Bloke KaldırBloke Kaldırma

Instagram Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

instagram hesabınıza yanlışlıkla bloke gelmiş olabilir. Instagram bloke kaldırma işlemi ile hesaplarınızı tekrar kurtarabilme şansınız var.

Instagram Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Son yıllarda teknolojinin hızla artması ile birlikte insanlar teknolojinin imkanları sayesinde telefonlarından ve bilgisayarlarından arkadaşlar edinebilecek internet platformlarına yönelmektedirler. Bu platformlardan en yaygın olarak kullanılan ve rahatlıkla arkadaş bulup konuşabilecek uygulamalardan biri Instagramdır.

Instagram özellikle son yıllarda arkadaş edinmek ve var olan arkadaşları ile sanaldan sohbet edip dertlerini anlatmak için oldukça yaygın bir platform olarak kullanılmaktadır. Instagram kaydolup uygulamayı kullanan kişi sayısının hızla artması ile birlikte beraberinde yeni sorunlar da getirmektedir. Bu platforma yeni başlamış ve platform hakkında pek bir bilgisi olmayan kişilerin aklında yüzlerce cevaplanmayan sorular mevcuttur. Bu soruların başlıcaları ve en çok sorulan soruda Instagram bloke nasıl kaldırılır.

BKZ:  İcra Bloke Kaldırma

Bkz: Binance bloke kaldırma

Instagram bloke kaldır

Bu yüzden internet sitelerinde onlarca farklı Instagram bloke kaldırmak ile ilgili yazı vardır. Bu yüzden kısa maddeler halinde Instagram sırasıyla bloke kaldırma;

-İnstagram’ın giriş ekranından (https://www.instagram.com/?hl=tr) giriş bilgileri ile hesabınıza girin.

-Ardından hesabın üzerindeki profil fotoğrafına basarak profil ekranına girmesini bekleyin. Bu bekleme süresi birkaç saniye sürecektir ve bu sürede yeni sekme açmayın.

-Ekranın son güncellemeler ile sağ üst kısımında yer alan ve sürümüne göre yukarı ve aşağı üç nokta halinde yer alan seçeneğe tıklayın.

-Ardından orada yer alan Bloğu Kaldırın/Engellemeyi Kaldırın seçeneğine tıklayarak istenilen kullanıcının hemen yanındaki engeli kaldır seçeneğine dokunun.

BKZ:  Kredi Kartına Neden Bloke Konulur?

-Bu işlemi akıllı cihazlar tek seferde anlamayabilir. Bu nedenle anlaması için birkaç kez art arda Engeli/Bloğu Kaldıra basmakta fayda var.

Bkz: Banka kartı bloke kaldırma

Instagram neden bloke atılır ve bloke özelliği ne işe yarar

Instagram da özellikle son yıllarda farklı nedenlerden dolayı kayıt sayıları hızla artmıştır. Katılan bu insanların bazıları kendilerine arkadaş/sevgili edinmek bazılarıda işini büyütmek için bu mecralardan destek almak için hesap açmaktadırlar.

Bkz: HSBC kredi kartı bloke kaldırma

İnstagram kullanan bazı kötü niyetli insanlar özellikle kızlara cinsel içerikli ve nefret dolu mesajlar ve görseller bıraktığından dolayı blok sayesinde kişi bu tür insanları engelleyerek bir daha karşısına çıkartmamış olmaktadır. Aynı zamanda bu tür olayların tekrardan yaşanmaması için toplumun daha da bilinçlendirerek yetkili kişilere bu tür insanları şikâyet ettirmekte fayda var. Bu sayede ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine bir adım daha yaklaşmış olur.

BKZ:  Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Bkz: Facebook bloke kaldırma

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(