BankalarBloke Kaldırma

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Ülkemizin en mühim bankaları içinde yer edinen Türkiye İş Bankası, müşterileri için pek oldukca hatırı sayılır kredi kartı avantajları sunmaktan vazgeçmiyor. İş Bankası müşterileri bu çeşitli avantajlardan yararlanarak daima mutlu olmuş ve bankalarının kıymetini daha oldukca anlamıştır.

Sadece bazı müşteriler kredi kartı harcamalarını yaptıktan sonrasında geri ödeyecek imkânı bulamayabiliyor. Bu yüzden İş Bankası, kredi kartı kullanan ve borçlarını ödeyemeyen müşterilerine kredi kartı bloke sistemini gerçekleştirebiliyor.

Doğal ki bunu hiçbir banka yapmak istemese bile prosedür olarak otomatikman yapılıyor. Bu prosedüre takılan İş Bankası müşterileri kredi kartlarının blokesini kaldırmak amacı ile çeşitli yollara başvurabiliyor. Öyleyse Türkiye İş Bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemleri iyi mi gerçekleşiyor? Açıklıyoruz.

Kredi Kartlarına Niçin Bloke Gerçekleşir?

Kredi kartlarına bloke gerçekleşmesinin en büyük sebebi ödenmeyen kredi borçlarıdır. Bunun yanı sıra herhangi bir yasal olmayan işlemlerin yapılması da kredi kartının bloke edilmesine niçin olabiliyor. Sadece ilk sırada doğal ki kredi kartı ile meydana getirilen harcamaların yeniden geri ödenmemesi içeriyor. Kredi borcu 3 ay içinde ödenmediği takdirde bloke işlemi otomatikman gerçekleşiyor.

Kredi Kartı Blokesi Kaldırma İşlemi

İş Bankası müşterileri kredi kartlarının blokelerini kaldırmaları için birkaç kolay yöntemi gerçekleştirmelidirler. En kolay yöntem kısa sürede kredi borçlarını bitirmeleridir. Borçlarını 3 ay içinde ödeyemeyen ve kredi kartı blokesi yaşayan müşteriler kesinlikle süratli bir halde borçlarını ödeyerek blokelerini açmalıdırlar. Aksi takdirde yasal işlemler başlatılır ve kredi kartı tamamen müşterilerden alınır. Borcu ödenmiş olan kredi kartı ise 1 gün içinde tekrardan eski usulünde kullanıma açılacaktır.

Kredi Kartı Borcunu Ödedim Fakat Bloke Açılmadı Ne Yapmam Gerek?

Borç ödendi fakat kredi kartı blokesi açılmadıysa yapılması ihtiyaç duyulan İş Bankası satın alan hizmetleri numarasını aramaktır. Buna ek olarak web bankacılığı ve şubeler de kredi kartı blokesi açılması açısından destek olacaktır.

Kredi Notum Düşer Mi?

Kredi kartı blokesi olduğunda normal olarak kredi notu düşecektir. Fakat borcun ödenmesi ve daha sonraları tertipli kullanım yardımıyla kredi notu yeniden yükselişe geçecektir.

Sizlere yazımızda Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma hakkında bilgiler verdik. Bundan önceki yazımız olan İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi ve Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma sayfalarına giderek de data alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu