BankalarBloke Kaldır

Alternatifbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Alternatifbank; kullanıcılara daha güvenli hizmet verebilmek için birçok güvenlik politikasını göz önünde bulundurarak bazı eleştiri önlemler almış bulunmaktadır. Bu önlemler ekseriyetle kullananların verilerinin üçüncü kişilere erişimini durdurmak amacı güder. Her ne kadar birçok kullanıcı bu mevzuda bloke tarzındaki işlemler sonucunda mağduriyet yaşamış olsa dahi, birçok kullanıcının da verilerinin çalınma olasılığı asgari seviyelere düşürülmüştür.

Alternatifbank hangi vakalar sonucunda bloke işlemine başvurur?

Şu söylenmelidir ki, hiçbir banka kullanıcılarına bu mevzuda geçici de olsa mağduriyet yaşatmak istemez. Sadece bu bloke işlemleri de mağduriyet yaşatmama kapsamında yapılmaktadır.

BKZ:  2 Yöntemle Halk Yatırım Sim Kart Bloke Kaldırma

Bkz: 2 Yöntemle Halk Yatırım Sim Kart Bloke Kaldırma

Sorumuza gelecek olursak, Alternatifbank ve benzeri tüm bankalar genel ekseriyetiyle sim kartınızın değişikliğinde bu bloke işlemini uygular. Sim kartınızın üstünde tanımlı gizli saklı bir ID numarası mevcuttur ve bu ID numarası bankanızın veritabanında yer verilmiştir. Sim kartınızın değiştiğinde bu ID numarasında da değişim olur ve banka bu ID numarasını tanıyamaz. Tanınmayan ID numarasından dolayı da banka telefon hattınızın üstünde direkt olarak bloke işlemi uygular. Sizlerden bankaya ulaşmanızı yada önermiş olduğu adımları takip etmenizi ister. Bu talepler çoğu zaman sizin siz olduğunuzu kanıtlamanız amacı güdeceği için kolaylıkla aşabileceğiniz adımlardır.

Bkz: Anadolubank sim kart bloke kaldırma

BKZ:  İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bu blokeyi iyi mi kaldırabilirim?

Alan kişi Hizmetleri Vasıtasıyla Bloke Kaldırma

  • Bu blokeyi kaldırmak için uygun ve süratli adımlardan bir tanesi alan kişi hizmetlerini aramaktır. Alan kişi hizmetleri sizlere kısa sürede blokenizi kaldırabilmek için lüzumlu adımları iletecektir.
  • Alternatifbank’ın alan kişi hizmetleri numarası 444 00 55 olarak görüntülenmektedir.

Bkz: Bir Adımda İstanbulkart Bloke Kaldırma Yöntemi

ATM Vasıtasıyla Bloke Kaldırma

  • Eğer yakınınızda bir Alternatifbank ATM’si mevcutsa bu ATM üstünden hızlıca bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Banka kartınızı ATM’ye yerleştirip lüzumlu işlemler için menüleri takip edebilirsiniz.
Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(