BankalarBloke Kaldır

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? İş Bankası Üzerinden sim kart blokesi kaldırmak için ne yapmalıyız? Sim kart blokesi neden olur? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Eğer internet bankacılığı ve İş Cep uygulamasına girerken hattınız sim kart blokesi oldu diye bir mesaj alıyorsanız sim kartınızın blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Sim kart blokesi bir sim kartın değişmesi sonucunda bankanın güvenliği açısından blokelenmektedir. Bir operatör değişikliğinde, sim kart değişikliğinde, kartınızı kaybettikten sonra çıkartacağınız sim kartınızda bu blokeli işlem otomatik olarak uygulanmaktadır. Özellikle hatlarını 4.5G’ye çeviren vatandaşların karşılaştığı bu sıkıntı olduğunda bankadan sizin cep telefonunuza mesaj gelmeyecektir. Bu mesajlar gelmediği içinde ATM üzerinden para yatırma, para çekme işlemi yapamazsınız, Kartınızla internet üzerinden işlem yapamazsınız ve İnternet bankacılığı kanallarını kullanamazsınız. Şimdi sizlere İş Bankası sim kart bloke kaldırma hakkında bilgiler vereceğiz.

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer hattınızı 4.5G’ye çevirdiyseniz yeni bir sim kart alacaksınız. Eğer operatörünüzü başka bir operatörle değiştirdiğiniz de de yeni bir sim kartı alacaksınız. Bu sim kartlarını aldığınızda banka sim kartınızı otomatik olarak olası bir dolandırıcılık yöntemine engellemesi için bu bloke konulmaktadır. Bu bloke olduğu zaman hesaplarınıza bir şey olmayacaktır. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Bu yüzden bazı bankacılık yöntemleri ile anında sim kart blokesi kaldırabilirsiniz. Şimdi sizlere bu yöntemler ile ilgili bilgiler vereceğiz.

İş Bankası ATM Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

İlk olarak sim kart blokesi kaldırma istiyorsanız  bankamatikler aracılığı ile bu işlemi yapabilirsiniz. İş Bankası sim kart blokesi kaldırma için en yakın Bankamatiğe giderek kartınızı soktuktan sonra bloke kaldırma menüsünden işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken cep telefonunuz yanınızda olması gerekiyor. Çünkü doğrulama kodu gelecek ve bu kodu bankamatiğe yazdıktan sonra işleminiz sonuçlancaktır.

İş Bankası Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Size en yakın banka şubesine giderek kimliğiniz ve cep telefonunuzla sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcisinden alacağınız numara ile işleminizi kolayca yapabilirsiniz. İşlemi yaparken cep telefonunuza bir şifre gelecek ve bu şifreyi bankacıya söylemeniz durumunda işleminizi yapacaksınız.

Müşteri Hizmetleri İle Anında Sim Kart Blokesi Kaldırma

İş Bankası Müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724’ü arayarak da sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırma işlemleri esnasında cep telefonunuza gelen şifreyi 3 dakika içinde karşı taraftaki bankacıya söylemeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi sıkıntısız olarak yaparsanız anında sim kart blokesi kalkacaktır.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 

Enpara Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Yukarıda sizlere İş Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu konu hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmında bize iletinizi yazabilirsiniz. Ayrıca eğer İş Bankası müşteri hizmetlerinin sizi aramasını istiyorsa aşağıda belirtebilir ve bankanın sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

Blokekaldir.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu