BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl olur? ATM üzerinden sim kart blokesi nasıl kalkar? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir operatör değişikliği olduğu zaman veya yeni bir sim kart çıkarttığınız zaman eski sim kartınız iptal olacaktır. Bu durumda da banka sim blokesi koyarak sizi ve kendini güven altına alacaktır. Sim kart blokesi olduğu zaman bankadan hiçbir işlem yapamazsınız. İnternet bankacılığına giremez, ATM’lerden para gönderemez, para çekemezsiniz. Ziraat Bankası ile yapacağınız tüm bildirimler cep telefonunuza mesaj olarak gelmeyecektir. Bu durumda Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Sim kart bloke kaldırma birkaç işlemden oluşan ama kolay yapılan bir işlemdir.

Ziraat Bankası ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart blokesi kaldırmak istiyorsanız ilk önce banka ATM’si üzerinden bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini ATM üzerinden bankamatik kartınızı ATM’ye sokarak yapacaksınız. Şifrenizi girdikten sonra İŞLEMLER menüsünü göreceksiniz. Bu menüye girdikten sonra Mobil şube işlemleri menüsü görecek ve oraya basacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra sim kartınızı aktifleştirme yapabilir ve sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldıracağınız zaman cep telefonunuz muhakkak yanınızda olması gerekmektedir.

Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi

Hattınız değiştirdiyseniz, telefonu değiştirdiyseniz, sim kartınızı 4.5G’ye taşıdıysanız sim kartınız değişecek ve bu değişim sonunda banka size bloke koyacaktır. Ziraat Bankası bu işlemi sizin güvenliğiniz için yapmaktadır. Olası bir çalınma ve kaybolma durumunda, kart kopyalama durumunda dolandırıcıların kurbanı olmayın diye böyle bir işlem yapmaktadırlar. Ziraat Bankası blokesini kaldırmak için ATM dışında başka yöntemlerde vardır. Eğer ATM ile sim kart blokesi kaldırma işlemi yapamadıysanız Müşteri Hizmetleri telefon numarası olan 0 850 220 00 00’ı arayarak sim kart blokesi kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşmenizden sonra yeni cep sim kartınızın olduğu telefona bir şifre gelecek ve o şifreyi temsilciye verdikten sonra sim kart blokesini kaldırabilirsiniz.

Bir başka yöntem ise banka şubeleridir. Banka şubelerinden kolay bir şekilde sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz müşteri temsilcisine giderek yanınızda kimlik ve cep telefonunuzla anında bu işlemi yapabilir ve banka çıkışı sim kart blokesiz işlemlerinizi halledebilirsiniz. Banka şubelerine gittiğinizde gişeden veya temsilciden bu işlemi yapabiliyorsunuz.

VAKIFBANK SİM KART BLOKE KALDIRMA

HALKBANK SİM KART BLOKE KALDIRMA

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Cep telefonu şirketini değiştirdim.Internet bankacılığı yapamıyorum.Telefon sim kart blokasını kaldırabilirmisiniz.

  2. bloke oldu kart şifreyi yanlış girdim2defa birtürlü düzelmedi mecbur bankayı değiştireceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu