BankalarBloke KaldırBloke KaldırmaDevlet

PTT Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

PTT Sim kart bloke kaldırma işlemini bu sayfadan hızlıca tamamlayabilirsiniz. PTT bloke kaldırma işlemleri için sayfadaki anlatımları inceleyin.

PTT Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Olur? PTT Bank Cep telefonu sim kart blokesi nasıl kalkar? PTT bloke kaldırma nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. PTT bank müşterisi iseniz ve internet bankacılığı işlemleri ve ATM işlemlerinde para gönderme, para çekme yapıyorsanız cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir.

Bu doğrulama mesajını istenilen yere girmeden işleminiz bitmeyecektir. Bu işlemleri sim kart blokesi olan kişiler yapamazlar. Çünkü ptt bank sim kart blokesi olan müşteriye bankadan mesaj gitmeyecektir. Bu işlemin sebebi ise sim kart değişikliği, operatör değişikliği veya kendi operatörünüzde 4.5G’ye geçiş işlemidir. Bu işlemleri yaptıysanız banka sizin güvenliğiniz için sim kartınızı yani bankaya kayıtlı olan cep telefonunuza bloke koyacaktır. Bloke koyulduğunda hesabınıza bloke koyulduğunu hissedebilirsiniz.

Telaşlanmaya ve üzülmeye gerek yoktur. Bu sadece ptt sim kart blokesidir ve hesaplarınız ile bir ilgisi yoktur. Şimdi dilerseniz bu işlemi nasıl çözebilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Bkz: TEB Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

BKZ:  Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

PTT’nin yapmış olduğu bloke işlemi hesabıma herhangi bir zarar verebilir mi? 🏤

Bu konu her ne kadar çoğu kullanıcı tarafından bizlere sorulmuş olsa da öncelikle bu konuya verecek olduğumuz en iyi cevap telaş yapmamanız olacaktır yapılacak olan ptt bloke kaldırma işlemi hesabınıza herhangi bir zarar vermez. Ancak günün sonunda ptt bloke kaldırma işlemini yapamadığınız vakit hesabınıza erişim sağlayamayacaksınız. Buda bankacılık işlemini yapamayacağınızı herhangi bir para transferi yapamayacağınızı işaret eder. Bu sebepten dolayı sizlere bu makalemizde de bahsedecek olduğumuz gibi işlemi bir an evvel yapıp blokeyi hesabımızdan kaldırabiliriz.

PTT neden hesabıma bloke koyar? 🏤

Bu sadece PTT kurumuna özgü bir durum olmayıp gelişmekte olan teknolojik çağı da arka planda bizleri rahatsız edebilecek kişisel verilerimize erişebilecek olan virüslere karşı almış olan çok önemli bir önlemdir. Bu hamle her ne kadar bize kısmi mağduriyetler yaratmış olsa da daha sonra yaşayabilecek olduğumuz büyük mağduriyetlerin önüne geçebilmek için uygulanmış bir yöntemdir. Yöntem gereği hesabımıza kayıtlı olan sim kartımızın tanımsız bir numarası mevcuttur. Bu numaraya erişim banka tarafından sağlanır herhangi bir şekilde bu numara bizim tarafımızdan da görüntülenemez fakat banka bu numarayı tanır.

BKZ:  Masak Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu numara değişebilir mi evet değişir nasıl değişir eğer yeni bir sim kart alırsak. Peki neden sim kart alırız sorusunu ise şöyle cevaplayabilirimz hesabınıza kayıtlı olan sim kart 3G’yi destekliyor olabilir ancak siz 4G’ye veya 4.5Gye geçiş yapmak istiyorsanız sim kartını değişmek zorundasınızdır.

Bkz: HSBC Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Sim kartını değiştirdiğinizde ise hesabınıza tanımlı bu benzersiz numarada değişecektir ve dolayısıyla banka hesabınıza kayıtlı olan sim kartı tanımayacaktır. Bu durum karşısında banka hemen önlemini alarak SIM kartınıza bloke koyacaktır. Bizler bu makalemizde bu bloke işleminden en kısa sürede ve en uygun şekilde nasıl kurtulabiliriz en uygun adımları sizlere anlatmaya çalışacağız

PTT Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 📱

PTT müşterisi iseniz sim kart blokesini kolay adımlarla anında kaldırabilir ve tekrardan eskisi gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak PTT müşteri hizmetleri numarası 444 1 788’i arayarak işlem yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra hattınızın değiştiğini ve bu sebeple sim kart blokesi olduğunu söylerseniz size kolay bir şekilde yardımcı olacaklardır. Yalnız PTT müşteri hizmetlerini aradığınız zaman cep telefonunuz yanınızda olması ve hatta kendi numaranızdan müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi size bir kod gönderecek ve bu kodu bankacıya söyledikten sonra sim kartınızdaki ptt bloke kaldırma işlemi tamamlanacaktır.

BKZ:  Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Şubelerden PTT Sim Kart Bloke Kaldırma 🏤

Müşterinin sim kart blokesi varsa internet bankacılığı kullanamaz ve online işlemlerle ilgili hiçbir işlem yapamaz. Hatta ATM üzerinden kartsız para gönderimi ve para çekme işlemi dahi yapamazlar. Bu yüzden ilk olarak ptt sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

PTT Bank şubelerine giderek kimliğiniz ve cep telefonunuzla ptt bloke kaldırma işlemi talep edebilirsiniz. Gişeden yapacağınız bu işlemlerde cep telefonunuza gelen şifre çok önemlidir. PTT çalışanı sizin hattınızın blokesi kalkması için size doğrulama mesajı gönderecek ve bu mesajı söylediğinizde sim kart blokeniz açılacaktır. Açılma işleminden sonra tüm işlemlerinizi eskisi gibi yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere PTT Sim kart bloke kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu şekilde işlemlerinizi hızlı yapabilirsiniz.

PTT Bloke Kaldırma Videolu Anlatım 📹

PTT bloke kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı videolu anlatımı takip ederek de yapabilirsiniz. Ptt bloke kaldırma ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa yorum atarak bildirebilirsiniz.

YouTube video
5/5 - (24 votes)

İlgili Makaleler

34 Yorum

  1. Telefonlarınız cvp vermiyor kartım blokeli kaldırmam lazım dönüş yapın dünden beri 20 defa aradım

  2. PttKart bloke oldu.Telefona bakan yok.Şube kapalı.ne yapacağız.ilgilenin lütfen.

    1. İnternet bankacılığım bloku oldu nasıl kaldıra bilirim lütfen bana yardımcı olabilirsiniz

  3. İki gündür arıyorum açan yok PTT gibi bir kuruma yakışmıyor ,en son aradığımda biri açtı başkasına yönlendirdi oda başkasına bildiğin dalga geçtiler

  4. İnternet bankacılığım bloke oldu nasıl kaldırabilirim. Yardımcı olun lütfen

  5. Çok teşekkür ederiz. PTT sim kart blokemi kaldıramıyordum.Müşteri hizmetleri yardımcı oluyor.

  6. İnternet PTT girerken bloke oldu kimse cevap vermiyor bana yardımcı olabilir misiniz hesabım bloke oldu

  7. Ptt kartım bloke oldu müsteri hizmetleri biz burdan birsey yapamıyoz diyorlar ptt gideceksiniz diyorlar şu durumda şehre inemiyorum bana yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(