BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? TEB Sim Kart Bloke kaldırmak için ne yapmalıyım? Cep telefonu neden bloke olur? Bu soruların cevaplarını sizler için yanıtlayacağız. TEB müşterileri bankadan hesap açarken bir cep numarası vermektedirler. Bu cep numarası daha sonra başka bir operatöre geçtiğinde veya sim kart değiştiğinde yeni bir sim kart almaları sebebi ile banka tarafından bloke koyulmaktadır. Bu tamamen güvenlik amaçlı bir sistemdir. Sizde eğer bu sistem üzerinden sim kart blokesi ile mağdur olduysanız bu işlemi kaldırmak için basit birkaç işlem yapabilirsiniz. TEB sim kart bloke kaldırma işlemi diğer bankalar gibi çok basittir.

Sim kart blokesi olduğu zaman TEB size SMS gönderemez, ATM üzerinden para çekerken veya para yatırırken gönderilen doğrulama kodu gelmez, TEB mobil şube veya internet bankacılığı kullanıyorsanız doğrulama mesajı gelmediği için giremezsiniz. Bunun için ilk iş Sim Kart blokesi kaldırma işlemidir. Özellikle bu duruma sebep olan son zamanlardaki herkesin 4.5G hattına geçiştir. Eğer sizde bu sebeple numaranız aynı kalsa bile sim kart değiştirdiyseniz sistem otomatik olarak sizin hattınızı bloke edecektir.

Şimdi sizlere sim blokesi nasıl kalkar bunun hakkında bilgiler verelim.

TEB Sim Kart Blokesi Kaldırma   

Eğer TEB müşterisi iseniz ve internet bankacılığı kullanıyorsanız, giriş işlemleri için cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir. Sim kartınız bloke olduysa bu mesaj gelmeyecektir. Tek kullanımlık şifreyi almak istiyorsanız sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmanız gerekiyor. TEB üzerinden birkaç işlem ile sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. En çok kullanılan sim kart blokesi kaldırma işlemi müşteri hizmetleri üzerinden yapılan işlemdir. 0 850 200 0 666 numarasını aradıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşüp sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşürken cep telefonunuz yanınızda olması gerekir. Çünkü size doğrulama mesajı gelecek ve o mesajı temsilciye söyledikten sonra sim blokeniz kalkacaktır. Bu saatten sonra işlemlerinizi eskisi gibi yapabilirsiniz.

TEB Şubelerinden ve ATM Üzerinden Bloke Kaldırma

Müşteri temsilcisi ile yapamadığınız işlemleri size en yakın TEB şubesinden veya TEB ATM’sinden bankamatik kartınızı sokarak yapabilirsiniz. Banka şubelerine gittiğinizde müşteri temsilcisine sim kartınızı bloke olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi yaparken yanınızda kimliğiniz ve cep telefonunuzun olması gerekir. Banka ATM’si üzerinden de bankamatik kartınızı soktuktan sonra işlemler menüsünden işlem yapabilirsiniz. Sim kart blokeniz kalktıktan sonra işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu