BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Akbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank Pos Aleti Bloke Kaldırma Iyi mi Yapılır?

Akbank pos aleti kullananlarda öteki banka pos cihazlarında olduğu şeklinde yaptıkları tahsilatları iki şekilde öğrenim edebilmektedirler. Komisyon bedeli düşülerek bir sonraki iş gününde öğrenim seçeneği haricinde komisyon ödemek istemeyenler ise belli bigün bloke de bekledikten sonrasında öğrenim seçeneğini tercih ederler. Peki, acil nakit gereksinimlerinde Akbank pos aleti bloke kaldırma iyi mi yapılır?

Akbank Pos Tahsilatı Tercihiniz Ne?

Akbank Pos aleti kullananlar bilir.Akbank pos aleti ile meydana getirilen tahsilatların ödemelerini işyeri ile yapmış olduğu anlaşmaya uygun gerçekleştirir. Peki, Akbank pos tahsilatı seçenekleri neler?

BKZ:  İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Neden Bloke Olur? Nasıl Kalkar?

Bkz: Odeabank internet bankacılığı bloke kaldırma

1.      Bir Gün Sonrası Komisyon Düşülerek Ödeme

Bu ödeme yöntemini yeğleyen üye iş bölgeleri pos aleti ile yapmış oldukları tahsilatların bedellerini 1 iş günü sonrası komisyon düşüldükten sonrasında hesaplarına otomatik aktarabilmektedirler. Akbank tarafınca uygulanan pos komisyon ücretleri ise işyeri tercihine nazaran % 1,05 ile tüm kartlara tek oran ya da % 1,05 ile kredi kartına, % 0,65 ile banka kartına olmak suretiyle kart tipi bazında tek oran olacak şekildedir.

2.      Komisyonsuz Blokeli Ödeme

Bu ödeme yöntemi komisyon ödemek istemeyen işletmeler tarafınca tercih edilmektedir. Akbank blokeli işlemler de azami 40 gün sonrasında ödemeyi hesaba aktarmaktadır. Bu ödeme tercihini seçen müşteriler acil nakit ihtiyacı duyduklarında senelik % 10.95 oran ile erken bloke çözdürme işlemi yapabilirler.

BKZ:  Şekerbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Akbank Erken Bloke Çözme Nedir?

Akbank pos aleti bloke kaldırma olarak da tanımlanan erken bloke çözdürme nedir sorusu sık sorulan sorular içinde daima yer bulur. Erken bloke çözdürme, blokeli ödeme yöntemi için anlaşan iş yerlerine tahsilatların belli komisyon karşılığında erken yapabilmelerine olanak tanıyan bir uygulamadır.

Akbank Erken Bloke Çözme Iyi mi Yapılır?

Akbank ile blokeli pos hizmeti için anlaşmış olmanıza karşın işletmeniz için acil nakit ihtiyacınız olduğunda erken bloke çözme talebinde bulunabilirsiniz. Akbank erken bloke çözme işlemi için çalıştığınız Akbank şubesine giderek talepte bulunabilir ya da Akbank Üye İşyeri Platformu üstünden Akbank pos aleti bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için aktarılacak meblağ üstünden komisyon öğrenim edilmekte olup Akbank erken bloke çözdürme komisyon oranı senelik % 10.95’ dir.

BKZ:  İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: İnternet bankacılığı neden bloke olur?

Akbank Bloke Kaldırma Niçin Yapılır?

Üye işyerleri, Akbank bloke kaldırma işlemini çoğu zaman acil nakite gereksinimleri olması durumunda tercih etmektedirler. Bundan dolayı pos aleti ile meydana getirilen tahsilatların Akbank bloke süresi maksimum 40 gün olarak uygulanmaktadır. Bu süreç içinde ortaya çıkabilecek ihtimaller içinde nakit gereksinimlerinde Akbank tarafınca erken bloke çözdürme imkanı sunulmaktadır.

Siz de ortaya çıkan sürpriz masraflarınızı karşılamak için Akbank bloke kaldırma işlemi yapabilir ve bir tek % 10.95 (senelik) komisyon tutarı ile hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Akbank Üye İşyeri Platformu üyeleri, Akbank bloke kaldırma işlemini şubeye gitmeden anında yapabiliyorlar.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(