Bloke KaldırmaBloke Kaldır

Tiktok Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok bloke kaldırma işlemini bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz. Hızlıca işlemleri öğrenin ve Tiktok blokenizi kaldırın.

Tiktok bloke kaldırma işlemi doğru şekilde nasıl yapılır? Tiktok bloke kaldırma nasıl yapılır son dönemlerin en çok merak edilen sorularından bir tanesidir. Günümüzde dünya genelinde yaklaşık olarak 1,5 milyar kullanıcıya sahip olan sosyal medya aracı Tiktok herkes tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Tiktok hesabı engellenmesi durumunda ise izlenmesi gereken adımları sizler için yazımızın devamında açıklayacağız. Dilerseniz tiktok bloke kaldırma işleminin nasıl yapılacağından bahsedelim.

Tiktok Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok bloke kaldırma nasıl yapılır ve süreçleri hakkında bilgi almak için kesinlikle doğru yerdesiniz. İnsanların eğlenmek ve de gelir elde etmek için zaman geçirdikleri Tiktok hesapları zaman zaman engellenebilir. Kullanıcıların engellenmesi demek hesapta yer alan videoların görüntülenmemesi anlamı taşır. Engellenen hesaplara erişim sağlanamayacağı için takipçiler ile mesaj, yorum ya da beğeni gibi araçlar ile iletişim kurulamaz. Özellikle bu sosyal medya aracı üzerinden gelir elde eden fenomen hesaplar için son derece büyük bir problemdir. Bu durumda hesabın en kısa sürede aktif edilmesi gerekir. 

BKZ:  Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Bkz: Instagram bloke kaldırma

Genellikle Tiktok hesap engeli topluluk kuralları ihlali nedeniyle gerçekleşir. Her uygulama ve sosyal medya aracında olduğu gibi Tiktok uygulamasında da hesap oluştururken bir takım kurallardan söz edilmektedir. Bu kurallara uymayan hesaplar engellenebilmektedir.  Bazı hesaplar ya da paylaşılan gönderiler takip eden kişiler tarafından da şikayet edilebilir. Bu durumda da ne yazık ki Tiktok tarafından inceleme yapıldıktan sonra video ya da hesap şikayet nedenine uyuyan içeriklere sahip ise kısıtlama getirilebilmektedir. Eğer siz de bu tarz bir sorun yaşıyorsanız Tiktok bloke kaldırma için itiraz dilekçesi yöntemine başvurabilirsiniz. Tiktok itiraz dilekçesi hakkında bilgi edinmek için yazımızın devamından faydalanabilirsiniz.

Tiktok Bloke Kaldırma için İtiraz Dilekçesi Örneği

tiktok bloke-ban kaldırma

Tiktok hesabınız engellendiyse ya da topluluk ihlali uyarısı almanız durumunda bunun birden fazla sebebi olabilir. Bu nedenle öncelikle engel sebebini veya kısıtlma nedenini doğrudan bilmeniz itiraz dilekçesini bu yönde geliştirmeniz gerekir. Tiktok tarafından topluluk kuralları esaslarını birden fazla ya da sürekli ihlal eden hesaplar engellenir. Topluluk kurallarını iyice bilmek ve içerik üretimi sırasında bu kurallara dikkat etmek gerekir. Hesabınız engellendiğinde bir sonraki giriş sırasında tarafınıza bildirim gönderilir. Ekranda çıkan bildirim üzerinden Tiktok itiraz dilekçesi yazmanız mümkündür. Daha basit ve anlaşılır şekilde olması için sizlere Tiktok bloke kaldırma nasıl yapılır adım adım anlatmak istiyoruz.

BKZ:  Denizbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Bkz: Twitter bloke kaldırma

Tiktok Bloke Kaldırma için İtiraz Dilekçesi Gönderme Adımları

  • Ekranda karşınıza çıkan bildirime tıklayınız.
  • Karşınıza hesabınızın neden engellendiğine dair bir bilgilendirme çıkar ve aynı sayfa da itiraz butonu yer almaktadır.
  • İtiraz butonuna tıkladıktan sonra tek tek verilen talimatları yerine getiriniz.
  • Ardından itirazınız incelemeye alınır ve incelemenin ardından Tiktok hesap engeli veya kısıtlama kaldırılır.

TikTok Hesabı Kaç İhlalden Sonra Engellenir?

Dünya genelinde 1,5 milyara yakın kullanıcıya sahip olan Tiktok uygulaması hesapların yönetimi konusunda ciddi önlemler almak zorundadır. Özellikle başka kullanıcılar tarafından şikayet edilen gönderiler veya hesaplar ihlallerin sıklığına ve sayısına göre kalıcı olarak engellenebilir. Tiktok hesabı kaç ihlalden sonra engellenir sorusunun rakamsal bir cevabı yoktur. Fakat ihlallerin ciddiyeti ve sıklığına göre Tiktok süreci hızlandırabilir. İhlal sistemi kullanıcıların almış olduğu ihlalleri kaydeder ve incelemeye alır. Böylece kullanıcıya da ilk ihlalden itibaren bildirim göndererek durumdan haberdar olmasını ve ilgili video içeriğini düzenlemesini ya da devamında aynı tür içerikler paylaşmaması beklenilir. Hesabın kalıcı olarak engellenmesini önlemek için kullanıcılar da Gelen kutusu üzerinden ihlal kayıtlarını görüntüleyebilmektedir. 

İlk ihlal bildirimi ardından Tiktok kullanıcıya belirli alanlarda kısıtlamalar getirme hakkına sahiptir. Bu kısıtlamalar ihlal ciddiyetine göre değişkenlik gösterir. Genellikle 24-48 saat arası video yükleme kısıtlaması, canlı yayın başlatma yasağı, mesaj gönderme kısıtlaması gibi yetkiler askıya alınmaktadır. İhlallerin devam etmesi durumunda ise Tiktok tarafından kullanıcıya Tiktok bloke kaldırma işlemine gerek kalmaması için hesabın kalıcı olarak engelleneceği bildirimi gönderilmektedir. Eğer kullanıcı bu son uyarıyı da dikkate almıyor ise hesap kalıcı olarak engellenecektir.

BKZ:  Kuveyttürk Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Bkz: Facebook bloke kaldırma

Tiktok Hesabım Kalıcı Olarak Engellendi Nasıl Açılır?

İhlal bildirimlerinin ardından hesabınızın bir takım ihlaller yapması nedeniyle engellendiyse hala itiraz hakkınız saklıdır. Bu durumda hesabınızın engellenmesi konusunda hata yapıldığını düşünüyorsanız itiraz etme hakkınızı kullanabilirsiniz. Tiktok hesabı kalıcı olarak engellendiğinde uygulamaya girerken bildirim alırsınız. Bu bildirim üzerinden hiç vakit kaybetmeden itiraz oluşturabilirsiniz. Tiktok hesap bloke kaldırma bilinmesi gereken en önemli husus ise bazı engellemelerin geri dönüşü olmayacağıdır. Tiktok sıfır tolerans politikası dahilinde çocuklara yönelik cinsel istismar içeren paylaşımlar ve benzeri içeriklerde ya da eylemlerde hesabı kalıcı olarak yasaklama yetkisine sahiptir.

Tiktok Bloke Kaldırma 2022 Videolu Anlatım

Tiktok bloke kaldırma işlemini yapabilmeniz için sizlere faydalı bulduğumuz bir videoyu sunuyoruz. Bu video ile Tiktok ban kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

YouTube video
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba ben tik tok kullanıcısıyım. İsmin aysel_masajstika hesabım kalıcı olarak engellendi bir video yüzünden neden böyle bir şey yaptınız ne vardı o videoda videoyu silseydiniz bari hesabımı neden kapattınız hesabımın geri açılmasını istiyorum. En kısa sürede iyi Günler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(