BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021

Yapı Kredi Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi nasıl yapılır? Hızlı Bloke kaldırma işlemi ATM’den yapılır mı? Sim kartım neden bloke olur? Bu soruların yanıtlarını sizler için bu yazımızda hazırladık. Yapı Kredi Bankası müşterisi iseniz bankacılık işlemleriniz için cep telefonu kullanmak durumundasınız. Artık cep telefonu kullanmayan kişilerin kredileri bile olumsuz sonuçlanmaktadır. Hemen hemen hepimiz sağlık durumu olmadıkça cep telefonu kullanmaktayız.

Bankalarda işlem yaparken de cep telefonları şart oluşturmaktadır. Eğer internet bankacılığına girecekseniz doğrulama şifreleri gelir ve siz o şifreyi girdikten sonra hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ama eğer sim kartınız blokeli olduysa bu doğrulama şifresi gelmez ve banka ile ilgili hiçbir işlemi yapamazsınız. Bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Bu bloke hesaplara konulan bir bloke değildir. Sizin güvenliğiniz için yapılan ve tüm bankalar tarafından onaylanan bir sistemdir. Eğer operatör değiştirdiyseniz, 4.5G’ye geçtiyseniz veya yeni bir hat çıkarttıysanız bu durumda sim kartınız yenilecektir ve yenileme işlemi olduğu içinde otomatik olarak bloke konulacaktır. Bu blokeden kurtulmak için bir iki adımlı yöntemleri deneyerek işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma Nasıl Olur?

Oturduğunuz yerden sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız bu bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444 veya 0 850 222 0 444’ü arayarak kolay ve hızlı şekilde işlem yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil kanallar destek hattına bağlandıktan sonra Sim Bloke Kaldırma menüsüne gelip sim kartınızdaki blokeyi kendiniz kaldırabilirsiniz. Sadece yapılması gereken adımları takip edin ve size verilen zaman içinde işleminizi bitirin. İşlem sonunda cep telefonunuza bir kod gelecek ve bu kodu girdikten sonra sim kart blokeniz kalkacaktır.

Yapı Kredi ATM Sim Kart Blokesi Kaldırma

Size en yakın olan ATM üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığına ve mobil şubeye giremiyorsanız ilk olarak sim kart blokesini kaldırmanız gerekir. Bazı sitelerde internet bankacılığı üzerinden de kaldırabilirsiniz yazıyor ama doğrulama mesajı gelmeden internet bankacılığına giremeyeceğinizi üzülerek söylemek istiyoruz. Bu durumda yapılacak durum yukarıda verdiğimiz müşteri hizmetleri veya Banka ATM’leridir.

Banka ATM’sine gittiğinizde menüyü açıp sırasıyla şu işlemleri yapmanız gerekmektedir.

  • Kullanıcı Başvuru İşlemleri
  • Kullanıcı İşlemleri
  • Sim Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası ONAY
  • Sim Kart Bloke Kaldırma

Bu adımlarla işleminizi yapabilir ve hızlı şekilde sim kart blokesi kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca banka şubelerinden de sim kart blokesi kaldırma işlemi olmaktadır. Banka şubesine kimlik ve cep telefonunuzla gittiğinizde anında işinizi halledebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu