Bankalar

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemini nasıl yapacağınıza bu yazımızda değindik. ING Bank Kredi Kartı Blokesini hemen kaldırın.

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır? ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma sorunu yaşıyorsanız sizler için kolaylık sağlayacak yazımızdan faydalanabilirsiniz. Kredi kartı blokeleri günlük hayatı önemli derece etkilemektedir. Bu nedenle kullanıcılar bloke sorunu ile karşı karşıya kaldığında hızlıca çözüme ulaşmak ister. Sizler için bloke kaldırma adımlarını detayları ile anlatacağız.

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kredi kartına neden bloke uygulandığı bilinmelidir. Bankalar müşterileri ile bir takım sözleşmeler yapmaktadır. Bu sözleşmelerde yer alan maddelerde banka tarafından bloke uygulamasından da söz edilir. Genellikle kredi kartı bloke nedeni iki farklı türde ele alınır. Bu nedenlerden ilki bankanın güvenlik nedeniyle müşteri talebi doğrultusunda kredi kartını bloke etmesidir.

Bkz: ING Bank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Kayıp, çalıntı ya da şüpheli işlem durumunda müşteri hizmetleri yada şubelerden durumu bildirerek kredi kartına bloke uygulatabilmeniz mümkündür. Bazen bu işlem müşteri tarafından yapılsa da geri alınması söz konusudur. Kredi kartınızın kayıp, çalıntı ya da şüpheli işlemler arasından bir nedenle bloke edilmesinin ardından sorununuz çözüldü ise banka ile iletişim sağlayarak ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sorunun çözülmemesi dahilinde zaten banka tarafından kullanıma açık yeni bir kart tahsis edilecektir.

BKZ:  VAKIFBANK Maaş Hesabı Bloke Kaldırma İşlemleri 2023 (BASİT)

İkinci sebep olarak bilinen bloke işlemi ise gecikmiş borçlar sebebiyle kredi kartına kullanım kısıtlaması getirilmesidir. Herkes tarafından ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi olarak bilinse de aslında bu geçici bir kısıtlamadır. Kredi kartı borcunun 3 ay üst üste ödenmemesi durumunda banka tarafından kartınız bloke edilir. ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma için mevcut tüm borcun ödenmesi gerekmektedir. Borç kapatıldıktan sonra 1-2 iş günü içerisinde kredi kartı kullanıma açılır. ING Bank Kredi Kartı borç ödeme ve sorgulama işlemleri için ING MOBİL uygulaması ya da ING Bank İnternet bankacılığını kullanabilirsiniz. Mevcut kullandığınız kartın özelliklerinden memnun değilseniz diğer seçeneklere göz atarak diğer ING Bank kredi kartlarının avantajlarından faydalanabilir yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz. ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma konusundan itibaren bonus kartla ilgili bilgilendirme yapalım.

BKZ:  ICBC Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

ING Bonus Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank birden fazla kredi kartı seçeneği ile tüm müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik kampanya ve avantajlar düzenlemektedir. Böylece ülke ve dünya genelinde gönül rahatlığı ile harcama yapabilir ve yaptığınız harcamalar üzerinden bir takım faydalar sağlayabilirsiniz. ING Bonus Card yüzlerce markada harcadıkça bonus kazandırma avantajı ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Bonuslarınızı biriktirerek çeşitli alanlarda ve diğer alışverişlerinizde gönül rahatlığı ile harcayabilirsiniz. ING Bonus Card dünyasına yeni katılanlar ilk ay kredi kartları yaptıkları harcamalar üzerinden %20 oranında toplamda 100 TL bonus kazanabilir. Ayrıca yeni başvuru yapanlara özel ekstra ücret uygulanmadan Taksitli Nakit Avans seçeneği de sunulmaktadır. 

ING Bonus Card başvurusunu dilerseniz size en yakın ING Bank şubelerinden ya da ING Bank İnternet Bankacılığı veya ING Mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bonus Plus Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

ING Bonus Card kullanıcıları dilerlerse ING Bonus Plus karta sahip olabilmektedir. Bu kredi kartına başvuru yöntemiyle değil kazandığınız bonuslar üzerinden hak kazanarak sahip olabilirsiniz. ING Bonus Card’ınız ile son 1 yıl içerisinde yaptığınız harcamalardan her ay minimum 75 bonus kazanmanız dahilinde ING Bonus Plus kart için talepte bulunabilirsiniz. Banka tarafından bonus kazançlarınız incelendikten sonra uygun bulunmanız dahilinde kart tarafınıza gönderilmektedir. Başvuru öncesi bilmeniz gereken önemli bir detay ise son 12 aydaki bonuslarınız hesaplanırken özel kampanyalardan elde edilen ekstra bonusların dahil edilmeyecektir. Ayrıca ek kartlar üzerinden kazanılan bonuslar da terfilerde kabul edilmemektedir. Dilerseniz terfi için uygun olup olmadığınızı ING Telefon Bankacılığı üzerinden 0850 222 0 600 numaralı hattı arayarak sorgulayabilirsiniz.

BKZ:  Fibabanka Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma Videolu Anlatım

ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi için yukarda yer alan bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz. Eğer bloke işleminiz sim kartla ilgili ise aşağıdaki ING bank sim kart bloke kaldırma hakkında gerekli videolu anlatımı bulabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir konuda yorum yaparak soru sorabilirsiniz.

YouTube video
3/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(