BankalarBloke Kaldırma

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Sim Kart Bloke kaldırma işlemi en kolay nasıl olur? Sim kart blokesi neden olur? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bilindiği üzere GSM operatörleri 1 nisan 2016 tarihinden itibaren SİM kart ve cihazları için 4.5G altyapısını kullanmaya başlamıştır. Bu durumda da kişiler hatlarını değiştirmek zorunda kalmışlardır. Eğer bankalara kayıtlı cep telefonunuz var ve bu cep telefonunu bu sebepten ötürü değiştirdiyseniz SIM kart blokesi olmuş durumdadır. Bunun sebebi ise tamamen güvenlik amaçlıdır. Eğer Denizbank üzerinden sim kartınız blokeli olduysa internet ve mobil bankacılık işlemlerine giriş yapamazsınız. Bankalardan gönderilen tek kullanımlık şifre gelmeyeceği için bu sim kart blokesini kaldırmanız gerekir.

Denizbank Sim Kart Blokesi Kaldırma

Eğer bir sebepten ötürü sim kartınızı değiştirdiyseniz sistem otomatik olarak sizin sim kartınızı bloke edecektir. Bloke kaldırma işlemi yaparak bu sıkıntıyı giderebilirsiniz. Eğer mobil hattınızı başka bir operatöre taşıdıysanız veya sim kartınızı kaybedip yenisi çıkarttıysanız sim kartınızı değiştireceksiniz.

Bu sebeple de değiştirme işlemlerinizden sonra bankalar sizin hattınızın çalınma var sayımı için numaranızı bloke edecektir. Bu bankadan kolay işlemler yaparak sim kart blokenizi kaldırarak işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bankadan Sim Kart Blokesi Açıklaması

GSM operatörleri, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren, SIM kartı ve cihazı uyumlu müşteriler için 4.5G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başlamıştır.

SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartlarla değiştiren müşterilerimizin internet ve mobil bankacılık kanallarına girişi aşamasında, SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeniyle iletilememesi söz konusu olabilecektir.

Denizbank A.Ş.

Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sizler için hazırladığımız linke tıklayabilirsiniz. Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma işlemleri için lütfen tıklayınız.

Denizbank neden sim kartımıza bloke koyar?

Gelişmekte olan teknolojik çağı takip edebilmek pek de mümkün değil. Fakat bankalar bu imkansızlıklarla uğraşmak durumunda. Çünkü bir müşterisinin çalınabilen çok ufak bir verisi bile onlara milyar dolarlara malolabilir. Bu durum bu şekilde olunca da güvenlik önlemlerini hat safhada almak zorundalar. Bu güvenlik önlemlerinin kullanıcılar tarafından görüntülenebildiği en net yüz ise hiç kuşku yok ki bloke işlemleri.

Her ne kadar bu konularda ortak mağduriyetler yaşanmış olsa dahi yaşanılabilecek daha büyük problemlere karşı bu önlemleri kulak ardı yapmamak durumundalar. O yüzden üçüncü kişilere verilerin erişimini engellemek, daha güvenilir bankacılık işlemleri gerçekleştirmek ve bilgilerimizin çalınmasını engellemek için bloke işlemleri yapılmakta.

Ziraat Bankası Bloke işleminin önemi nedir?

İnternet bankacılığı, tüm bankacılık işlemlerinin tek bir noktadan yönetilebildiği bölgedir. Bu sebepten dolayı web üstünden meydana getirecek olduğunuz işlemlerde, güvenlik tedbirleri en üst safhalara kadar yükseltilmiştir. Bu safhaların kullanıcıyla en oldukca ilişiği olduğu bölge web bankacılığı girişleri ve ihtimaller içinde sim kart değişikliklerinde karşılaşılabilecek bloke işlemleridir.

Banka; sim kartınızın ID’sini tanımadığı zaman, kısaca siz sim kartınızı değiştiğinizde aynı numarayı kullanıyor olsanız dahi kartınıza bloke koyar ve sizden bu blokenin kaldırılması için extra onay ister. Bu işlemin yapılmasının en büyük sebebi, kart bilgilerinizin bir başkası tarafınca ele geçirilip geçirilmediğini teyittir. Banka bu sebepten dolayı kuruma ulaşmanızı ve kişisel bilgilerinizi onaylatmanızı ister.

Öteki taraftan da web bankacılığı üstünde üst üste girilen yanlış şifreler, basit olmayan konumlardan meydana getirilen girişler (ülkelerarası girişler, değişik ip’ler, çoklu girişler vb.) benzer biçimde sebeplerden dolayı hesabınıza bloke koyabilir. Bu blokeler için de gene yazının devamında anlatacak olduğumuz işlemleri yapmanız gerekecektir.

Denizbank Sim Kart Blokesi ATM üzerinden kaldırılabilir mi?

Bu işlem mümkündür ve sim kartınıza konan blokeyi kaldırabilmeniz için en hızlı ve etkili işlemdir. Denizbank Sim Kart Bloke kaldırma işlemini ATM üzerinden yapmanız için gereken şeyler çok basittir. ATM kartınız ve cep telefonunuz.

  • Cep telefonunuzla gitmiş olduğunuz ATM’ye kartınızı yerleştirerek giriş yapınız.
  • Uygun menü adımlarını takip ediniz.
  • Menüleri bulduktan sonra cep telefonunuza gönderilecek olan şifreyi ATM’ye iletiniz.
  • Bloke kaldırma işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Denizbank ATM üzerinden sim kart blokesi kaldırmak istiyorsanız bankamatik kartınızı ATM’ye sokmanız gerekmektedir. Ayrıca cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekiyor. Cep telefonunuza gelecek olan doğrulama şifresini ATM’ye girdikten sonra sim kart blokenizin kalktığını gösteren mesajı göreceksiniz.

Denizbank Şubelerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Sim kart blokesi kaldırmak istiyorsanız ve ATM üzerinden işlem yapamadıysanız bankanın mesai saatleri içinde şubelere giderek işleminizi 5 dakika içinde yapabilirsiniz. Bankaya giderken kimliğinizi ve cep telefonunuzu yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaparken banka personeli yeni cep telefonunuza bir SMS gönderecek ve bu doğrulama mesajındaki şifreyi personele söyledikten sonra sim kartınızdaki bloke çözülecektir. Banka şubelerinden işlem yapmak daha kolay olacaktır.

Ayrıca Denizbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0 850 222 0 800’ü arayarak da sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemlerde cep telefonunuz yanınızda olması gerekiyor.

Denizbank sim kart blokesi kaldırma işlemleri yapmak için bu söylediğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Denizbank sim kart blokesi kaldırma işlemlerinde sormak istedikleriniz varsa bize sorabilirsiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Müsteri hizmetleri sim kart blokesini kaldiramiyoruz diyolar peki neden burda musteri hizmetlerini arayin kaldirilir diyorsunuz

    1. Eğer herhangi bir kartın kullanılabilir değilse ve online bankacılık şifren yoksa olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu