BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? Sim Kart Blokesi Kaldırmak İçin Bankaya Gidilir mi? Akbank Sim Kart blokesi nasıl kalkar? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında cevaplar vereceğiz. Sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmak çok basittir. Akbank müşterisi iseniz ve Akbank internet şubesi kullanıyorsanız tüm bankacılık işlemlerinizi bu Akbank Direkt üzerinden yapabilirsiniz. Fatura ödeme, borç ödeme, eft ve havale işlemleri gibi belli başlı işlemlerin dışında kredi ve kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Yalnız bu işlemleri yapmak için internet bankacılığına girmek gerekir. Sim kartınızda bloke varsa giriş işlemleri için gelen doğrulama mesajı gelmeyeceği için bu işlemleri yapamazsınız. Bu yüzden ilk olarak sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

Bir hat değiştirdiyseniz, sim kartınızı kaybedip yenisi çıkarttıysanız, kendi tarifeniz üzerinden 4.5G’ye geçtiyseniz veya operatör değiştiyseniz sim kartınızda değişecektir. Sim kartınız değiştiğinde otomatik olarak bankalar sim kartınızı bloke edecektir. Bu işlemi sizin güvenliğiniz için yapmaktadırlar. Olası bir dolandırıcılık veya kopya sim kart tuzağına karşı böyle bir işlem yapılmaktadır. Eğer sim kartınız bloke olmuş diye bir uyarı alıyorsanız telaşlanmanıza gerek yoktur. Birkaç işlem ile kolay bir şekilde bu sıkıntınızı çözebilirsiniz. Şimdi sizlere sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl olur bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Olur?

Her bankada bu işlem yapılabilir. Her banka otomatik olarak sim kartınıza bloke koyacaktır. Bu yüzden bu sıkıntı değil çözümü olan basit bir işlemdir. Akbank sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız 444 25 25 veya 0 850 222 25 25’i arayarak sim blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu görüştüğünüz müşteri temsilcisine söylemeniz yeterlidir. Ayrıca işlemi yaparken cep telefonunuzun yanında olması hatta o numaradan arama yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü banka sizinle görüştükten sonra doğrulama mesajı gönderecek ve bu mesajı bankacıya söyledikten sonra sim kart blokesi açılacaktır.

Akbank ATM Sim Kart Blokesi Kaldırma

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız, banka şubelerine ve ATM’lere giderek de işlem yapabilirsiniz. ATM üzerinden bankamatik kartınızı soktuktan sonra sim kart blokesi kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. İşlemler menüsünden bu işlemi yapmanız mümkün. Eğer ATM üzerinden yapamadıysanız kimliğiniz ve cep telefonunuz ile en yakın Akbank şubesine giderek gişeden veya bireysel müşteri temsilcisinden işlemi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi hakkında bilgi almak istiyorsanız sayfaya gidebilir ve öğrenebilirsiniz.

blokekaldir.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu