Bloke KaldırmaDevlet

Pasaport Tahdit Blokesi Kaldırma

Yurtdışına çıkmak için gerekli olan pasaport tahdit blokesi kaldırma işleminin ayrıntılarını bu sayfada öğreneceksiniz. Dilekçe vererek ortalama 1-2 hafta içerisinde tahdit blokesini kaldırmanız mümkün.

Yurtdışına çıkmak şimdilerde özellikle gençlerin en çok kurduğu hayaller arasında yer almaktadır. Ülkemizin ekonomik durumu ve artan işsizlik gelecek planlarını yurtdışına yöneltmek için son derece geçerli sebeplerdir. Ülke değiştirmek kolay bir karar olmamakla birlikte birçok aşamadan geçilmesi gereken bir durumdur. İlk aşama ise herkesin bildiği üzere pasaport çıkarttırmaktır. Pasaport çıkartmak harç ödemelerini yapıp evrakları eksiksiz tamamlamanız dahlinde normal şartlarda 1 haftada çözümlenen bir işlem olmasına rağmen bazen bir o kadar da zor bir süreç olabilir. Son yıllarda yaşanan siyasal gelişmelerin doğurduğu sonuçlar günümüze kadar uzanmakta ve hiç beklenmedik zamanlarda karşımıza çıkabilmektedir. Pasaport tahdit blokesi kaldırma dilekçesi verenlerin sayısı gün geçtikçe artmakta ve dilekçelerin birçoğu da olumlu sonuçlanmaktadır.

BKZ:  Şekerbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bkz: Denizbank sim kart bloke kaldırma

Yurtdışı Yasağı ve Pasaport Tahdit Blokesi İşlemleri

Yurtdışı Yasağı ve Pasaport Tahdit Blokesi İşlemleri

Bilindiği üzere OHAL döneminde çıkartılan bir takım kanunların arasında yurtdışına çıkma yasağı da yer almaktadır. Bu nedenle birçok suçsuz ve konu ile ilgisi olmayan kişiler de bu kanundan nasibini alarak pasaport tahdit blokesi kaldırma için ekstra çaba göstermek durumuna maruz kalıyor. Özellikle milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen kişiler ile ilgili çıkartılan kanunun kapsamında suçluluğu kanıtlanamasa dahi bu kişiler ve bu kişilerin eşlerinin de yurtdışı yasağına maruz bırakılmaları birçok kişi tarafından büyük tepki gördü. Bu konuda yapılan görüşmelerin ardından hızla çıkartılan kanun gözden geçirilerek yanlışlıkla haksızlığa uğrayan birçok vatandaşımızın pasaport tahdit blokesi kaldırma işlemleri gerçekleşti. Doğrudan işlemleri gerçekleşmeyip dilekçe verilenler de incelemeye alınarak uygun görülmesi doğrultusunda yurtdışı yasaklarının kaldırılacağı belirlendi. Bulunduğunuz il ve ya ilçenin Nüfus Müdürlüklerine , Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüklerine veya Valiliklere dilekçe vererek siz de konulan tedbiri kaldırtabilirsiniz. Dilekçeniz onaylandıktan sonra da pasaportunuzu yenileyerek dilediğiniz ülkeye sorunsuz bir şekilde gidebilirsiniz. [1]

BKZ:  Albaraka Türk Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: Finansbank bloke kaldırma

Pasaport İptalinin Sebepleri

Pasaport başvurusu yapanlar işi kuralına uygun yaptığı sürece kolay kolay sorun yaşamaz. Bazen evrak eksikliği ya da fotoğraf kalitesi gibi küçük pürüzler nedeniyle pasaport başvuru iptali gerçekleşse de yeniden başvuru yapılması durumunda bu tür sorunlar kolaylıkla çözülmektedir. Tek sorun başvurunun ardından 1-2 hafta içerisinde gelecek olan pasaportunuzun size ulaşması biraz daha uzun sürmesi olacaktır. Fakat yurtdışı yasağı ve ya pasaport tahdit gibi nedenlerden pasaport iptali gerçekleşir ise durum biraz karmaşıklaşır ve çok daha uzun bir süreçte çözülmesi gerekebilir. Bazen de süreç ne kadar uzasa da çözüme ulaşmak mümkün olmaz. Örneğin bir adli suça karışmış iseniz ve mahkeme tarafından yurtdışı yasağınız var ise pasaportunuz iptal edilebilir. Avukatınız suçunuzun kapsamına ve sosyal yaşantınıza, kariyer hayatınıza istinaden ilk duruşma sonrasında pasaport tahdit blokesi kaldırma işlemi için talepte bulunabilir.

BKZ:  İŞ Bankası Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: e-devlet bloke kaldırma nasıl yapılır?

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(