Bankalar

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Neden Bloke Olur? Nasıl Kalkar?

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık blokesi hakkında ayrıntıları bu yazımızdan öğrenip blokenizi kaldırabilirsiniz.

Milyonlarca insanı bankada sıra beklemekten kurtaran internet bankacılığı ve mobil bankacılık neden bloke olur diye merak ediyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz. Son yıllarda online bankacılık işlemleri birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. bu sebeple mobil bankacılık yada internet bankacılığı bloke sorunu yaşanması müşteriler tarafından pek hoş karşılanmaz. Neredeyse akıllı telefon kullanan herkes bankacılık işlemleri için müşterisi oldukları bankanın mobil uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanarak zaman kaybetmeden ve günün her saatinde EFT, Havale ve FASTPAY, kredi kartı ya da fatura ödeme gibi daha birçok işlemi gerçekleştirmektedir. 

Bkz: Ziraat bankası internet bankacılığı bloke kaldırma

Genellikle birden fazla banka üzerinden işlem gerçekleştirenler zaman zaman şifre unutma ya da şifreleri karıştırma gibi sorunlarla karşı karşıya gelerek hatalı şifre girişi nedeniyle mobil bankacılık hizmetlerini bloke edebilmektedir. İnternet bankacılığı şifre yenileme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Şifre oluşturmak için kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilir veya en yakın banka şubesine giderek sorununuzu kısa süre içerisinde çözebilirsiniz. Bir diğer mobil bankacılık bloke nedeni ise ilk hesap açılışında beyan ettiğiniz cep telefonu numaranızın değişmiş olmasıdır. Bankalar güvenlik nedeniyle mobil bankacılığa giriş sırasında müşterinin bankada kayıtlı olan telefon numarasına SMS ile kod gönderimi yapmaktadır. Bu nedenle telefon numarası değişikliğinde hesabınızın güvenlik nedeniyle bloke olması söz konusudur. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık blokesi nasıl kalkar sorusunun genel bir cevabı yoktur. Bankadan bankaya farklılık gösteren prosedürler nedeniyle en yaygın kullanılan bankalardan birkaç tanesi için izlenilecek adımlara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BKZ:  Aktifbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

vakıfbank internet bankacılıgı

Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini şubeden ve internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Şubeye gitmeden online olarak bloke kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı birkaç maddede sıralayalım. 

 • Öncelikle aşağıda yer alan linke tıklayınız.

Vakıfbank İnternet bankacılığı blokesini kaldırmak için buraya tıklayınız.

 • Linke tıkladıktan sonra açılan ekranda 2. sıradaki İnternet bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma işlemlerini yapmak istiyorum yazısının başında yer alan kutucuğu seçiniz.
 • Seçtiğiniz kutucuğun altında 3 maddeden oluşan yeni bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Eğer yeni şifre almak istiyorsanız açılan 2. kutucuğu, şifrenizi biliyor yalnızca bloke kaldırmak istiyorsanız 3. kutuğu işaretleyiniz. Devam butonuna tıklayınız.
 • Seçtiğiniz kutucuğun ardından yeni ekranda Kredi kartı bilgileriniz ya da Bankomat kartı bilgilerinizden hangisi ile devam etmek istediğinize dair yöneltilen sorulardan size uygun olan maddedeki kutucuğu seçiniz.
 • Açılan sayfada yer alan sizden istenen Kredi Kartı/Bankomat Kartı bilgilerini eksiksiz ve hatasız şekilde doldurunuz. Devam butonuna tıklayınız.
 • Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Vakıfbank tarafından size gönderilen SMS te yer alan geçici şifre ile İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığı hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Böylece bloke kaldırma işlemi sona erecektir.
BKZ:  ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Bkz: https://blokekaldir.com/vakifbank-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

garanti internet bankacılıgı

Garanti BBVA internet bankacılığı bloke kaldırma işlemlerini Bireysel Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden Parola al butonu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan bilgiler;

 • T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız
 • Banka sistemine kayıtlı cep telefonu numaranız
 • Kart şifrenizdir.

Eğer kartınız yok ise veya banka sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranızı artık kullanmıyorsanız hatalı giriş sebebiyle bloke olan Garanti BBVA internet bankacılığı şifrenizi size en yakın Garanti BBVA şubesine giderek alabilirsiniz. 

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

is bankası internet bankacılıgı

İş bankası internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri müşteri hizmetlerinden, İşcep uygulaması üzerinden, İnternet bankacılığı veya İş Bankası şubelerinden gerçekleştirilebilir. Şubeye gitmeden ya da müşteri hizmetlerini aramadan en kolay şekilde İş Bankası İnternet Bankacılığı sistemine giriş yapabilirsiniz. Ardından giriş yap butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen sayfa da şifrem yok/unuttum linkine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıklamanız ile açılan yeni sayfada sizden doğru girilmesi istenen istenen 3 bilgi vardır. Bunlar;

 • Müşteri Numaranız veya TC kimlik numaranız veya yabancı kimlik numaranız
 • Cep Telefonu numaranız
 • Ekranda görünen doğrulama kodu
BKZ:  Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Tüm bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra İş Bankası sistemine kayıtlı olan cep numaranıza SMS ile onay kodu gönderilecektir. Ardından açılan mobil onay kodu sayfasından SMS de yazan kod ile giriş yaparak kart ekranına erişiminiz gerçekleşecektir. Kart bilgilerinizi doğru şekilde girmeniz dahilinde yeni şifrenizi belirleme adımına geçeceksiniz. Bu adımı da tamamladıktan sonra İş Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık blokesi nasıl kalkar sorusunun yanıtını vermiş olacaksınız.

Diğer Bankalara ait işlemlere alttaki sayfalardan ulaşabilirsiniz;

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(