Bankalar

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemini hızlı ve kolay bir şekilde bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır? Yapı Kredi Bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemi yapabilmek için öncelikle kartınızın bloke nedeninin net bir şekilde belirli olması önemlidir. Kart blokeleri genellikle kredi kartı borcunun üst üste 3 kez ödenmemiş olmasından kaynaklanır. Eğer sahip olduğunuz Yapı Kredi Bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemi gecikmiş borç ise borcunuzun tamamını kapatarak yapı kredi kredi kartı bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer bloke nedeni olan kayıp/çalıntı bildiriminde ise bloke kaldırma işlemi biraz daha farklıdır. Kredi kartlarında kayıp yada çalıntı bildirimi kart sahibi tarafından yapılmaktadır. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma işleminden önce banka ve bu işlemler hakkında biraz daha bilgi verelim.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Banka bu tür ihbarlarda kredi kartını anında bloke eder. Kart sahibine yeniden bir kart gönderilerek diğer kart iptal olur. Bazen kullanıcılar hata sonucunda kayıp/çalıntı bildirimi yapabilmektedir. Kart bulunduğunda yeniden kullanıma açılması için 0850 222 0 444 numaralı hattan Müşteri Hizmetlerine bağlanarak talepte bulunulması gerekir. Yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma süreci müşteri talebinin ardından işleme alınır. İşlem süreci talep yoğunluğuna göre 24 ile 48 saat arasında değişim göstermektedir. Banka tarafından sisteme kayıtlı cep telefonunuza bloke kaldırma işlemi gerçekleşmesi dahilinde SMS ile bilgilendirme mesajı gönderilir. 

BKZ:  Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Bkz: Yapı kredi sim kart bloke kaldırma

Yapı Kredi Bankası Worldcard, Adios, Crystal, Play ve KoçAilem olmak üzere birçok farklı kredi kartı çeşidi ile müşterilerine her alanda avantaj sağlamaktadır. Kendi içerisinde de çeşitlere sahip olan bu kredi kartlarına sahipseniz bloke sorunu yaşadığınızda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Worldcard Kredi Kartı Bloke Kaldırma

yapı kredi world kart bloke kaldırma

Yapı Kredi bankasının her açıdan avantaj sağlayan kredi kartı Worldcard için yapı kredi kredi kartı bloke kaldırma işlemleri için müşteri hizmetlerini arayarak bloke sebebini öğrenebilirsiniz. Eğer bloke sebebiniz gecikmiş borçlar ise Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ve Yapı Kredi Mobil üzerinden yapı kredi kredi kartı bloke kaldırma işlemi için gecikmiş borçlarınızı ödemeniz mümkündür. Günümüzde akıllı telefonlar sayesinde tüm bankacılık işlemlerini şubeye gerek kalmadan halledebilmek mümkündür.

BKZ:  Enpara Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: Kredi kartına neden bloke konulur?

Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ise Google Play üzerinden Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Telefonunuz İOS işletim sistemine sahip ise App Store üzerinden uygulamayı indirmeniz mümkündür. Kolay kullanım sağlayan arayüzü sayesinde tüm kredi kartı işlemlerinizi, Havale, EFT, FAST ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın aylık borcunu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Böylece borcunuzun minimum asgari ödeme tutarını veya tamamını ödeyerek kartınıza bloke uygulanmasını da engelleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Adios Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Adios kart bloke kaldırma

Adios kart için Yapı Kredi kredi kartı bloke kaldırma işlemleri yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankasının sunmuş olduğu Adios Kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişler ile bol bol puan kazanabilirsiniz. Worldcard ile tüm özelliklere sahip olan Yapı Kredi Adios kredi kartı aynı zamanda biriken puanlarınız seyahat harcamalarında katlanarak değerlenmektedir. Böylece biriken puanlar size uçak bileti, otel rezervasyonu gibi seyahat harcamalarında katkı sağlamaktadır. Ayrıca yeterli puana sahip olmadığınız durumlarda Adios kart sizlere Avanspuan vermektedir.

Böylece uçak bileti satın alırken ya da otel rezervasyonu sırasında kullanmış olduğunuz Avanspuanları daha sonraki alışverişlerinizde kazandığınız puanlar ile ödeyebilirsiniz. Puan kullanımının yanı sıra Adios kart ile acil nakit ihtiyacı durumunda Nakit Avans kullanabilir, kullandığınız nakit avansı taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz. Yapı Kredi Mobil üzerinden  Yapı Kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemi için borçlarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama ve İnternet bankacılığı üzerinden birikmiş puanlarınızın takibini yapabilirsiniz. Yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemleri için sıkça sorulan sorulardan bir derlemeyi sizlere sunuyoruz.

BKZ:  Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Kredi kartı bloke kaldırma işlemleri hakkında ayrıntılı bilgiye ilgili kaynak üzerinden sahip olabilirsiniz.

Blokeli kredi kartı nasıl alınır?

Bloke teminatlı kart başvurularını internet üzerinden yapamazsınız. Bu işlem için ilgili bankaya gitmeniz gerekmektedir. Teminatlı olarak kredi kartı almak istediğinizi belirttiğinizde banka personeli sizlere yardımcı olacaktır.

Kart bloke olması ne demek?

Kredi kartına bloke uygulanması demek örneğin Otel rezervasyon ödemenizin ne otele ne de size yapılmasıanlamına gelir. Bir süre para havuzda bekler ve işlem güvenliği onaylandıktan sonra karşı tarafın hesabına ya da size geliyorsa sizin hesabınıza aktarılır. Bu aşamada kredi kartına bloke uygulanmış olur.

Bloke olan kredi kartı nasıl açılır Yapı Kredi?

Bloke işlemini Akıllı SMS, internet şubesi, Yapı kredi ATM’leri ya da 444 0 444 müşteri hizmetleri üzerinden kaldırabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(