BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Enpara Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Enpara Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? Eğer bir bankada hesabınız var ve bu bankadaki cep telefonunuza doğrulama mesajı gitmiyorsa sim kartınızın blokeli olduğu anlamına gelmektedir. Enpara müşterileri özellikle tüm bankacılık işlemlerini ATM ve İnternet üzerinden yaptıkları için cep telefonu olmadan bu işleri yapamamaktadırlar. Enpara bankasına kayıtlı olan cep telefonunu sim kartınız kaybolduysa, yenisi çıktıysa ve operatör değiştirdiyse anında bloke olacaktır. Bu sadece enpara bankası için geçerli değil tüm bankalar için geçerlidir. Bu durumda internet bankacılığına, mobil şubeye giremez, ATM üzerinden para çekme ve yatırma işlemlerinizi kartsız olarak yapamazsınız. Bu durumda sizde eğer sıkıntı yaşıyorsanız daha fazla telaşa girmenize gerek yoktur. 5 dakika içinde sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. Şimdi sizlere enpara sim kart bloke kaldırma hakkında bilgiler verelim.

Enpara Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Finansbank ortaklığında kurulan ve ülkemizin ilk dijital bankası olan Enpara.com bankası masrafsız bankacılığı ülkemize ilk getiren bankalardan birisi olmuştur. Şubesi olmayan bu bankanın internet üzerinden işlemleri yapabilirsiniz. Enpara müşterileri internet üzerinden işlem yaptıkları içinde cep telefonu çok önemli bir araç olmaktadır. Her internete girişinizde cep telefonunuza doğrulama kodu gelecektir. Ama eğer sim kart blokeniz varsa bu işlemi yapamazsınız.

ICBC Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Enpara Çağrı Merkezi İle Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer sim kart blokeniz olursa ve sim kartınızın blokesini kaldırmak istiyorsanız en güvenli ve hızlı yöntem müşteri hizmetleri numarasıdır. 0 850 222 36 63 numarasını arayarak sim kart blokesini kaldırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bloke kaldırma menüsünden işlem yaptıktan sonra internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

ATM Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

ENpara kendi banka şubeleri ve ATM’si olmadığı için QNB Finansbank ATM’lerini ve şubelerini kullanmaktadırlar. Sistemleri her ne kadar ayrı da olsa QNB Finansbank üzerinden enpara ile ilgili tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer sim kart blokesi kaldırmak istiyorsanız da ATM’lere kartınızı sokarak da işlem yapabilirsiniz. Giriş işlemleri sonunda şifre işlemleri ve bloke kaldırma menüsüne girerek sim kartınızda oluşan blokeyi kaldırabilirsiniz. ATM ekranında işlemi yaptıktan sonra cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir. Bu doğrulama mesajını ATM’de istenilen yere girmeniz gerekiyor. Daha sonra işlemi başarılı bir şekilde bitirip sim kart blokesini kaldırabilirsiniz.

Mobil Şube ve İnternet Bankacılığı Üzerinden Bloke Kaldırma

Enpara internet şubesi ve mobil şubeye sim kartınızın blokeli olduğu durumlarında giremezsiniz. Bu yüzden buradan işlem yapmanız da imkansız olacaktır. Bir önceki yazımız QNB Finansbank Sim Kart Bloke kaldırma işlemi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere enpara sim kart bloke kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile anında sim kartınızda oluşan blokeyi kaldırabilir ve internet üzerinden işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz bir soru varsa aşağıdaki yorumlar kısmından site çalışanlarımıza sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu