Bloke KaldırBloke KaldırmaDevlet

E-Devlet Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

E-devlet bloke kaldırma nasıl yapılır? E-devlet şifremi unuttum hesabım bloke oldu diyorsanız nasıl işlem yapabilirsiniz? E-devlet şifresi blokesi kaldırmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere kolay işlem yapacağınız bilgiler vereceğiz.

Bilindiği gibi e-devlet sistemi ülkemizde tüm kamu işlemlerinizi yapacağınız bir platformdur. Oturduğunuz yerden internet sitesi üzerinden e-devlet sistemi ile işlemlerinizi her zaman hızlı yapabilirsiniz. Bu sisteme girmek için bir internet şifresi almanız gerekiyor. İnternet üzerinden giriş yapacağınız bu şifreyi almak için size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

Şifre alan vatandaşlar bu şifreleri ilk işlem yaptıkları sonrasında unutabiliyorlar ve bu yüzden yanlış giriyorlar. Eğer sizde sürekli yanlış şifre girerseniz hesabınız bloke olacaktır. Sizlere bu yazımızda e-devlet bloke kaldırma nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

BKZ:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Şifre için E-Devlet Bloke Kaldırma 🏘️

Şifre işlemlerini yaptığınız zaman eğer hesabınıza 3 ay giriş yapmazsanız aldığınız şifre bloke olacaktır. Bu tamamen güvenliğiniz için yapılan bir sistemdir. Eğer sizde e-devlet şifrenizde bloke kaldırma yapacaksanız bu şifreleri PTT üzerinden yapabileceksiniz. PTT üzerinden tekrardan şifre alacaksanız bu sefer 2 TL değil 10 TL ödeme yapacaksınız.

E-devlet şifrenizi değiştirdiğinizde eğer sürekli yanlış girerseniz de hesabınıza 24 saat giriş yapamazsınız. Bu durumda yeni bir şifre alsanız da 24 saat sonra işlem yapabilirsiniz.

Bkz: E Haciz Bloke Kaldırma

E-Devlet Bloke Kaldırma | Şifre Bloke Şikayetleri 🏘️

Bloke olan vatandaşların şikayet var sitesi üzerinde yaptıkları yorumlara baktığımızda e-devlet blokesinin nedenleri sizlere verdiğimiz sebeplerden dolayı olduğu görünmektedir. Sizde eğer şifrenizi unuttuysanız bu durumda 10 TL ödemek durumundasınız. Eğer şifreniz ile işlem yapacaksanız cep telefonunuza kayıt işlemi yapın ve mobil imza alınız. Bu şekilde şifrenizi unutsanız dahil e-devlet üzerinden şifrenizi ücretsiz değiştirebilirsiniz.

BKZ:  KYK Borcu Bloke Kaldırma İşlemi

Aşağıda Sizlere e-devlet bloke kaldırma ile ilgili örnek bir şikayet vereceğiz. Bu şikayet (sikayetvar.com) sitesinden alınmıştır.

  • “Geçtiğimiz günlerde şifre almak için postaneye gittik. Postanede saatlerce kuyruk bekleyip  TL karşılığı şifre aldık sonra ne oldu şifreler doğru girildiği halde bloke oldu. Şimdi de 10TL istiyorlar. 10 seneyi aşkın zamandır internet kullanıyorum ve belli başlı 2 tane şifrem vardır devamlı kullandığım onlardan birini e-devlet şifresi yapmıştım unutmamın imkanı yok gün aşırı kullandığım şifre ve çevremde o kadar çok kişi bu durumu yaşıyor ki…Hata benim değil, şifremi unutmuş değilim, e-devlet şifreleri bloke edip insanları 10 TL vermelerini mecburi ediyor.”

Sizlere bu yazımızda e-Devlet bloke kaldırma hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu yazımızda bloke kaldırma işlemleri için bizlere yazabilirsiniz. E-devlet sistemi ile ilgili şikayetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. Emekli Maaşı Bloke Kaldırma (Nasıl Olur) ve Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi sayfalarına giderek bu işlemler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Postaneye gitmeden E-devlet şifresi nasıl alınır? 🏤

Bu işlem için edevlet üzerinde kayıtlı cep telefonunuz olması gerekir. Mobil imza ya da elektronik imza kullanarak Postaneye gitmeden yeni bir şifre talep edebilirsiniz.

PTT e devlet şifresi nereden alınır? 🏤

Herhangi bir PTT şubesinden bu şifreyi alabilir daha soradan değiştirebilirsiniz.

E devlet şifresini internetten nasıl alabilirim? 🔑

Herhangi bir banka hesabınız varsa ve internet bankacılığı kullanıyorsanız bankacılık bilgilerinizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra kendinize bir edevlet şifresi tanımlayarak sadece edevlete girmek için herhangi bir yere gitmeden şifre oluşturabilirsiniz.

5/5 - (38 votes)

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. E devlete göremiyorum TC şifre yazıyorum bembeya bir sayfada saatlerce bekliyorum teleofnda uygulamadan kaynaklanıyor sandım fakat başka arkadaşların telefonundan girdim gene aynı sadece benim e develtimde sorun var bloke mi bu bey yani hiç bir dekilde uygulamadan giremiyorum e devletime

  2. Mrb lar hesapım bıloke konmus sızden rıcam bılokeyı kaldırmanızı ıstıyorum

  3. Slm e devlet yeni şifre aldim açılmıyor.nedeni bloke ettiğim için açılmıyor yardımcı olurmusunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(