Bankalar

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma 2023

Finansbank Sim kart bloke kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı bu sayfa üzerinden öğrenebilir ve adımları takip ederek blokenizi kaldırabilirsiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi yaparak yapamadığınız bankacılık işlemlerini anında yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya ATM üzerinden para gönderme, para çekme işlemlerini sim kart blokesi yüzünden yapamıyorsanız bankanın size önerdiği yöntemlerle anında blokeyi kaldırabilirsiniz. QNB Finansbank bloke kaldırma işlemi sonunda dilediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz.

Bankaya kayıtlı olan hattınızın sim kartını değiştirirseniz, başka bir operatöre taşırsanız veya 4.5G’ye geçiş yaparsanız bankalar o hattınızı bloke edeceklerdir. Bu tamamen güvenlik için yapılan bir uygulamadır. Kartınız blokeli olduğu zaman internet üzerinden gelen tüm doğrulama şifreleri sizin cep telefonunuza gelmeyecektir. Bu durumda da işleminizi tamamlayamayacaksınız. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil şube girişlerinde ve ATM üzerinden kartsız para çekme ve gönderme işlemlerinde de hizmet alamayacaksınız. Bu sebeple finansbank sim kart bloke kaldırma işlemlerini yaparak anında bu sorunu giderebilirsiniz.

Finansbank neden hesabımıza bloke koyar? 📒

Finansbank diğer banka kuruluşlarında olduğu gibi hesabınızın güvenliği için hat safada uygulamalar bulundurmaktadır. Bu uygulamaların en yaygın ve kullanıcı ile birlikte karşılaştırıldığında en şikayet edilenlerin başında bloke işlemleri gelmektedir. Kullanıcılar hesaplarındaki bloke işlemleri ile karşılaştıklarında bir anlık panik yaşamakta ve herhangi bir sorunun olup olmadığına dair hızlıca bankaya ulaşmaya çalışmaktadır.

BKZ:  Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Ancak bu durumlar karşısında tedirgin olmaya gerek yoktur. Bankaların bu blokeyi koymakdaki en büyük amacı sizin verilerinizin en sağlıklı şekilde bağlanabilmesini sağlamaktır. Peki bankalar hesabımıza neden bloke koyar? Hesabımızın içersinde herhangi bir sorun olduğundan dolayı mı? Tabii ki hayır. Öncelikle sizlere bahsetmemiz gereken teknik nokta şudur: kullanıcıların bloke işlemlerini en çok karşılaştığı metot sim kart bloke metodudur.

Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl gerçekleşir? 📱

Peki banka neden hesabımıza veya sim kartınızı bloke koyar şimdi bunu sizlere anlatacağız. Bankalar sadece sim kartımızın değil onlara ulaşmakta olduğumuz her bir cihazımızın gizli verilerini kendi bünyelerinde saklı tutar ve bu verilerde herhangi bir değişiklik olduğunda sizlere direkt olarak bilgi gönderir ve hemen ardından tedbir amaçlı olarak bu hesaplara bloke koyar. Blokenin amacı sizin siz olup olmadığınızı öğrenmektir. Hesabımıza farklı kişiler erişmiş olabilir farklı telefonlar üzerinden erişmiş olabilirler her ne kadar şifrelerimizi bilseler daha iyi farklı cihazlar farklı telefonlar üzerinden bizlere ve bankalara erişim sağlamakta olan kullanıcılar bankalar tarafından şüpheli İşlem grubunda yer alır.

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma
Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Bu şüpheli işlemlerin en çok rastlananı ise şüphesiz Sim kart bloke işlemleridir. Her sim kartın benzersiz bir numarası mevcuttur bu numara sim kart değiştiğinde de otomatik olarak değişecektir. Sizler sim kartınızın daha yüksek teknolojiler ile kullanılabilmesi için değişiklik yaptığınızda sim kartınızı içerisindeki numara ile bankanın veritabanında kayıtlı olan numara birbiriyle eşleşmez. Bu durum banka tarafından şüpheli işlem olarak algılanır ve sim kartınız anında bloke haline ulaşır.

BKZ:  Aktifbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 📱

Finansbank Sim kart bloke kaldırma son zamanlarda çokça karşılaştığımız bir sıkıntıdır. Bu sıkıntı aslında çok kolay bir şekilde giderilmektedir. Her gün gelişen teknoloji sebebiyle bankalarda kendilerini ve müşterilerini güven altına almak durumundadır. Bu güvenliklerden birisi de sim kart blokesidir. Sim karta bloke koyarak olası bir kopyalama ve çalınma durumunda sizi korumuş olmaktadırlar.

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yapmayı denediğinizde Lütfen Sim Kart Blokesi Kaldırınız uyarısı alırsanız sizin de sim kartınızın blokeli olduğu anlamına gelmektedir. Bunun için ilk olarak banka şubelerine giderek finansbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bankaya giderken muhakkak cep telefonunuz ve kimliğiniz yanınızda olsun. Bankacı personelin size göndereceği doğrulama şifresini söyledikten sonra kartınızın finansbank sim kart bloke kaldırma işleminizi eskisi gibi yapacaksınız.

BKZ:  Vakıf Katılım Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Müşteri Hizmetleri ile QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma 👩‍💼

Eğer bankaya gidecek zamanınız yoksa Finansbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 900 veya 0 850 222 0 900’ü arayıp sim kartınızda oluşan blokeyi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Numaraları aradıktan sonra görüşme yapacağınız müşteri temsilcisi size kimlik bilgilerinizi ve bazı sorular soracaktır. Bu sorular tamamen güvenlik amaçlıdır. Ayrıca telefonunuza bir doğrulama kodu gönderecek ve bu doğrulama kodunu sizden geri isteyecektir. Şifreyi müşteri temsilcisine verdikten sonra finansbank sim kart blokesi kaldırma işleminizi bitirebilirsiniz.

Yukarıda sizlere Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Bu bilgiler haricinde ayrıca bankamatik kartınızla ATM’ler üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

PTT Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Bloke olmuş kart şifresi nasıl alınır Finansbank? 🔑

3 kez üst üste yanlış girilmesi sonucunda kartınız bloke olacaktır. Bu blokeyi kaldırmak için 0850 222 0 900’u aramalı ve blokenizi kaldırmalısınız.

Finansbank Mobil şifre alma nasıl yapılır? 🔑

Mobil uygulamayı indirdikten sonra açılış ekranının sol tarafında bulunan “Finans Şifre Al” butonuna tıklayın ve size ait olan kredi kartı ya da banka kartı ile yeni bir şire alabilirsiniz.

5/5 - (52 votes)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mrb iyi günler ben sim kartım kırıldıgı için şifre alamıyorum finans şubesine gittim sim kartımın blokesini kaldırmak istediğimi söyledim ve bana bir kagıt imzalattı ve kimliğimi aldı 3 veya 4 saate kadar kalkar dedi ve 1 hafta oldu daha halen kalkmamış ve başka bir finansbanka ya gittim imzanız uyuşmamış dediler ondan dolayı olmamıştır dedi ve bana yine bir kaç tane imza daha attırdılar ve kendi kartımın şifresini alamamak gerçekten çok saçma bu kart benim imzayı ben atıyorum ve halen imza uyuşmuyor nasıl bir banka anlamadım yani bu kartı gerçekten mecbur kullanıyorum çünkü bizim fabrika bu bankayla çalışıyor kesinlikle bir kartınızı bile kullanmak istemiyorum bir yardım bile olunmuyor olmaz olsun böyle banka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(