Bankalar

Turkish Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

turkish bank genel müdürlük , turkish bank internet şubesi , turkish bank mobil bankacılık

Turkish bank sim kart bloke kaldırma işleminde sizlere yardımcı olabilecek bu kaynağı detaylıca okumanızı öneriyoruz. Sim kart blokesi genellikle telefonunuz 4.5 G’ye uyumlu değilse ve uyumlu moda aldıysanız gerçekleşir. Bunun yanı sıra numara taşıma, farklı bir sim kartına geçiş yapma ya da sim kartınızı farklı bir cihazda kullanmak istemenizden dolayı sim kartına bloke koyulmaktadır.

Bankalar genellikle sim kart blokesi durumunda bildirir ve telefonunuza tek kullanımlık bir şifre göndererek bunu belirtirler. Bu bankaların çalınma durumlarında sizleri korumaya karşı aldığı bir uygulamadır.

BKZ:  Albaraka Türk Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Sim Kart Blokesi Olduğunda Neler Kısıtlanır?

Banka tarafından sim kart bloke edildiği takdirde tüm bankacılık işlemlerini (o bankaya dair) yapamazsınız. Bunun içim sim kart blokesinin kaldırılması istenilir. Bu yapamayacağınız işlemler genellikle şöyledir;

  1. Mobil ya da web üzerinden bankacılık hesabınıza erişim
  2. 3D secure adımları için doğrulamamanın gelmemesi
  3. Sms aracılığı ile sim kart şifresi belirleme
  4. Anlaşmalı kurumlardan her hangi bir kredi kullanımı
  5. Kişisel bilgileriniz üzerinde çeşitli değişiklikler yapma vb.

"<yoastmark

Turkish Bank 4.5G Erişim Problemi

Turkish bank 1 nisan 2016 tarihinden itibaren tüm GSM operatörleri ile birlikte 4.5G mobil iletişim alt yapısını kullanmaya geçeceğini duyurmuştu.

Buna göre yapılan açıklamada “SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartı ile değiştiren müşterilerinin hem mobil hem de internet bankacılığına giriş esnasında, SMS ile gönderilecek olan tek kullanımlık yasal düzenlemelere bağlı olan banka uygulamalarına erişilemeyeceği belirtilmişti.”

BKZ:  ING Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Turkish Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Yaşanılan sorun göz önüne alındığında Turkish Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmeniz için adımları sıralıyoruz.

  1. 0(212) 373 73 73 Turkish bank müşteri hizmetlerini arayın.
  2. Sim kartınızın yukarda yer alan sebeplerin hangisi olduğu için bloke koyulduğunu belirtin. (Örneğin: telefonumu değiştirdiğim için ya da hattımı başka bir telefona taktığım için diyebilirsiniz.)
  3. Ardından müşteri hizmetlerinin yönlendirmeleri ve güvenlik için kimlik doğrulama işlemleri olacaktır. Bu adımları başarılı bir şekilde geçmeniz durumunda Turkish bank müşteri hizmetleri tarafından sim kart blokeniz kaldırılacak ve yeniden hattınızı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Eğer ki hattınıza dair pin kodunuzu hatırlamıyorsanız bu durumda hattı ilk aldığınız zaman sizlere sunulan puk kodunu girmeniz gerebilir.

BKZ:  Fibabanka Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

SIM Kart PUK Kodu Öğrenme

Eğer ki; sim kartınızı değiştirdiğinizde ya da farklı bir cihaza taktığınız bankalarla ilgili bloke sorunlarını giderdikten sonra hattınızı açmanız gerekmektedir. PUK kodunu hatırlamayan kişiler sim kartının bağlı bulunduğu operatörü arayarak puk kodunu talep edebilirler. Bunlarla ilgili en yaygın operatörlere dair bir kaç linki aşağıya bırakıyorum.

Turk telekom sim kart bloke kaldırma

Vodafone sim kart bloke kaldırma

Turkcell sim kart bloke kaldırma

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(