BankalarBloke Kaldırma

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemini nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz. Hızlıca işlemleri tamamlayarak blokenizi kaldırabilirsiniz.

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Denizbank Sim Kart Bloke kaldırma işlemi en kolay nasıl olur? Sim kart blokesi neden olur? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bilindiği üzere GSM operatörleri 1 nisan 2016 tarihinden itibaren SİM kart ve cihazları için 4.5G altyapısını kullanmaya başlamıştır. Bu durumda da kişiler hatlarını değiştirmek zorunda kalmışlardır.

Eğer bankalara kayıtlı cep telefonunuz var ve bu cep telefonunu bu sebepten ötürü değiştirdiyseniz SIM kart blokesi olmuş durumdadır. Bunun sebebi ise tamamen güvenlik amaçlıdır. Eğer Denizbank üzerinden sim kartınız blokeli olduysa internet ve mobil bankacılık işlemlerine giriş yapamazsınız. Bankalardan gönderilen tek kullanımlık şifre gelmeyeceği için bu sim kart blokesini kaldırmanız gerekir.

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma 📱

Eğer bir sebepten ötürü sim kartınızı değiştirdiyseniz sistem otomatik olarak sizin sim kartınızı bloke edecektir. Bloke kaldırma işlemi yaparak bu sıkıntıyı giderebilirsiniz. Eğer mobil hattınızı başka bir operatöre taşıdıysanız veya sim kartınızı kaybedip yenisi çıkarttıysanız sim kartınızı değiştireceksiniz.

Bu sebeple de değiştirme işlemlerinizden sonra bankalar sizin hattınızın çalınma var sayımı için numaranızı bloke edecektir. Bu bankadan kolay işlemler yaparak denizbank sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

BKZ:  Gmail Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bankadan Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma Açıklaması 🏦

GSM operatörleri, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren, SIM kartı ve cihazı uyumlu müşteriler için 4.5G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başlamıştır.

SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartlarla değiştiren müşterilerimizin internet ve mobil bankacılık kanallarına girişi aşamasında, SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeniyle iletilememesi söz konusu olabilecektir.

Denizbank A.Ş.

Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sizler için hazırladığımız linke tıklayabilirsiniz. Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma işlemleri için lütfen tıklayınız.

Denizbank neden sim kartımıza bloke koyar? 🏦

Gelişmekte olan teknolojik çağı takip edebilmek pek de mümkün değil. Fakat bankalar bu imkansızlıklarla uğraşmak durumunda. Çünkü bir müşterisinin çalınabilen çok ufak bir verisi bile onlara milyar dolarlara mal olabilir. Bu durum bu şekilde olunca da güvenlik önlemlerini hat safhada almak zorundalar. Bu güvenlik önlemlerinin kullanıcılar tarafından görüntülenebildiği en net yüz ise hiç kuşku yok ki bloke işlemleri.

Her ne kadar bu konularda ortak mağduriyetler yaşanmış olsa dahi yaşanılabilecek daha büyük problemlere karşı bu önlemleri kulak ardı yapmamak durumundalar. O yüzden üçüncü kişilere verilerin erişimini engellemek, daha güvenilir bankacılık işlemleri gerçekleştirmek ve bilgilerimizin çalınmasını engellemek için bloke işlemleri yapılmakta.

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma işleminin önemi nedir? 🏦

İnternet bankacılığı, tüm bankacılık işlemlerinin tek bir noktadan yönetilebildiği bölgedir. Bu sebepten dolayı web üstünden meydana getirecek olduğunuz işlemlerde, güvenlik tedbirleri en üst safhalara kadar yükseltilmiştir. Bu safhaların kullanıcıyla en oldukça ilişiği olduğu bölge web bankacılığı girişleri ve ihtimaller içinde sim kart değişikliklerinde karşılaşılabilecek bloke işlemleridir.

BKZ:  KYK Borcu Bloke Kaldırma İşlemi

Banka; sim kartınızın ID’sini tanımadığı zaman, kısaca siz sim kartınızı değiştiğinizde aynı numarayı kullanıyor olsanız dahi kartınıza bloke koyar ve sizden bu blokenin kaldırılması için extra onay ister. Bu işlemin yapılmasının en büyük sebebi, kart bilgilerinizin bir başkası tarafınca ele geçirilip geçirilmediğini teyittir. Banka bu sebepten dolayı kuruma ulaşmanızı ve kişisel bilgilerinizi onaylatmanızı ister.

Öteki taraftan da web bankacılığı üstünde üst üste girilen yanlış şifreler, basit olmayan konumlardan meydana getirilen girişler (ülkelerarası girişler, değişik ip’ler, çoklu girişler vb.) benzer biçimde sebeplerden dolayı hesabınıza bloke koyabilir. Bu blokeler için de gene yazının devamında anlatacak olduğumuz işlemleri yapmanız gerekecektir.

ATM üzerinden Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Yapılabilir Mi? 🏧

Bu işlem mümkündür ve sim kartınıza konan blokeyi kaldırabilmeniz için en hızlı ve etkili işlemdir. Denizbank Sim Kart Bloke kaldırma işlemini ATM üzerinden yapmanız için gereken şeyler çok basittir. ATM kartınız ve cep telefonunuz.

 • Cep telefonunuzla gitmiş olduğunuz ATM’ye kartınızı yerleştirerek giriş yapınız.
 • Uygun menü adımlarını takip ediniz.
 • Menüleri bulduktan sonra cep telefonunuza gönderilecek olan şifreyi ATM’ye iletiniz.
 • Bloke kaldırma işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

ATM üzerinden denizbank sim kart bloke kaldırmak istiyorsanız bankamatik kartınızı ATM’ye sokmanız gerekmektedir. Ayrıca cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekiyor. Cep telefonunuza gelecek olan doğrulama şifresini ATM’ye girdikten sonra denizbank sim kart bloke kaldırma işleminin tamamlandığını gösteren mesajı göreceksiniz.

BKZ:  Türkiye Finans Sim Kart Bloke Kaldırma

Şubelerden Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma 📱

Denizbank Sim kart bloke kaldırmak istiyorsanız ve ATM üzerinden işlem yapamadıysanız bankanın mesai saatleri içinde şubelere giderek işleminizi 5 dakika içinde yapabilirsiniz. Bankaya giderken kimliğinizi ve cep telefonunuzu yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaparken banka personeli yeni cep telefonunuza bir SMS gönderecek ve bu doğrulama mesajındaki şifreyi personele söyledikten sonra sim kartınızdaki bloke çözülecektir. Banka şubelerinden işlem yapmak daha kolay olacaktır.

Ayrıca Denizbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0 850 222 0 800’ü arayarak da denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemlerde cep telefonunuz yanınızda olması gerekiyor.

Denizbank sim kart blokesi kaldırma işlemleri yapmak için bu söylediğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Denizbank sim kart blokesi kaldırma işlemlerinde sormak istedikleriniz varsa bize sorabilirsiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

DenizBank telefon güncelleme nasıl yapılır? 📱

Telefon güncellemesini yapmak için Mobildeniz uygulamasına girip “şubeye gitmeden yap” adımını kullanarak işlemi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank şifre değişikliği nasıl yapılır? 🔑

SIFRE boşluk kendi belirlemiş olduğunuz 4 haneli bir şifreyi girip boşluk kartınızın son 4 hanesi ve kartınızın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik numarasını girerek 3280‘e mesaj göndererek yeni şifre alabilir ya da şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

5/5 - (35 votes)

İlgili Makaleler

29 Yorum

 1. Müsteri hizmetleri sim kart blokesini kaldiramiyoruz diyolar peki neden burda musteri hizmetlerini arayin kaldirilir diyorsunuz

  1. Eğer herhangi bir kartın kullanılabilir değilse ve online bankacılık şifren yoksa olmuyor

 2. Numaramı değiştirdiğim için uygulamaya giriş yapamıyordum. hiç aklıma gelmemişti numara değişikliğinden olabileceği. Ben telefona göre işlem yapılıyor sanmıştım. Artık problem kalmadı sayenizde ortalama 5-10 dk içinde sim kartın blokesini kaldırdım

 3. Biraz zormuş ama okuduğum kadarıyla işe yarayacak diye düşünüyorum kart blokeleri çok can sıkıcı oluyor sahiden…

 4. İlgili ve kaliteli banka bloke edilen kartı hallediyorlar. Faydalı içerik bilgiler için teşekkür ederim.

 5. Verdiğiniz bilgilerle Denizbank ATM’sinden sim kart blokemi kaldırmayı başardım, çok teşekkür ederim.

 6. Bloke konusu kafamı çok karıştırıyordu hesabıma zarar verme konusunda sıkıntı yaşarmiyim diye makaleniz sayesinde bu sorunu çözdüm teşekkürler faydalı ve güzel yazı

 7. İlgili ve kaliteli banka bloke edilen kartı hallediyorlar. Faydalı içerik bilgiler için teşekkür ederim.

 8. Geçen günlerde sim kartımı değiştirdim. Bloke yemişim ama bunu bilmiyordum. Bir türlü ne olduğunu çözemedim. Sonra yazınıza denk geldim çok yardımı oldu teşekkürler 👏

 9. Dayımın Denizbank hesabı bloke olmuştu o kadar yeri araştırdık ana o kadar net bilgi bulamadık ama buradan aradığımız bütün bilgileri bulduk ve blokeyi kaldırdik teşekkür ederim

 10. Verdiğiniz bilgiler gerçekten faydalı sim kartıma bloke konmuştu bilmediğim bir nedenden, internetten gezinirken gördüm ve girdim.

 11. Biraz zormuş ama okuduğum kadarıyla işe yarayacak diye düşünüyorum kart blokeleri çok can sıkıcı oluyor sahiden…

 12. Bilgilendirici bir makale olmış gerçekten ben de uzun zamandır bloke kaldırmaya çalışıyorum sayenizde yapabildim çok teşekkürler

 13. Çok iyi bir konu bloke kaldırma genelde en ihtiyaç olan durum herkes bu sıkıntıyı yaşayabiliyor teşekkürler bu konuya degindiginiz için

 14. Sim kartımı değiştirmistim bloke olduğuna dair mesaj geldi anlamadım detaylı bilgileriniz sayesinde durumu kavramdım teşekkürler

 15. Açıklama çok detaylı olmuş yine de kendiniz yapamıyorsanız denizbank müşteri hizmetlerini arayarak daha kolay yoldan halledebilirsiniz.

 16. Çok sık kullandığım ve sevdiğim banka fakat bloke işlemleri sorunu olması sıkıntıya sokuyordu ATM işlemlerinden halledicem sayenizde teşekkürler güzel yazı olmuş

 17. Bütün bankalarda aynı numara değişmese bile hat taşıma islemi yapılıyorsa bloke kaldırma işlemine giriyor

 18. Bilgilendirme İçin Teşekkürler Bu Sayfayı Okuyunca Daha iyi anladım Güzel Bir Şekilde Anlatılmış.

 19. Nereye baksam denizbank sim kart blokesini buladım. Tam umudumu yitirmişken bu yazı karsima cikti ve sonunda blokeyi kaldirdim. Cok tesekkurler.

 20. Gerçekten çok faydalı olmuş herkesin kullanmasını tavsiye ederim çok güzel bir site faydalı ve basit

 21. Sim kartım bloke oldu. Öncelikle bu siteye bakmak istedim. Çok faydalı oldu teşekkür ederim. Gerçekten önce bir araştırma yapmak lazım.

 22. Bu konuda müşteri hizmetlerine bağlanmak ve konuyu çözmek gerçekten çok zor. Sim kart blokeleri zor çözülen bir durum. Verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkürler işimize çok yaradı sorunumu hallettim

 23. Sayenizde blokeyi kaldırabildim gerçekten size çok teşekkür ederim oldukça işe yarar bir makale 👏🏻

 24. Ben yurt dışından temasızı kullanamıyorum bloku online kaldırmam mümkün mü? TŞK. E.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(