Bloke KaldırBloke Kaldırma

Twitter Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter kullanıcıları hesaplarına girdiklerinde çeşitli ikazlar ile karşılaşabilirler. Hesabınızın askıya alındığı, sınırlandırıldığı yada kilitlendiği uyarısı ile karşılaşan kullanıcılar endişelenerek hesaplarını iyi mi açabilecekleri mevzusunda araştırmaya giriyorlar. Twitter bloke kaldırma iyi mi yapılır? Twitter askıya alınan hesap iyi mi kurtarılır?

Bkz: Papara bloke kaldırma

Twitter Hesabınız Niçin Bloke Edilir?

Twitter insanların görüşlerini paylaşmış olduğu etken bir toplumsal medya platformu. Milyonlarca kullanıcıya haiz uygulama güvenli bir ortam sağlamak amacı ile sık sık kullanıcılarını denetliyor ve lüzumlu yerlerde bloke işlemi uyguluyor. Kendi sitesinde de kullanım kurallarını açıklayan Twitter bloke sebeplerini birkaç başlık altında topluyor:

BKZ:  Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemleri

1.Spam

2.Tehlikede olan hesap güvenliği

3.Rahatsızlık içeren tweet yada davranış

Twitter’ın kullanım şartlarını okumak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://help.twitter.com/tr/rules-and-policies/twitter-rules

Twitter Askıya Alınmış Hesap Kurtarma

Twitter hesabınıza girdikten sonrasında kırmızı bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Hesabınızın askıya alınmasına itiraz etmek için askıya alınmış hesaplar yazısına tıklayın.

cats

Yazıya tıkladıktan sonrasında karşınıza bir sayfa çıkacaktır. Twitter’ın blokenizi kaldırması için bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir halde doldurmanız gerekir. Aşağıdaki bağlantı ile sayfaya direkt ulaşabilirsiniz:

https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended

cats1

Twitter yazdığınız bilgiler doğrultusunda e-mailinize sizin bu işlemi yaptığınızdan güvenli olmak için bir mail yollar. Gelen kutunuzda göremezseniz spam yada gereksiz klasörüne düşmüş anlamına gelir. Twitter sizden mail yolu ile bir onay mesajı beklemektedir.

BKZ:  Ziraat Katılım Sim Kart Bloke Kaldırma

cats3

Twitter, daha ilkin askıya alınan hesapların takibini yapar. Bu yüzden bloke edilmenize sebep olacak başka bir durumla karşılaşırsanız hesabınız kalıcı olarak askıya alınabilir.

Bkz: Tiktok bloke kaldırma

Twitter Hesabım Kilitlendi/Sınırlandırıldı Uyarısı

Twitter, hesabınızı askıya almanın yanında sınırlandırabilir/kilitleyebilir. Sınırlandırma hesabınızın bazı özelliklerini kullanamayacağınız anlamına gelir. Beğenme, retweet, yada tweet atma özelliklerini kullanmanız engellenerek yalnızca direkt bildiri kullanmanıza izin verilir. Bu durumun 2 sebebi bulunur:

1.Güvenlik: Twitter, hesabınızın ele geçirildiğini düşündüğünde hesap güvenliğinizi sağlamak için kilit yada sınırlandırma getirebilir.

2.Twitter kuralları ihlali

Twitter yardım sayfasında bulunan kilitlenme/sınırlama hakkında bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.:

https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/locked-and-limited-accounts

Twitter hesabınız güvenlik sebebiyle kilitlendiyse acilen şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Şifrenizi değiştirebilmek için https://twitter.com/account/begin_password_reset bağlantısına tıkladıktan sonrasında çıkan sayfaya e-posta, kullanıcı adı yada hesabınıza bağladığınız bir telefon numarasını yazmanız gerekir.

BKZ:  Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

cats5

Twitter verdiğiniz bilgilere dayanarak hesabınızı bulur ve karşınıza şu sayfa çıkar

cats6

Şifrenizi değişiklik yapma talebiniz sonucu hesabınız güvenli olduğu kanıtlanınca yine kullanımınıza açılacaktır. Twitter hesabınız sınırlandırıldıysa aşağıdaki uyarı ile karşı karşıya gelirsiniz.

cats11

Eğer daha ilkin saldırgan bir tutum sergilediyseniz sınırlandırma süresi bitene kadar beklemeniz gerekir. Sergilemediyseniz twitter size itiraz etme hakkı sunar.

Twitter size kaldırmanız ihtiyaç duyulan tweeti bildirir. Yönlendirildiğiniz sayfanın en altında itiraz et butonu bulunur. Tweetinizin kullanım koşullarını ihlal etmediğini düşünüyorsanız açıklamanızı yazarak gönderebilirsiniz. Twitter en kısa sürede bloke işlemini kaldıracaktır.

Bkz: İstanbulkart bloke kaldırma

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(