BankalarBloke KaldırBloke KaldırmaDevlet

PTT Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021

PTT Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Olur? PTT Bank Cep telefonu sim kart blokesi nasıl kalkar? PTT ATM’si üzerinden sim kart blokesi kalkar mı? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. PTT bank müşterisi iseniz ve internet bankacılığı işlemleri ve ATM işlemlerinde para gönderme, para çekme yapıyorsanız cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir.

Bu doğrulama mesajını istenilen yere girmeden işleminiz bitmeyecektir. Bu işlemleri sim kart blokesi olan kişiler yapamazlar. Çünkü sim kart blokesi olan müşteriye bankadan mesaj gitmeyecektir. Bu işlemin sebebi ise sim kart değişikliği, operatör değişikliği veya kendi operatörünüzde 4.5G’ye geçiş işlemidir. Bu işlemleri yaptıysanız banka sizin güvenliğiniz için sim kartınızı yani bankaya kayıtlı olan cep telefonunuza bloke koyacaktır. Bloke koyulduğunda hesabınıza bloke koyulduğunu hissedebilirsiniz.

Telaşlanmaya ve üzülmeye gerek yoktur. Bu sadece sim kart blokesidir ve hesaplarınız ile bir ilgisi yoktur. Şimdi dilerseniz bu işlemi nasıl çözebilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

PTT‘nin yapmış olduğu bloke işlemi hesabıma herhangi bir zarar verebilir mi?

Bu konu her ne kadar çoğu kullanıcı tarafından bizlere sorulmuş olsa da öncelikle bu konuya verecek olduğumuz en iyi cevap telaş yapmamanız olacaktır yapılacak olan bloke işlemi hesabınıza herhangi bir zarar vermez. Ancak günün sonunda bloke işlemini kaldırmadığınız vakit hesabınıza erişim sağlayamayacaksınız. Buda bankacılık işlemini yapamayacağınızı herhangi bir para transferi yapamayacağınızı işaret eder. Bu sebepten dolayı sizlere bu makalemizde de bahsedecek olduğumuz gibi işlemi bir an evvel yapıp blokeyi hesabımızdan kaldırabiliriz.

PTT neden hesabıma bloke koyar?

Bu sadece PTT kurumuna özgü bir durum olmayıp gelişmekte olan teknolojik çağı da arka planda bizleri rahatsız edebilecek kişisel verilerimize erişebilecek olan virüslere karşı almış olan çok önemli bir önlemdir. Bu hamle her ne kadar bize kısmi mağduriyetler yaratmış olsa da daha sonra yaşayabilecek olduğumuz büyük mağduriyetlerin önüne geçebilmek için uygulanmış bir yöntemdir. Yöntem gereği hesabımıza kayıtlı olan sim kartımızın tanımsız bir numarası mevcuttur. Bu numaraya erişim banka tarafından sağlanır herhangi bir şekilde bu numara bizim tarafımızdan da görüntülenemez fakat banka bu numarayı tanır.

Bu numara değişebilir mi evet değişir nasıl değişir eğer yeni bir sim kart alırsak. Peki neden sim kart alırız sorusunu ise şöyle cevaplayabilirimz hesabınıza kayıtlı olan sim kart 3G’yi destekliyor olabilir ancak siz 4G’ye veya 4.5Gye geçiş yapmak istiyorsanız sim kartını değişmek zorundasınızdır.

Sim kartını değiştirdiğinizde ise hesabınıza tanımlı bu benzersiz numarada değişecektir ve dolayısıyla banka hesabınıza kayıtlı olan sim kartı tanımayacaktır. Bu durum karşısında banka hemen önlemini alarak SIM kartınıza bloke koyacaktır. Bizler bu makalemizde bu bloke işleminden en kısa sürede ve en uygun şekilde nasıl kurtulabiliriz en uygun adımları sizlere anlatmaya çalışacağız

PTT Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

PTT müşterisi iseniz sim kart blokesini kolay adımlarla anında kaldırabilir ve tekrardan eskisi gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak PTT müşteri hizmetleri numarası 444 1 788’i arayarak işlem yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra hattınızın değiştiğini ve bu sebeple sim kart blokesi olduğunu söylerseniz size kolay bir şekilde yardımcı olacaklardır. Yalnız PTT müşteri hizmetlerini aradığınız zaman cep telefonunuz yanınızda olması ve hatta kendi numaranızdan müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi size bir kod gönderecek ve bu kodu bankacıya söyledikten sonra sim kartınızdaki bloke kalkacaktır.

PTT Şubelerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Müşterinin sim kart blokesi varsa internet bankacılığı kullanamaz ve online işlemlerle ilgili hiçbir işlem yapamaz. Hatta ATM üzerinden kartsız para gönderimi ve para çekme işlemi dahi yapamazlar. Bu yüzden ilk olarak sim kart blokesini kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

PTT Bank şubelerine giderek kimliğiniz ve cep telefonunuzla bloke kaldırma işlemi talep edebilirsiniz. Gişeden yapacağınız bu işlemlerde cep telefonunuza gelen şifre çok önemlidir. PTT çalışanı sizin hattınızın blokesi kalkması için size doğrulama mesajı gönderecek ve bu mesajı söylediğinizde sim kart blokeniz açılacaktır. Açılma işleminden sonra tüm işlemlerinizi eskisi gibi yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere PTT Sim kart bloke kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu şekilde işlemlerinizi hızlı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

33 Yorum

  1. Telefonlarınız cvp vermiyor kartım blokeli kaldırmam lazım dönüş yapın dünden beri 20 defa aradım

  2. PttKart bloke oldu.Telefona bakan yok.Şube kapalı.ne yapacağız.ilgilenin lütfen.

    1. İnternet bankacılığım bloku oldu nasıl kaldıra bilirim lütfen bana yardımcı olabilirsiniz

  3. İki gündür arıyorum açan yok PTT gibi bir kuruma yakışmıyor ,en son aradığımda biri açtı başkasına yönlendirdi oda başkasına bildiğin dalga geçtiler

  4. İnternet bankacılığım bloke oldu nasıl kaldırabilirim. Yardımcı olun lütfen

  5. İnternet PTT girerken bloke oldu kimse cevap vermiyor bana yardımcı olabilir misiniz hesabım bloke oldu

  6. Ptt kartım bloke oldu müsteri hizmetleri biz burdan birsey yapamıyoz diyorlar ptt gideceksiniz diyorlar şu durumda şehre inemiyorum bana yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu