BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2020

Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? Garanti bankası sim kart blokesi nasıl kalkar? Banka ve ATM üzerinden işlem olur mu?

Eğer sim kartınızı değiştirdiniz veya kaybettiniz, operatör değiştirdiyseniz sim kartınızın yenisini alacaksınız. Bu yeni sim kart alımlarında da bankalar sizi güvenlik sebebi ile sim kart blokesi koyacaklardır. Bu sim kart blokesi konulduğu zaman hiçbir şekilde bankalardan işlem yapamazsınız. Bankaların size gönderdiği doğrulama mesajı ve bilgi mesajları sizin cep telefonunuza gelmeyecektir. Bu sebeple ilk işiniz telaşlanmadan sim kart blokesini kaldırmak olacaktır. Bu işlemi yapmak çok basittir ve herkesin başına gelen bir durumdur. Sim kart blokesi olduğunda hesaplarınız blokeli olmaz. Sadece banka güvenlik amaçlı sizin bir dolandırıcılığa alet olmamanız için kendini güven altına alır. Kısacası hem sizi, hem kendini koruma altına alır. Bu yüzden Garanti Bankası üzerinden eğer işlem yapamıyorsanız ve internet bankacılığı gibi işlemleri şifre girmeniz gerektiği için giremiyorsanız kolay bir iki işlem yaparak sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Garanti Bankası artık yeni adı Garanti BBVA olarak hizmet vermektedir. Bu banka müşterileri ATM para çekme işlemlerinde ve internet bankacılığı girişlerinde size gelen doğrulama mesajı gelmezse işlem yapamazsınız. Sim kartı bloke olanlarında bu doğrulama mesajı gelmediğini görmekteyiz. Kolay birkaç işlem ile sim kart blokesi kaldırma yapabilirsiniz.

Garanti BBVA çağrı merkezi numarası olan 444 0 333’ü arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Bu bağlanma sonucunda temsilci ile görüşüp sim kartınızın blokeli olduğunu ve açtırmak istediğini söylemeniz yeterli olacaktır. Cep telefonunuz muhakkak yanınızda olması gerekir. Bankacı size doğrulama mesajı atacak ve bu doğrulama mesajını temsilciye söylemeniz durumunda sim kart blokesi kalkacaktır.

Bankalardan Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer müşteri hizmetleri ile bu işlemi yapamadınız veya yapmak istemiyorsanız, Banka şubelerine giderek bu işlemi 5 dakika içinde yapabilirsiniz. Gişe personeli veya bireysel müşteri temsilcisinden sıra alarak sim kart bloke kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. Bankaya giderken yanınızda cep telefonunuz ve kimliğinizin olması yeterlidir. Başvuruları şahsen yapmanız gerekiyor. Başvuru yapıldıktan sonra banka size bir mesaj gönderecek ve bu mesaj sonunda sim kart blokesi kalkacaktır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. garanti 4440333 tel arayıp simkart bloke kaldırmak istediğimde simkart numarası soruyor. simkartın üzerinde bir çok numara var. pin puk vs. bunlardan hangisini soruyor

      1. Yanımızda fakat zaten blokeli olduğunfan dolayı müşteri hizmetine bağlanamıyoruz sms gelmiyo atmden de yaptım kalkmamış şuan görevdeyim ne atm ne bankaya gidebilirim bu nasıl bi banka sistemi ya arıyoruz sms gelcek diyo maj geliyo sim bşokeli şigre göndermiyoruz diyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu