Bloke KaldırDevlet

Vergi Dairesi E-Haciz Banka Bloke Kaldırma İşlemi

Vergi dairenize olan mevcut borçlarınızdan dolayı banka hesaplarınıza bloke konmuş olabilir. Vergi dairesi bloke kaldırma, E-Haciz bloke kaldırma işlemi için hazırlamış olduğumuz bu makalemize göz atabilir ve bloke işleminden kurtulmak için en uygun yolları deneyebilirsiniz. Vergi borçları belli bir seviyeye geldiği zaman, vergi dairesi şahsınız adına kayıtlı taşınmazlar başta olmak suretiyle bankaralara kadar işlem uygulama aşamasına geçecektir.

Bkz: QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bu işlemlerin amacı, vergi ödemeye teşvik olarak adlandırılsa da birçok yurttaş bu mevzuda mağduriyet yaşamaktadır. Vergi ve sigorta borçlarınızı yapılandırmanız her ne kadar bu işlemin bir süre önüne geçmiş olsa da borçların var olması başınızı ağırtabilir. Şimdi sizlere vergi dairesi e-haciz, banka bloke kaldırma işlemlerinden bahsedeceğiz.

BKZ:  Tiktok Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vergi Dairesi Bloke Kaldırma İçin İlk Adım

Bu işlem için ilk adımınız ne olursa olsun bankanız ile görüşmek olacaktır. Ilk olarak problemi tespit etmemiz gerekiyor. Bankanızı arayarak hangi hesabınızda ne kadar bloke işlemi olduğu ve bu blokenin hangi kurum tarafınca konulduğunu tespit etmemiz gerekiyor.

Bloke sebebi Vergi Dairesi ise yapılandırmayı deneyin

Eğer banka blokenizin sebebi vergi dairesi ise, bulunmuş olduğunuz vergi dairesine müracat ederek yapılandırma işlemini deneyebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan husus yapılandırma dönemine denk gelmeniz gerekmesidir. Eğer yapılandırma periyodu içinde değilseniz bu ödemeyi yapmaktan başka bir çareniz yoktur.

Bkz: Vakıfbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Borcunuzu maaşınıza bağlayabilirsiniz

Yapılandırma periyodu geçmiş durumdaysa ve sizin için ödenemeyecek bir borç ise vergi dairesine müracat edip mevcut borcunuzu maaşınıza bağlayabilirsiniz. Bu sayede örnek olarak aylık 1.000’er TL ile sizin borcunuz ödenebilir ve bu sayede blokenizi kaldırabilirsiniz.

BKZ:  Trafik Cezası Ödenmezse Hesaplarıma Bloke Konulur Mu?

İnteraktif Vergi Dairesi ile borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

İnteraktif vergi dairesi üstünden giriş yaparak mevcut vergi borçlarınızı sorgulayabilir ve lüzumlu haciz kontrollerini yapabilirsiniz. İnteraktif Vergi Dairesi’ne giriş yapmak için https://ivd.gib.gov.tr/ linkini kullanabilirsiniz.

Haciz Kaldırma Dilekçesi

Haciz Kaldırma Dilekçesi
Haciz Kaldırma Dilekçesi

Öncelikle interaktif vergi dairesi sistemine girdiğinizde herhangi bir ödemeniz var mı yok mu, yaptığınız başvurular uygulama esnasında mı değil mi bu kontrolleri yapabilirsiniz. Lakin Ödeme ve Borç İşlemleri sekmesinden Borç olmaması durumunda haciz kaldırma dilekçesi linkine giriş yaptığınızda, formu doldurarak dilekçenizi alabilirsiniz. Bu sayede web üstünden haciz kaldırma dilekçesini oluşturmuş olmuş olursunuz. Vergi dairenizin yoğunluğuna gore sizlere en kısa sürede dönüş yapılabilecektir. Bu kimi dairelerde 1 gün kimi dairelerde 3-4 günü bulabilecek bir işlemdir. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan husus dilekçe vermektir, yapılandırmadan sonrasında dilekçe vermezseniz hacizinizin kaldırılması süresi ayları bulabilir.

BKZ:  Hızlıca Türk Telekom Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Bkz: Pasaport Tahdit Blokesi Kaldırma

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(