BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Garanti BBVA Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Pos cihazı kullanımında önde gelen Garanti BBVA bazı şüpheli durumlarda pos cihazlarına bloke koyabiliyor. Garanti pos blokesi kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

Garanti BBVA Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA pos cihazı kullananlarda diğer banka pos cihazlarında olduğu gibi yaptıkları tahsilatları iki şekilde tahsil edebilmektedirler. Komisyon bedeli düşülerek bir sonraki iş gününde tahsil seçeneği dışında komisyon ödemek istemeyenler ise belli bir gün bloke de bekledikten sonra tahsil seçeneğini tercih ederler. Peki, acil nakit ihtiyaçlarında Garanti BBVA pos cihazı bloke kaldırma nasıl yapılır?

Bkz: Burgan bank sim kart bloke kaldırma

Garanti BBVA Pos Tahsilatı Tercihiniz Ne?

Garanti BBVA Pos cihazı kullananlar bilir.Garanti BBVA pos cihazı ile yapılan tahsilatların ödemelerini işyeri ile yaptığı anlaşmaya uygun gerçekleştirir. Peki, Garanti BBVA pos tahsilatı seçenekleri neler?

BKZ:  Alternatifbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

1.      Bir Gün Sonrası Komisyon Düşülerek Ödeme

Bu ödeme yöntemini tercih eden üye iş yerleri pos cihazı ile yapmış oldukları tahsilatların bedellerini 1 iş günü sonrası komisyon düşüldükten sonra hesaplarına otomatik aktarabilmektedirler. Garanti BBVA tarafından uygulanan pos komisyon ücretleri ise işyeri tercihine göre % 1,05 ile tüm kartlara tek oran ya da % 1,05 ile kredi kartına, % 0,65 ile banka kartına olmak üzere kart tipi bazında tek oran olacak şekildedir.

2.      Komisyonsuz Blokeli Ödeme

Bu ödeme yöntemi komisyon ödemek istemeyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Garanti BBVA blokeli işlemler de azami 40 gün sonra ödemeyi hesaba aktarmaktadır. Bu ödeme tercihini seçen müşteriler acil nakit ihtiyacı duyduklarında yıllık % 10.95 oran ile erken bloke çözdürme işlemi yapabilirler.

BKZ:  ICBC Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Garanti BBVA Erken Bloke Çözme Nedir?

Garanti BBVA pos cihazı bloke kaldırma olarak da tanımlanan erken bloke çözdürme nedir sorusu sık sorulan sorular arasında her zaman yer bulur. Erken bloke çözdürme, blokeli ödeme yöntemi için anlaşan iş yerlerine tahsilatların belli komisyon karşılığında erken yapabilmelerine imkan tanıyan bir uygulamadır.

Bkz: Odeabank sim kart bloke kaldırma

Garanti BBVA Erken Bloke Çözme Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA ile blokeli pos hizmeti için anlaşmış olmanıza rağmen işletmeniz için acil nakit ihtiyacınız olduğunda erken bloke çözme talebinde bulunabilirsiniz. Garanti BBVA erken bloke çözme işlemi için çalıştığınız Garanti BBVA şubesine giderek talepte bulunabilir ya da Garanti BBVA Üye İşyeri Platformu üzerinden Garanti BBVA pos cihazı bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için aktarılacak tutar üzerinden komisyon tahsil edilmekte olup Garanti BBVA erken bloke çözdürme komisyon oranı yıllık % 10.95’ dir.

BKZ:  Türkiye Finans Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti BBVA Bloke Kaldırma Neden Yapılır?

Üye işyerleri, Garanti BBVA bloke kaldırma işlemini genellikle acil nakite ihtiyaçları olması durumunda tercih etmektedirler. Çünkü pos cihazı ile yapılan tahsilatların Garanti BBVA bloke süresi maksimum 40 gün olarak uygulanmaktadır. Bu süreç içerisinde ortaya çıkabilecek olası nakit ihtiyaçlarında Garanti BBVA tarafından erken bloke çözdürme imkanı sunulmaktadır.

Bkz: Garanti İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Siz de ortaya çıkan sürpriz masraflarınızı karşılamak için Garanti BBVA bloke kaldırma işlemi yapabilir ve sadece % 10.95 (yıllık) komisyon ücreti ile hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Garanti BBVA Üye İşyeri Platformu üyeleri, Garanti BBVA bloke kaldırma işlemini şubeye gitmeden anında yapabiliyorlar. Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(