BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank sim kart bloke kaldırma işleminin nasıl yapılacağını bu sayfa üzerinden öğrenebilirsiniz.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? Akbank Sim Kart Bloke Kaldırmak İçin Bankaya Gidilir mi? Akbank bloke kaldırma nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında cevaplar vereceğiz. Sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmak çok basittir. Akbank müşterisi iseniz ve Akbank internet şubesi kullanıyorsanız tüm bankacılık işlemlerinizi bu Akbank Direkt üzerinden yapabilirsiniz.

Fatura ödeme, borç ödeme, eft ve havale işlemleri gibi belli başlı işlemlerin dışında kredi ve kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Yalnız bu işlemleri yapmak için internet bankacılığına girmek gerekir. Sim kartınızda bloke varsa giriş işlemleri için gelen doğrulama mesajı gelmeyeceği için bu işlemleri yapamazsınız. Bu yüzden ilk olarak akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

Bir hat değiştirdiyseniz, sim kartınızı kaybedip yenisi çıkarttıysanız, kendi tarifeniz üzerinden 4.5G’ye geçtiyseniz veya operatör değiştiyseniz sim kartınızda değişecektir. Sim kartınız değiştiğinde otomatik olarak bankalar sim kartınızı bloke edecektir.

BKZ:  Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Bu işlemi sizin güvenliğiniz için yapmaktadırlar. Olası bir dolandırıcılık veya kopya sim kart tuzağına karşı böyle bir işlem yapılmaktadır. Eğer sim kartınız bloke olmuş diye bir uyarı alıyorsanız telaşlanmanıza gerek yoktur. Birkaç işlem ile kolay bir şekilde bu sıkıntınızı çözebilirsiniz. Şimdi sizlere akbank sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl olur bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Bkz: Vakıf katılım sim kart bloke kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Olur? 📱

Her bankada bu işlem yapılabilir. Her banka otomatik olarak sim kartınıza bloke koyacaktır. Bu yüzden bu sıkıntı değil çözümü olan basit bir işlemdir. Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız 444 25 25 veya 0 850 222 25 25’i arayarak sim blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu görüştüğünüz müşteri temsilcisine söylemeniz yeterlidir. Ayrıca işlemi yaparken cep telefonunuzun yanında olması hatta o numaradan arama yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü banka sizinle görüştükten sonra doğrulama mesajı gönderecek ve bu mesajı bankacıya söyledikten sonra sim kart blokesi açılacaktır.

BKZ:  Denizbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: Alternatifbank sim kart bloke kaldırma

ATM’den Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma 📱

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız, banka şubelerine ve ATM’lere giderek de işlem yapabilirsiniz. ATM üzerinden bankamatik kartınızı soktuktan sonra sim kart blokesi kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. İşlemler menüsünden bu işlemi yapmanız mümkün. Eğer ATM üzerinden yapamadıysanız kimliğiniz ve cep telefonunuz ile en yakın Akbank şubesine giderek gişeden veya bireysel müşteri temsilcisinden işlemi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi hakkında bilgi almak istiyorsanız sayfaya gidebilir ve öğrenebilirsiniz.

🖼️ Akbank Bloke Kaldırma Resimli Anlatım

Akbank bloke kaldırma işlemini resimli bir şekilde yapabilmeniz için adım-adım anlatım yaptığımız içeriği ekliyoruz. Bu sayede ATM’ye gittiğinizde sizde gerekli adımları uygulayarak blokenizi kısa sürede kaldırabilirsiniz.

5 akbank bloke kaldırma

Akbank bloke kaldırma işlemini ATM üzerinden nasıl yapacağınızı resimlerle adım-adım anlatıyoruz.

Toplam zaman: 4 dakika

Gerekli Olanlar

  • Akbank Kredi ya da Banka Kartınız
  • Cep Telefonunuz (bazen şifre gelebiliyor)

İhtiyacınız Olanlar

  • Banka ya da Kredi Kartı
  • Akbank ATM’si
  • Blokenin kalkacağı telefon

📹 Akbank Bloke Kaldırma Videolu Anlatım – 2 Video

Yukardaki resimli anlatımın videolu halini bir alttaki videodan izleyebilirsiniz. Önce nasıl yapacağınıza dair tanıtım içerir, ardından uygulamalı olarak gösterilmektedir.

YouTube video

Videonun silinme duruma karşın ekstra bir video daha ekliyoruz. 2 video da aynı işlemden bahsetmektedir. Hangisi kolayınıza gelirse kullanabilirsiniz.

YouTube video

Akbank hesap bloke kaldırma nasıl yapılır? 🏦

Direkt olarak 444 25 25 müşteri hizmetlerini arayıp kimlik doğrulaması yaparak hesap blokenizi kaldırabilirsiniz.

Akbank kartım bloke oldu nasıl açabilirim? 🔑

BKSIFRE yazıp boşluk bırakın şifre almak istediğiniz kartınızın son 4 hanesini 4425’e gönderin. Cep telefonunuza gelecek şifre ile 7 gün içerisinde dilediğiniz Akbank atm’sinden şifre belirleyebilirsiniz.

5/5 - (19 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(