BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işleminin nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak bu sayfadan inceleyebilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? Vakıfbank Bloke kaldırmak için ne yapmalıyım? Cep telefonu neden bloke olur? Bu soruların cevaplarını sizler için yanıtlayacağız. Vakıfbank müşterileri bankadan hesap açarken bir cep numarası vermektedirler. Bu cep numarası daha sonra başka bir operatöre geçtiğinde veya sim kart değiştiğinde yeni bir sim kart almaları sebebi ile banka tarafından bloke koyulmaktadır. Bu tamamen güvenlik amaçlı bir sistemdir. Sizde eğer bu sistem üzerinden sim kart blokesi ile mağdur olduysanız bu işlemi kaldırmak için basit birkaç işlem yapabilirsiniz. Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi diğer bankalar gibi çok basittir.

Sim kart blokesi olduğu zaman Vakıfbank size SMS gönderemez, ATM üzerinden para çekerken veya para yatırırken gönderilen doğrulama kodu gelmez, Vakıfbank mobil şube veya internet bankacılığı kullanıyorsanız doğrulama mesajı gelmediği için giremezsiniz. Bunun için ilk iş Sim Kart blokesi kaldırma işlemidir. Özellikle bu duruma sebep olan son zamanlardaki herkesin 4.5G hattına geçiştir. Eğer sizde bu sebeple numaranız aynı kalsa bile sim kart değiştirdiyseniz sistem otomatik olarak sizin hattınızı bloke edecektir.

BKZ:  HSBC Bank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: Halk yatırım sim kart bloke kaldırma

Neden kartımıza bloke konur? 💳

Şunu bilmemiz gerekir ki bizler dijital mecrada hiçbir zaman tamamı ile güvende değiliz. Gelişmekte olan çağ, bu açıkları adım adım kapatıyor olsa dahi gün geçtikçe çıkan yeni virüsler, kötü amaçlı kişiler bu açıkları tespit edip kişisel bilgilerimize erişebilmek adına her gün araştırmalar yapmakta ve maalesef de bu konularda muktedir olabilmektedirler.

Neden kartımıza bloke konur?
Neden kartımıza bloke konur?

Bu konu bir tarafa, bizim internet bankacılığı ve normal bankacılık işlemlerimizi güvenli bir şekilde yapabilmemiz çok önemlidir. Burada kaçırılabilecek en ufak bir detay bankalara milyon dolarlara hatta milyar dolarlara mal olabilir. Ayrıyeten yasal olarak bu bilgileri ele geçirmek suç olduğundan dolayı birçok yasal güvence ile korunmakta olan verilerimizi dijital mecrada da ekstra önlemler alarak korumak zorundayız ve burada en büyük sorumluluk bankalara aittir.

Bloke işlemi hesabıma herhangi bir zarar verebilir mi? 📱

Öncelikle hesabınıza bloke konulmuşsa eğer herhangi bir panik yapmanıza gerek yoktur. Bloke işleminin tek amacı hesabınızın üçüncü kişilere üçüncü şahıslara geçirilmesini engellemektir. Bu işlem sonrası sizlerden cep telefonu doğrulama talebinde bulunulacaktır. Bu makalemizde sizlere hesabınızda olan bloke işlemini en kısa sürede nasıl kaldırabiliriz? sorusunu cevaplayacağız.

Bkz: Vodafone bloke kaldırma

Vakıfbank sim kartımıza veya hesabımıza nasıl bloke koyabilir? 🏦

Vakıfbank bloke kaldırma işlemlerinin %90’ı otomatik olarak oluşturulur. Hesabımıza nasıl bloke koyulur? Bu soruyu cevaplayalım.

Öncelikle sim kartımızdan başlayalım; sim kartımızın üzerinde benzersiz ID numarası mevcuttur. Bu ID numarası bankanın da veritabanında kayıtlıdır. Banka SIM kartımızla her işlem yaptığımızda bu ID numarasının doğru olup olmadığını kontrol eder. Eğer aykırı bir durumla karşılaşırsa telefon numarasının doğru olup olmadığını sorgulamadan hesabımıza bloke konulacaktır.

BKZ:  QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma 2023

Peki ID numarası ne zaman değişir? Değişebilir mi? Bir kartın ID numarası asla değişmez, ancak o kartı iptal edip aynı numara için farklı bir kart kullanmaya çalışırsak mecburen bu benzersiz ID de değişecektir. İşte banka güvenliği bu ID numarasını algılayamaz ve otomatik olarak bloke koyar. Bu blokeden kurtulabilir miyiz? En iyi kurtulma adımları nelerdir? Bu makalemizde bunlara değineceğiz.

Şubeden ve ATM’den Vakıfbank Bloke Kaldırma 🏧

Müşteri temsilcisi ile yapamadığınız işlemleri size en yakın Vakıfbank şubesinden veya Vakıfbank ATM’sinden bankamatik kartınızı sokarak yapabilirsiniz. Banka şubelerine gittiğinizde müşteri temsilcisine sim kartınızı bloke olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemi yaparken yanınızda kimliğiniz ve cep telefonunuzun olması gerekir. Banka ATM’si üzerinden de bankamatik kartınızı soktuktan sonra işlemler menüsünden işlem yapabilirsiniz. Sim kart blokeniz kalktıktan sonra işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılık üzerinden Vakıfbank bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir mi? 📱

Vakıfbank’a ait mobil bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabiliyorsanız bu uygulama üzerinden de Vakıfbank bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Mobil Bankacılık>
 • Ayarlar>
 • Güvenlik Ayarları>
 • Sim Kart Bloke Kaldır

Menüyü takip ederek işlemleri yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma 📱

Eğer Vakıfbank müşterisi iseniz ve internet bankacılığı kullanıyorsanız, giriş işlemleri için cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir. Sim kartınız bloke olduysa bu mesaj gelmeyecektir. Tek kullanımlık şifreyi almak istiyorsanız sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmanız gerekiyor.

Vakıfbank üzerinden birkaç işlem ile Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. En çok kullanılan Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi müşteri hizmetleri üzerinden yapılan işlemdir. 0 850 222 0 724 numarasını aradıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşüp Vakıfbank bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

BKZ:  Denizbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Müşteri temsilcisi ile görüşürken cep telefonunuz yanınızda olması gerekir. Çünkü size doğrulama mesajı gelecek ve o mesajı temsilciye söyledikten sonra sim blokeniz kalkacaktır. Bu saatten sonra işlemlerinizi eskisi gibi yapabilirsiniz.

Bkz: Emlak bankası sim kart bloke kaldırma

Vakıf Bank Sim Kart Bloke Kaldırma Resimli Anlatım 🖼️

vakıfbank bloke kaldırma işlem sonu

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? Adım-adım resimli anlatımı takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Toplam zaman: 3 dakika

 • Adım 1

  vakıfbank bloke kaldırma uygulamaya giriş

  Uygulamaya giriş yapın

 • Adım 2

  vakıfbank bloke kaldırma ayarlar tıklayın

  Ayarlar butonuna tıklayın

 • Adım 3

  vakıfbank bloke kaldırma güvenlik ayarlarına tıklayın

  Güvenlik Ayarlarına tıklayın

 • Adım 4

  vakıfbank bloke kaldırma sim kart blokesi kaldır tıklayın

  SIM Kart Bloke Kaldır butonuna tıklayın

 • Adım 5

  vakıfbank bloke kaldırma onay butonuna tıklayın

  Onay butonuna tıklayın.

Gerekli Olanlar

 • Vakıfbank mobil uygulama giriş bilgileriniz hazır olmalı

İhtiyacınız Olanlar

 • Mobil Uygulama
 • Vakıfbank Bankacılık Bilgileri
YouTube video

📱 Mobil bankacılık bloke nasıl kaldırılır?

Blokesini kaldırmak istediğiniz bankanın şubesine gidebilecek durumdaysanız blokenizi şubeden anında kaldırabilirsiniz. Alternatif olarak Bankanın ATM’sini kullanabilir ya da 0 850 222 0 724 müşteri hizmetleri destek hattını arayarak blokenin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

📱 SIM kart Blokemi nasıl kaldırabilirim Vakıfbank?

Vakıfbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 0 724 nolu telefondan arayarak kaldırabilirsiniz. Ya da size en yakın Vakıfbank şubesine giderek bu işlemi yapabilirsiniz.

📱 Telefon bloke olursa ne olur?

SIM karta bloke koyulması durumunda herhangi bir bankanın mobil bankacılık işlemlerinden yararlanamazsınız. Mobil cihaza tanımlı olan bazı ödeme yöntemleri de devre dışı bırakılabilir.

🔓 Şüpheli işlem Blokesi ne zaman kalkar?

Şüpheli işlem blokesi genellikle MASAK tarafından incelenir ve ortalama 7 iş günü süren incelemenin sonucunda kalkar.

5/5 - (66 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(