Bloke KaldırBloke Kaldırma

Vodafone Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Vodafone sim kart bloke kaldırma işlemi için bu sayfadaki adımları uygulayınız. Eksiksiz uygulamanız halinde sim kartınızın blokesi kaldırılacaktır.

Vodafone hattı kullanıyorsanız, telefonunuzda oturum açma esnasında arka arkaya girmiş olduğunuz hatalı PIN kodu ile beraber hattınıza bloke konmuş olabilir. Bu hata ile karşılaştıysanız maalesef telefonunuzda hattınızı kullanabilmeniz için aşmanız ihtiyaç duyulan bir bloke olduğuna işarettir. Bu yazımızda sizlere Vodafone Bloke Kaldırma işlemleri için lüzumlu tüm bilgileri anlatacağız.

Vodafone Sim Kart Bloke Kaldırma

Vodafone sim kart bloke kaldırma işlemi çeşitli aşamalardan oluşabilir. Öncelikli olarak sim kartınızın ne oranda bloke olduğuna bakmanız gerekmektedir. Normalde PİN kodu hatalı girilmesinden dolayı bloke olan sim kartları PUK kodları ile açılabilmektedir. PİN kodunun 3 kere üst üste hatalı girilmesinden dolayı güvenliğiniz açısından hattınız bloke edilir. Bu aşamadan sonra PUK  kodu girmeniz istenilir ve PUK 1 kodunu girerek hattınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

Bkz: instagram bloke kaldırma

Vodafone PUK 1 ve PUK 2 Kodları Nedir?

Vodafone puk 1 ve puk 2 kodları sizlere hat teslimi yapılırken verilen kartın üzerinde yer alan kodlardır. Bu kodların yanında pin kodunuzda yer alacaktır. Hattınızı ilk aldığınızda kazıyarak ulaştığınız pin kodunuzu büyük ihtimal zaman içerisinde değiştirmişsinizdir. Bu değişikliği yaptıktan sonra günümüz teknolojilerinde yer alan akıllı telefonlar sayesinde hattı kapatıp açma gereksinimi duyulmamaktadır. Buda son 1 yıldır telefonunu hiç kapatıp açmamış birini düşünürsek eğer pin kodunu sık kullandığı bir şifre yapmadığı takdirde unutma ihtimalinin olabileceğini gösterir. Devreye yine bu hattınızı aldığınızda sizlere verilen PUK 1 ve PUK 2 kodları girecektir. Bu kodları girerek hattınızı yeniden kullanıma açabiliyorsunuz. Bu kodlar 9 haneden oluşmaktadır.

BKZ:  Akbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone PUK Kodu Öğrenme Yöntemi

Vodafone puk kodu öğrenme işlemi aslında çok basittir. Eğer ki hattı aldığınız dönemde kredi kartı boyutundaki kartı çıkartmış olduğunuz alanı kaybettiyseniz PUK koduna erişemiyorsunuzdur. Vodafone puk kodunu öğrenmenin 3 türlü yolu vardır.

Birincisi: 0 (542) 542 00 00 no’lu müşteri hizmetlerini arayarak hattınızın pin kodunu hatırlamadığınızı ve puk kodunuzu bulamadığınızı söyleyin. Bu aşamada müşteri hizmetleri sizlere yardımcı olabilmesi için bir kaç güvenlik sorusu yöneltebilir. Adımları başarılı bir şekilde geçerseniz PUK kodunuz sizlere tekrardan verilir ve hattınızı yeniden kullanıma açabilirsiniz.

İkincisi: Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek S yazıp 7000‘e mesaj atabilirsiniz. Genellikle 2. yöntem sonuç vermemekte ve bazı cihazlarda hat kapandığından dolayı sms gönderme işlemi her zaman yapılamamaktadır. Yine de iki yöntemi de deneyerek PUK kodunuzu ikinci yöntemde olmasa bile birinci yöntem ile alabilirsiniz. Hat sahibi değilseniz hat sahibinin müşteri hizmetleri ile görüşmesi gerektiğini de hatırlatalım.

BKZ:  Trafik Cezası Bloke Kaldırma

Üçüncüsü: Bu sayfanın en altında vodafone ait bir link bırakıyoruz. Bu link üzerinden de hattınızın PUK kodunu alabilirsiniz.

Bkz: Albaraka Türk sim kart bloke kaldırma

Vodafone PUK Kodu Blokesi Kaldırma

Bildiğiniz üzere sizlere hattınızı açmak için öncelikli olarak PİN kodu tahsis edilir. Bu kodunu kaybetmeniz durumunda ise PUK 1 kodu tahsis edilir. PUK 1 kodunu kaybetmeniz durumunda ise PUK 2 kodu tahsis edilir. 3 kez yanlış girilmesinden dolayı PİN kodu bloke olabilir. Bunu kurtarmak için PUK kodunuzu girersiniz. PUK kodunuzu ise 9 kez hatalı girmenizden sonra ise hattınız komple bloke edilir ve kısıtlanır.

Vodafone puk kodumu bloke ettim, vodafone sim kartım komple bloke oldu diyorsanız eğer bunun tek çözümü sizlere en yakın vodafone yetkili bayisine gitmek olacaktır. Artık bu aşamada sizlere telefon üzerinden ya da kısa mesaj ile yardımcı olacak bir operatör olmaz. Bu sadece vodafone değil turkcell ve türk telekom içinde geçerli bir uygulamalıdır. Dediğimiz gibi sizlerin güvenliği ön planda olduğundan dolayı sim kart konusunda gizlilik ilkeleri nedeniyle son derece hassas bir konudur.

Vodafone Sim Kart Bloke Kaldırma Yetkili Bayi

Vodafone bloke kaldırma işlemi için yetkili bayiye yanınızda kimliğiniz ve hattınız ile beraber gidiniz. Hat sahibi siz olmadığınız sürece ya da hat sahibi üzerinde vekaletiniz olmadığı sürece bayi tarafından da işlem yapılamayacaktır. Yanınızda hattınızı götürmeniz ise olası problemlerde hattı sizlerden alıp yeni sim kart teslim etmeleri içindir. Bu işlemler tamamen kullanıcı hatası olarak nitelendirildiği için yeni sim kart ücreti tarafınıza yansıtılabilir.

BKZ:  HSBC Bank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone PUK Koduna Sahip Değilim, Ne Yapmalıyım?

PUK kodunu öğrenebilmek için hattınızla beraber S yazıp 7000’e parasız ileti gönderebilirsiniz.

Sadece malumdur ki arka arkaya girilip bloke olan hattınızda açılış yapamıyorsunuz ve hattınız açık olmadığı için bu ileti gönderimini sağlayamıyorsunuz.

Vodafone PUK Kodunu Bulma Linki

PUK koduna haiz değilseniz ve öğrenmek istiyorsanız Vodafone’un measurement sunmuş olduğu hizmet ile beraber oldukça kolay bir halde PUK kodunu öğrenebilirsiniz. Bunun için buradaki linke tıklayarak PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştiremiyorsanız 0(542) 542 00 00 numaralı hattı arayarak Vodafone satın alan hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(