BankalarBloke Kaldır

Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemleri

Bankalar, müşterilerine vermiş olduğu hizmetler esnasında kredi kartlarına bloke koyma işlemleri uygulayabilir. Bu işlemler, müşteriler tarafından mağduriyete sebebiyet verebilmiş olsa da genel ekseriyle müşterilerin daha güvenilir şekilde bankacılık ve kredi kartı işlemlerini gerçekleştirebilme amacı güden uygulamalardır. Bu uygulamalar esnasında eğer kredi kartınıza bloke işlemi uygulanmışsa; doğru adrestesiniz. Bu yazımızda sizlere kredi kartı bloke kaldırma işlemlerini anlatacağız.

Borç sebebiyle kredi kartına bloke konduysa yapılacak işlemler

Eğer ödenmemiş bir borç sebebiyle kredi kartınıza uygulanmış bir bloke işlemiyle karşı karşıyaysanız, borcunuzu ödemiş olduğunuz andan takriben 24 saat içerisinde bloke işleminiz bankanız tarafından otomatik olarak kaldırılacaktır. Eğer bu kaldırma işlemi gerçekleşmediyse mutlaka bankanızın müşteri hizmetlerini aramalı veya şubenizi ziyaret etmelisiniz. Kaldı ki bu işlem sadece borcunuzdan dolayı değil, güvenlik amacıyla da uygulanmış olabilir.

Kredi kartı neden bloke olur?

Ödenmemiş Borçlar

Kredi kartı, genel itibariyle ödenmemiş borçlardan dolayı banka tarafından bloke edilir. Kaldı ki bu ödenmemiş borçların ödenmesiyle birlikte banka 24 saat içerisinde işlem uygulayarak blokenizi kaldıracaktır. Eğer blokeniz kalkmaz ise bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Güvenlik Sebepleri

Bankanız, olası bir güvenlik şüphesiyle karşı karşıya kaldığında kredi kartınıza bloke uygulayabilir. Bu durum, direk olarak bankanızla iletişime geçmeden kaldırılabilecek bir durum değildir.

Tıklayın ve yazıyı oylayın!
[Oylar: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu