Bankalar

HSBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma

HSBC kredi kartı bloke kaldırma işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı videolar ve anlatımlarla bu sayfada bulabilirsiniz.

HSBC kredi kartı bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? HSBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma ile ilgili sorun yaşıyorsanız aradığınız tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Kredi kartınız bir nedenden ötürü bloke olduysa izleyeceğiniz adımları bilmek süreci kolaylaştıracaktır. Bu nedenle sizler için HSBC kredi kartı bloke kaldırma işlemi nasıl gerçekleşir tüm detayları ile anlatacağız.

HSBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma

HSBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma problemi yaşayanların ilk olarak bloke nedenini bilmesi gerekir. Birçok kullanıcı kredi kartı bloke durumunu alışveriş sırasında öğrenir. Bu durum son derece can sıkıcı olabilmektedir. İlk yapılması gereken adım 0850 211 0 111 numaralı hattan HSBC Müşteri İletişim Merkezini arayarak yaşadığınız sorunun nedenini öğrenmek olmalıdır. Genellikle kredi kartı blokeleri gecikmiş borçlar nedeniyle gerçekleşir. Aylık ödenmesi gereken ekstre tutarını 3 ay üst üste ödememeniz dahilinde kartınız geçici olarak bloke edilebilir. Gecikmiş ödeme sebebiyle uygulanan blokeler mevcut tüm borcun ödenmesi dahilinde kaldırılmaktadır. 

BKZ:  İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: HSBC İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bazı durumlarda banka borcu yapılandırma teklifinde bulunabilir. Bu teklif sonucunda yapılandırma yapmanız bloke sorununu ortadan kaldırmaz. Geciken borçlar her geçen gün bankaya olan borcun faiz işlenerek artmasına neden olur. Yapılandırma ise banka ile yapılan anlaşma doğrultusunda borcun taksitlendirilmesi ve anlaşmaya uyulduğu takdirde ekstra faiz uygulanmasını engeller. HSBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma borcunuzu tamamen bitirdiğinizde gerçekleşir. Bloke kaldırma işleminin ardından kredi kartını dilediğiniz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Müşterilerin sıklıkla karşılaştığı bir diğer bloke durumu ise kredi kartı geçerlilik süresinin dolmasından kaynaklı kartın kullanıma kapatılmasıdır. Genellikle kullanıcılar durumun farkında olmazlar ve alışveriş sırasında kart işleme kapalı olduğu için bloke edildiğini düşünebilirler. Birçok banka müşterilerini kredi kartı süresi dolmadan önce uyarsa da bazen iletişim aksaklıkları yaşanabilir. Kredi kartı kullanım süresi dolması dahilinde banka sizinle önceden iletişime geçmemiş ise Müşteri Hizmetleri üzerinden yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca HSBC Mobil uygulaması üzerinden sanal kart oluşturarak yeni kartınız size teslim edilene kadar online alışverişlerinize devam edebilirsiniz. HSBC kredi kartı bloke kaldırma adımından sonra HSBC sim kart bloke kaldırma sorunlarını nasıl kaldırabileceğinizi anlatalım.

BKZ:  Garanti BBVA Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

HSBC Sim Kart Bloke Kaldırma

Günümüzde birçok bankacılık işlemi şubeye gitmeye gerek kalmaksızın mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sıra beklemeden ve vakit kaybetmeden internetin olduğu her yerde dilediğiniz an neredeyse tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. 

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık uygulamalarında güvenliği sağlamak için HSBC bankasında kayıtlı cep telefonunuz ile iletişim kurulması gerekir. SMS onayı bir başkasının sizin adınıza internet üzerinden işlem yapmaması için son derece önemlidir. Bu nedenle banka sisteminde kayıtlı mevcut telefon numarasını değiştirmeniz durumunda güvenlik tedbiri amacıyla sim bloke işlemi uygulanır. Aynı zamanda mevcut mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden giriş sağlarken şifrenizi 3 kez yanlış girmeniz durumunda da güvenlik önlemi olarak sim blokesi uygulanabilmektedir. Bu durumda ekranda yer alan şifremi unuttum seçeneği üzerinden şifrenizi yenilemeniz mümkündür. Telefon numarası ya da operatör değişikliği gibi nedenlerden meydana gelen sim kart blokesi için birçok kanaldan destek almanız mümkündür. HSBC sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan yöntemlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

BKZ:  ICBC İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bkz: HSBC pos cihazı bloke kaldırma

HSBC Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

  • HSBC Bank Müşteri İletişim Merkezi 0850 211 0 111 numaralı hat üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Size en yakın HSBC Bank şubesini ziyaret ederek sim kart bloke kaldırma ve telefon numarası değişikliği gibi dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • HSBC Mobil uygulamasını App Store ve Google Play üzerinden telefonunuza indirerek sim kart bloke kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.
  • HSBC İnternet Bankacılığı üzerinden sim kart bloke talebinde bulunabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen herhangi bir adımı tercih ederek sorunu çözebilir ve HSBC Mobil uygulama ve HSBC İnternet Bankacılığı şubesine giriş sırasında size gerekli olan şifrenizi yenileyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için HSBC Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

HSBC Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma Videolu Anlatım

HSBC kredi kartı bloke kaldırma adımını mobil bankacılık üzerinden nasıl yapacağınızı alttaki videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

YouTube video

HSBC İnternet Bankacılığı bloke Kaldırma Videolu Anlatım

HSBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemini internet bankacılığı üzerinden nasıl yapacağınızı alttaki video aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

YouTube video
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(