BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma nasıl yapılır? Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre blokesi kaldırmak için yollar ve püf noktaları nedir? Ziraat Bankası internet bankacılığı için şifre blokesi kaldırmak istiyorum diyenlere hazırladığımız bu yazımızda sizlere bu bankanın bloke kaldırma işlemleri ile ilgili bilgilerini vereceğiz.

Ziraat Bankası ülkemizde kamu bankası olarak işlem yapan bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan istediğiniz bankacılık işlemlerini uygun faizlerle ve avantajlı kampanyalar ile yapabilirsiniz. Ziraat Bankası banka şubelerinden müşterilerine hizmet verdiği gibi ayrıca artık internet üzerinden de işlem yaptırmaktadır. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık işlem yöntemleriyle Ziraat Bankası tüm bankacılık işlemlerinizi online olarak yapmanızı sağlayacaktır. Bankanın müşterisi olmanız durumunda bu bankanın internet bankacılığını şifre oluşturarak kullanabilirsiniz. Şifre ile giriş işlemleri yaptığınızda bankada yapacağınız işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Bu şifre bazı durumlarda unutulabiliyor ve daha sonra yanlış girilebiliyor. Bu durumda şifreniz bloke olacak ve internet bankacılığına giriş işlemleriniz bloke olacaktır. Bu durumda yapılması gerekenleri sizler için araştırdık. Sizde yazımızı okuyarak banka internet bankacılığı şifresinin blokesini kaldırma işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bloke işleminin ehemmiyeti nedir?

İnternet bankacılığı, tüm bankacılık işlemlerinin tek bir noktadan yönetilebildiği bölgedir. Bu sebepten dolayı internet üzerinden yapacak olduğunuz işlemlerde, güvenlik tedbirleri en üst safhalara kadar yükseltilmiştir. Bu safhaların kullanıcıyla en çok ilişiği olduğu bölge internet bankacılığı girişleri ve olası sim kart değişikliklerinde karşılaşılabilecek bloke işlemleridir.

Banka; sim kartınızın ID’sini tanımadığı vakit, yani siz sim kartınızı değiştiğinizde aynı numarayı kullanıyor olsanız dahi kartınıza bloke koyar ve sizden bu blokenin kaldırılması için ekstra onay ister. Bu işlemin yapılmasının en büyük sebebi, kart bilgilerinizin bir başkası tarafından ele geçirilip geçirilmediğini teyittir. Banka bu sebepten dolayı kuruma ulaşmanızı ve kişisel bilgilerinizi onaylatmanızı ister.

Diğer taraftan da internet bankacılığı üzerinde üst üste girilen yanlış şifreler, sıradan olmayan konumlardan yapılan girişler (ülkelerarası girişler, değişik ip’ler, çoklu girişler vb.) gibi sebeplerden dolayı hesabınıza bloke koyabilir. Bu blokeler için de yine makalenin devamında anlatacak olduğumuz işlemleri yapmanız gerekecektir.

Ziraat Bankası Şubelerden Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı için bloke kaldırmak istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesine de gidebilirsiniz. Banka şubesinden yapacağınız işlemlerde cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekiyor. Hemen temsilci sizin tüm blokelerinizi kaldıracak ve sizin internet bankacılığına giriş işlemlerinizi yapacaktır. Daha sonra oluşturacağınız yeni şifre ile istediğiniz zaman girebileceksiniz.

Sim Kart – Cep Telefonu Bloke Neden Olur?

Birçok banka, müşterilerine daha güvenilir bir hizmet sunabilmek için gelişmekte olan teknolojik çağa ayak uydurmak zorundadır. En ufak bir güvenlik açığında dahi takdir edersiniz ki milyonlarca müşteriyi kaybedebilme riskiyle her an karşı karşıyadırlar. Bu riskin minimize edilebilmesi için en büyük gereksinimler ise hiç şüphesiz alınması gereken tedbirlerdir. Peki bankalar bu tedbirleri nasıl alır? Sim kartınızın dahi değişmesiyle birlikte sizi içeriye kabul etmeyerek. Bu sizin için bir mağduriyet olsa dahi yaşanılabilecek aksilikleri önlemek için alınan önemli bir tedbirdir. Bu yazımızda, hangi dijital operatörü kullanıyor olursanız olun, sizlerin en hızlı şekilde sim kart bloke kaldırma işlemlerini yapabilmenizi ve hızlı bir şekilde blokenizi kaldırıp sağlıklı girişler yapabilmeniz için gerekli tüm detayları anlatacağız.

Bloke işlemi hesabıma zarar verir mi?

Bankalar tarafından uygulanmakta olan bloke işlemleri tamamen hesabınızın güvenliği için yapılmış olup, hesabınıza herhangi bir zarar verebilmesi mümkün olmayan işlemlerdir. Genel itibariyle bankalar bu işlemleri üçüncü şahısların hesabınıza erişmesini engellemesi için yapmaktadır. Olası şüpheli durumların ortadan kaldırılıp hesabınızı tehdit edebilecek unsurların erişim engellerini sağlama amacı güder.

Ziraat Bankası Bloke işlemi hesabıma zarar verir mi?
Ziraat Bankası Bloke işlemi hesabıma zarar verir mi?

Bu amaç her ne kadar bizlere kısmi de olsa mağduriyet yaşatmış olabilir ama bu mağduriyet, daha büyük mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için çok çok önem arz eder. Bu makalemizde hem bu teknik detaylardan, hem de bu işlemlere karşı alınabilecek ekstra önlemlerden sizlere bahsedeceğiz ve olası bloke işlemlerine karşı neler yapmamız gerektiğini anlatacağız.

ATM Üzerinden Bloke Kaldırabilir Miyim?

Birçok bankada olduğu gibi Ziraat Bankası da müşterilerine olası bloke ile karşılaşma durumlarında ATM üzerinden işlem yapabilmeleri için yardımcı olmaktadır. Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sini ziyaret ederek giriş yapıp sırasıyla ‘Diğer İşlemler’ -> ‘Bilgi ve Şifre İşlemleri’ -> ‘Sim Kart Bloke Kaldırma’ adımlarını takip ederek hızlı bir şekilde blokenizi kaldırabilirsiniz. Bu işlemleri kartsız menüden yapabilmeniz mümkün değildir. O yüzden lütfen giderken kartınızı yanınızda getiriniz.

Ziraat Bankası’ndan Açıklama:

GSM operatörleri, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren, SIM kartı ve cihazı uyumlu müşteriler için 4.5G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başlayacaktır.

SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartlarla değiştiren müşterilerimizin internet ve mobil bankacılık kanallarına girişi aşamasında ve ATM’den yapılan kartsız işlemler esnasında SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeniyle iletilememesi söz konusu olacaktır.

İnternet ve mobil bankacılığa girişte ve ATM’den yapılan kartsız işlemler esnasında SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin size iletilememesi durumunda;

 • ATM’lerimizden

SIM kart blokesini kaldırabilirsiniz.

​​​Burada belirtilen iletişim kanalları haricinde; e-posta, SMS veya telefonla yapılan aramalarla sizden bilgi talep eden kişilere itibar etmeyiniz.

Saygılarımızla,

Ziraat Bankası Bankkart Şifresi Oluşturmak İçin SMS Nasıl Atılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi kadar bankkart şifresi de önemlidir. Çünkü bankkart hesabınıza tanımlı olan bir internet şifresi alacaksınız. Eğer bankkart kullanıyorsanız ve bu kartınızın şifresi bloke olduysa hemen mesaj atarak işlem yapabilir ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için yapılacaklar şu şekildedir.

 • Cep telefonunuzun mesaj kısmına geliniz. Bu cep telefonu bankaya kayıtlı olan telefon olması gerekiyor.
 • ŞİFRE yazın. (Büyük harf olsun) boşluk bırakın daha sonra kartınızın numarasının son 6 rakamını yazın.
 • Bir boşluk daha bırakın ve annen kızlık soyadınızın ilk iki harfini yazın. Boşluk bırakın doğum yerini yazın
 • Bir boşluk daha bıraktıktan sonra kartın arkasındaki CVC numarasını yazın ve 4757‘ye gönderin. Yazacağınız anne kızlık soyadının da Türkçe karakter varsa aynı şekilde yazınız. Ş yerine S harfini yazmayınız.
 • Bu şekilde yaptığınız işlem sonunda size mesaj gelecek ve şifrenizi oluşturup tekrar mesaj göndereceksiniz.

Sizlere bu yazımızda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan eğer bloke olduysanız hemen müşteri temsilcisi ile görüşecek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma sayfasına giderek bu blokeli durumda ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Eğer şifreyi yanlış girip internet bankacılığına giriş için bloke yaptıysanız Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak hemen işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için 0 850 258 00 00 numaralı bankkart ve internet bankacılığı için hizmet veren müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Banka size internet bankacılığı blokesinin kaldırıldığını ve yeni şifre oluşturmak istediğinizi soracaktır. Yeni bir şifre oluşturduktan sonra tekrardan internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

TIKLA ARA: 0 850 258 00 00

Sisteme giriş yaparken eğer sim kart blokesi uyarısı alıyorsanız, bu sizin kullandığınız cep telefonu hattı ile ilgilidir. Böyle bir durumda da hemen kart blokesini kaldırabiliyorsunuz. Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi sayfasına giderek hemen bu kart blokesinin nasıl kalkacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankanın kendi müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00 arayarak da tüm bloke kaldırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. ZİRAAT MOBİL ŞİFREM BLOKE OLMUŞTUR MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ 1 SAAT BEKLETTİ VE MEŞKULA DÜŞÜP CEVAP VERMEDİ BILOKEMİ ÇÖZMEKTE YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM

  1. Benimde bank Kartım blok oldu ama kaldıramıyorum subeye cok uzat ateme gidemiyorum kart bana aitse ben sıfre blokunun kaldırılmasını ıstıyorum neden musterıyle ilgi yok tutturmuşlar bı sube atm sankı subeye gitmek kolay gidebilsem giderim sızı aramakla ugraşmam zate bune ılgısızlıktır yaa kaldırın su bloku yeter 5 gundur arıyorum yaa

   1. Benimkinde de aynı sorun vardı eger mobil cep şifreni hatırlıyosan Google’dan zirraat bankanın anasayfası dan bireysel olarak giriş yap mobil şifrenle TC ni girdikten sonra direk zaten anasayfan geliyo ordan kartlarım bölümünden banka kartını seç ve kart ayarlarına tıkla sonra şifre yenile diye bi yer var ordan yeni şifreni oluştur bloken kalkıyor umarım sorunun çözülmüştür bu adımlara da gerek kalmaz

 2. Ziraat mobil sifrem bloke olmus Müşteri hizmetleri bir saat bekletip blokeyi kaldırmadı kaldırın bu blokeyi

 3. Selam Şifrem bloke oldu 24 saat içinde müşteri hizmetlerini defalarca aradım ama maalesef bir türlü kaldırılmadı yapılan tüm işlemlere rağmen denemedigim yol kalmadı lütfen bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkürler

 4. Sizin Gibi banka olmaz olsun yardım dahi etmiyorsunuz askerdeyim halen uzatıyorsunuz allh bildiği gibi yapsın sızı

 5. Üç gunfur internet bankaciligim sifre bloke oldu.musteri hizmetlerini arıyorum.bi süre bekledikten sonra verilen cevap şu,hesabınızda bloke olduğu için cevap veremiyoruz..lan zaten bloke var diye sizi arıyorum..kredi ödemesi oldumu çatır çatır bxsna ulaşıyorsunuz.benim isim düşünce .kimse yokk ,,,,,,

 6. Ziraat mobil sifrem bloke olmus Müşteri hizmetleri bir saat bekletip blokeyi kaldırmadı kaldırın bu blokeyi

 7. kartımda işlem engeli var fakat şifremi biliyorum ve mobil bankama giriş yapabilirim ama alışveriş yapamyorum bankamatik kullanamıyorum ve müşteri temsilcisine bağlanamıyorum o aptal botunuzu geçemiyorum bir türlü neymiş şifrenizde bloke varmış işlmeme devam edemiyormuş ulan gerizekalı bağla işte müşteri temsilcisine işn ne allah emanet ediyorlar ya böyle saçma sapan bir banka göremedim

 8. BU NASIL SAÇMALIKTIR YA BANKA KENDİ KENDİNE KARTIMI BLOKE EDİYORLAR VE ARIYORUM ULAŞABİLENE AŞK OLSUN BİRAN ÖNCE BAŞKA BANKA İLE MUHATTAP OLUCAM HICBIRSEKILDE MUHATTAP ALINMIYOR İNSANLAR DEĞERSİZ GÖZLERİNDE

 9. Aynı durumdayım ya kartimi atm yuttu 1 hafta içinde gitsem alabilirmisim ama gidemedim tekrar başvuru yaptım kart geldi ama giremiyorum ne şifreye ne karta hiç bir şekilde her yer blokeli müşteri hizmetlerini arayıp bilgilerimi giriyorum kartınız blokeli deyip kapatıyor insanı delirtiyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu