BankalarBloke Kaldırma

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma nasıl yapılır? Halkbank mobil bankacılık işlemleri yapmak için bloke kaldırma nasıl olur? Halkbank bloke kaldırma hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Halkbank, internet bankacılığı ile sizlere tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Sizlerde bu bankadan banka şubesine giderek, internet bankacılığını kullanarak ve çağrı merkezlerini kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Bu işlemlerden en kolayı internet işlemleridir. Eğer internet işlemlerini online olarak yapacaksanız, Halkbank internet bankacılığı kullanmanız gerekmektedir. Halkbank internet bankacılığı şifresini kullanarak giriş yaparken, eğer yanlış 3 kere üst üste girerseniz, veya şifrenizi unutursanız bu sizin için bir sorun olacaktır.

Bu işlemleri yaptığınızda 3 kere üst üste giriş yaparsanız şifreniz süresiz bir şekilde bloke olacaktır. Bu yüzden internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemlerini uygulayarak hemen işlem yapıp yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bir önceki yazımız olan Halkbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma sayfasına girerek bu durumla karşılamanız durumunda neler yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Hesabınıza neden bloke konur?

Eğer banka hesabınıza bloke koymuşsa, bunun birçok sebebi olabilir. Genellikle blokelelerin en büyük sebebi, kötü amaçlı sebeplerle hesabınıza yapılacak olan girişimleri engellemektir. Bu engellemeler sizlere kısmi mağduriyetler yaşatabilir ancak yaşanılabilecek büyük mağduriyetlerin önüne geçebilmek için birebir önlemlerdir. Gelişmekte olan teknolojik çağda bu önlemler alınmazsa dijital mecradaki güvenilirlik seviyeleri asgari seviyelere iner. Kullanıcılar, sizlerin cihazlarınıza erişebilir vaziyete gelir.

Halkbank Bloke İşlemi
Halkbank Bloke İşlemi

Bloke işlemi hesabıma zarar verir mi?

Bankalar tarafından uygulanmakta olan bloke işlemleri tamamen hesabınızın güvenliği için yapılmış olup, hesabınıza herhangi bir zarar verebilmesi mümkün olmayan işlemlerdir. Genel itibariyle bankalar bu işlemleri üçüncü şahısların hesabınıza erişmesini engellemesi için yapmaktadır. Olası şüpheli durumların ortadan kaldırılıp hesabınızı tehdit edebilecek unsurların erişim engellerini sağlama amacı güder.

Bu amaç her ne kadar bizlere kısmi de olsa mağduriyet yaşatmış olabilir ama bu mağduriyet, daha büyük mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için çok çok önem arz eder. Bu makalemizde hem bu teknik detaylardan, hem de bu işlemlere karşı alınabilecek ekstra önlemlerden sizlere bahsedeceğiz ve olası bloke işlemlerine karşı neler yapmamız gerektiğini anlatacağız.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini İnternetten Kaldırmak

Halkbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık şifrenizin blokesini kaldırmak istiyorsanız şifre bloke kaldırma işlemlerinizi resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için www.halkbank.com.tr adresine giriş yapacak ve burada internet şubesi parola oluşturma adımlarını kullanabilirsiniz.


İnternet şubesini açtığınızda buradaki Parolamı Kaybettim seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bazı tarayıcılarda burada Blokeli olarak da yazmaktadır. Burada parolanızı oluşturmanız için banka kartınızın veya kredi kartınızın numaraları istenecektir. Burada sizden istenilen tüm bilgileri doğru gireceksiniz.

T.C kimlik numaranız ve bankaya kayıtlı cep telefonunuzu da girdikten sonra, telefonunuza gelecek doğrulama kodlarını anında ekrana girmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra Halkbank bloke kaldırma işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Yeni şifre oluşturacak ve bu şifre ile anında giriş yapacaksınız. Şifre oluştururken, daha önce yazmadığınız bir şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Halkbank İnternet Şubesi Blokesini Şubeden Kaldırmak

Halkbank internet bankacılığı üzerinden eğer şifreniz bloke olduysa, banka şubesine kimlik ve cep telefonunuz ile giderek hemen işlem yapabilir ve yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bu sistemde yaklaşık 10 dakika içinde işiniz hallolacaktır. Halkbank internet bankacılığı şifresi oluşturduktan sonra, banka şubesinde deneme yapın ve girip girmediğinizi test ediniz. Banka şubesinde gişelere girerek veya bireysel müşteri temsilcisine giderek bu işlemleri halledebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu şekilde Halkbank bloke kaldırma işlemleri yapabilirsiniz. Eğer bu konuda şikayet ve öneriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. Eğer sim kartınızda bloke varsa da bu şifreyi oluşturamazsınız. Bu sebeple bir önceki yazımız olan Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi sayfasına giderek bu bloke kaldırma işlemlerini de yapabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubesi Blokesini Çağrı Merkezinden Kaldırmak

Halkbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0 850 222 04 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu numarayı aradığınız zaman internet şubesi blokesi kaldırmak için işlem yapabiliyorsunuz. Zaten sürekli yanlış şifre girerseniz, çok aktif olarak da internet bankacılığını kullanıyorsanız, Halkbank müşteri hizmetleri sizi arayacak ve şifreniz ile ilgili sıkıntı yaşadığınızı size söyleyecektir. Bu şekilde müşteri temsilcisinin adımlarını takip ederek, Halkbank internet bankacılığı şifresini tekrardan oluşturabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile konuşurken, eğer başka bir numaradan arama yaparsanız, kart bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Ayrıca bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekiyor. Çünkü temsilci size şifre gönderecek ve 3 dakika içinde bu şifreyi söylemenizi isteyecektir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Halk bank diyalogu ariyorum relefonunuzda uygulama yuklu bildirimi onayla diyor bildirim flan gelmiyor cunku uygulama acilmiyor siliyorum sms gelsin diyeyine yuklu bildirimi onaylayin deyip atiyor bole bi sacmalik olamaz

  2. Oparator (GSM) değişikliği nedeni ile oluşan blokeyi mobil internet üzerinden kaldirma talebim sonuç vermedi.Blokeli olduğundan kaynaklı sandığın gelemeyen sifre sms leri için ATM öneriliyor. Türkiyenin en iyi bankalarından biri olan sizlerin ve seckin personelinizin bu konularda daha pratik çözümler üreteceginize eminim.

  3. telefonumun çalınması üzerine sim kart değişikliği yaptım.mobil bankacılık parolasını unuttum bloke oldu ne sim kart değişikliği yapabiliyorum nede bloke kaldırabiliyorum.aynı numara mesaj gelmiyor diyorum cep numaranızı yazın diyor illa şubeye gitmek gerekiyor ama maalesef her ilçede şubeniz yok.güvenlik için diyorsunuz ama böylede başka mağduriyetler yaşıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu