Bloke Kaldır

Bir Adımda İstanbulkart Bloke Kaldırma Yöntemi

Son dönemlerde İstanbulkart‘ı uzun bir süre kullanmayan yolcularda en büyük yaşanan problemlerden bir tanesi de kartlara konan bloke işlemleridir. Bu bloke işlemleri kartların çalışmasını engelleyerek yolcuların gişelerden geçmede problem yaşamalarını sağlamaktadır. Bu yazımızda sizlere İstanbulkart’ı olup bloke işlemlerine mağruz kalan yolcuların bloke kaldırmaları için neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

İstanbulkart ile her gün milyonlarca yolcu İETT aracılığıyla seyahat etmekte ve İstanbul’da bir yerden bir yere yolculuk yapmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu karara göre uzun dönemdir aktif olmayan kartlar güvenlik sebebiyle bir süredir bloke edilmekte ve bu konuda vatandaşlar sıkıntılar yaşamaktadır.

İstanbulkart blokesi nasıl kaldırılır?

  • Birinci seçeneceğimiz mobil uygulama, eğer mobil uygulamaya sahipseniz uygulama üzerinden girip ilgili adımları takip ederek bloke işlemini kaldırabilirsiniz.
  • İkinci seçeneğimiz ALO 153 beyaz masa. 153 numaralı telefonu arayarak kart bilgilerinizi vererek bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Tıklayın ve yazıyı oylayın!
[Oylar: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu