BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Denizbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank pos cihazı kullananlarda diğer banka pos cihazlarında olduğu gibi yaptıkları tahsilatları iki şekilde tahsil edebilmektedirler. Komisyon bedeli düşülerek bir sonraki iş gününde tahsil seçeneği dışında komisyon ödemek istemeyenler ise belli bir gün bloke de bekledikten sonra tahsil seçeneğini tercih ederler. Peki, acil nakit ihtiyaçlarında Denizbank pos cihazı bloke kaldırma nasıl yapılır?

Denizbank Pos Tahsilatı Tercihiniz Ne?

Denizbank Pos cihazı kullananlar bilir.Denizbank pos cihazı ile yapılan tahsilatların ödemelerini işyeri ile yaptığı anlaşmaya uygun gerçekleştirir. Peki, Denizbank pos tahsilatı seçenekleri neler?

1.      Bir Gün Sonrası Komisyon Düşülerek Ödeme

Bu ödeme yöntemini tercih eden üye iş yerleri pos cihazı ile yapmış oldukları tahsilatların bedellerini 1 iş günü sonrası komisyon düşüldükten sonra hesaplarına otomatik aktarabilmektedirler. Denizbank tarafından uygulanan pos komisyon ücretleri ise işyeri tercihine göre % 1,05 ile tüm kartlara tek oran ya da % 1,05 ile kredi kartına, % 0,65 ile banka kartına olmak üzere kart tipi bazında tek oran olacak şekildedir.

2.      Komisyonsuz Blokeli Ödeme

Bu ödeme yöntemi komisyon ödemek istemeyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Denizbank blokeli işlemler de azami 40 gün sonra ödemeyi hesaba aktarmaktadır. Bu ödeme tercihini seçen müşteriler acil nakit ihtiyacı duyduklarında yıllık % 10.95 oran ile erken bloke çözdürme işlemi yapabilirler.

Denizbank Erken Bloke Çözme Nedir?

Denizbank pos cihazı bloke kaldırma olarak da tanımlanan erken bloke çözdürme nedir sorusu sık sorulan sorular arasında her zaman yer bulur. Erken bloke çözdürme, blokeli ödeme yöntemi için anlaşan iş yerlerine tahsilatların belli komisyon karşılığında erken yapabilmelerine imkan tanıyan bir uygulamadır.

Denizbank Erken Bloke Çözme Nasıl Yapılır?

Denizbank ile blokeli pos hizmeti için anlaşmış olmanıza rağmen işletmeniz için acil nakit ihtiyacınız olduğunda erken bloke çözme talebinde bulunabilirsiniz. Denizbank erken bloke çözme işlemi için çalıştığınız Denizbank şubesine giderek talepte bulunabilir ya da Denizbank Üye İşyeri Platformu üzerinden Denizbank pos cihazı bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için aktarılacak tutar üzerinden komisyon tahsil edilmekte olup Denizbank erken bloke çözdürme komisyon oranı yıllık % 10.95’ dir.

Denizbank Bloke Kaldırma Neden Yapılır?

Üye işyerleri, Denizbank bloke kaldırma işlemini genellikle acil nakite ihtiyaçları olması durumunda tercih etmektedirler. Çünkü pos cihazı ile yapılan tahsilatların Denizbank bloke süresi maksimum 40 gün olarak uygulanmaktadır. Bu süreç içerisinde ortaya çıkabilecek olası nakit ihtiyaçlarında Denizbank tarafından erken bloke çözdürme imkanı sunulmaktadır.

Siz de ortaya çıkan sürpriz masraflarınızı karşılamak için Denizbank  bloke kaldırma işlemi yapabilir ve sadece % 10.95 (yıllık) komisyon ücreti ile hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Denizbank Üye İşyeri Platformu üyeleri, Denizbank bloke kaldırma işlemini şubeye gitmeden anında yapabiliyorlar.

Tıklayın ve yazıyı oylayın!
[Oylar: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu