Bloke Kaldır

Hızlıca Türk Telekom Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Türk Telekom tarafından yapılan bazı kısıtlamalar nedeniyle hattınıza koyulan bloke işlemini kaldırabilirsiniz. Türk Telekom sim kart bloke kaldırma işlemi için adımları uygulayın.

Türk Telekom sim kart bloke kaldırma işlemini buradaki adımları ve yönergeleri uygulayarak kaldırabilirsiniz. Mobil GSM operatörleri arka arkaya yanlış gelen şifrelerin ardından veya şüpheli işlem girişimleriyle birlikte sim kartınıza bloke koyabilir. Mobil GSM operatörlerinin başında gelen Türk Telekom firmasının uygulamış olduğu sim kart bloke koyma işlemini kaldırabilmek için neler yapmamız gerekir? Bu yazımızda sizlere bu konuyu çözüme kavuşturacak bilgiler vereceğiz. Türk telekom bloke kaldırma işlemi için aşağıda yer alan yönergeleri takip ediniz. Sizlere ait olan sorun hangi türden ise ona göre bir çözüm sunuyoruz.

Türk Telekom Sim Kart Bloke Kaldırma

Öncelikle bu işlem için PUK koduna ihtiyacınız vardır. PUK kodunu bilmiyorsanız bu kodu öğrenmeniz gerekmektedir. Bununda kendi içerisinde bir takım yöntemleri mevcuttur. Türk telekomdan aldığınız her hattın size teslim edilirken hattı çıkarttığınız kartta pin kodu ve PUK kodu vardır. Bize lazım olan Pin 1 şifresidir. Bu şifreyi sizden başkası bilemez ve kullanamaz. Bu şifrenin yanında yer alan Puk 1 ve Puk 2 kodlarının da sizlere hat teslimi yapılırken sağlandığını biliyoruz. Yalnız Türk Telekom değil, turkcell ve vodafone gibi diğer hatlarda aynı sistemde ilerlemektedir.

BKZ:  Denizbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom PUK 1 ve PUK 2 Kodları Nedir?

Türk Telekom tarafından sizlere sağlanan pin kodunuzu orijinalini kullanmış olabilirsiniz. Ya da hat değişimi sırasında bu pin kodunu değiştirdiğiniz ve unuttuğunuzda puk 1 ve puk 2 kodları bu noktada devreye giren yardımcı kodlardır. Genellikle 8-9 haneli olurlar ve pin kodunun unutulması durumunda hattınızdan sim kart bloke işlemini kaldırmanız için faydalıdır.

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme Yöntemi

Sim kartınızı 3 defa üst üste yanlış girmeniz durumunda hattınız kilitlenir. Bu noktadan sonra sizlerden PUK kodu talep edilir. PUK kodunuzu giriyorsanız zaten bu adıma ihtiyacınız olmadan pin blokesini kaldırabilirsiniz. Eğer ki PUK kodunu 9 kere yanlış girerseniz bu sefer hattınız tamamen bloke olacaktır ve kullanıma kapatılacaktır. Artık kurtarmak için gireceğiniz başka bir kod bulunmuyor.

BKZ:  ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma

PUK kodunu bulamadıysanız veya kaybettiyseniz bu işleminde çözümü var. PUK kodunu da kilitledikten sonra geriye son çare Türk Telekom yetkili bayisine gitmek olacaktır. Durumu müşteri temsilcisine izah ettiğiniz de sim kart değişimi sağlayarak sizlere aynı hattınıza ait bir sim kartı, pin kodları ve puk kodlarının olduğu bir kart ile birlikte verilecektir. Bu işlemin yeni hat çıkartma bedeli olarak bir takım ücretlendirmesi olabilir.

Türk Telekom PUK Kodunu Nasıl Öğrenirim?

Eğer ki PUK kodunu kilitlemediyseniz online işlemler menüsünden ya da Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak PUK kodu talep edilebilmektedir. Arayacağınız müşteri hizmetleri numarası: 444 1 500

Ayrıca hattın yasal sahibi olan kişi 444 5 444 numaralı telefonu arayarak PUK kodlarını öğrenebilir ve Türk telekom sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilir.

BKZ:  Garanti BBVA Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

DİKKATkendi hattınızdan aramıyorsanız 444 1 500 nolu telefonu arayarak kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Bloke Kaldırma İşlemini Tamamlamak

Eğer ki adımları eksiksiz ve düzgün bir şekilde yaptıysanız muhakkak hattınıza ait bloke kaldırma işleminin çözülmesi gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinden aldığınız PUK kodu ya da yeni kart çıkarttıysanız sizlere verilen PUK kodlarını kaybetmeyiniz. En azından başka bir telefona ya da mail adresinize kodları göndererek ihtiyacınız olduğunuzda ulaşabilirsiniz.  Yapamadığınız ya da işin içinden çıkamadığınız bir konuda lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyiniz. Türk Telekom hattındaki blokeyi kaldırmak için alternatif yöntem gerekirse sunabiliriz.

Bkz: QNB finansbank internet bankacılığı bloke kaldırma

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gerçekten teşekkür ederim yalan yanlış bilgilere kapılıp işlemi yapamayacaktım eğer burası olmasaydı. Bundan sonra bloke sorunu yaşadığımda direk geleceğim uygulamanız falan var mı? Şimdilik notlarıma kayıt ettim eğer varsa uygulama linkini bırakırsanız indireyim. tekrar teşekkürler

  2. Teşekkür ederim 10 yıllık hattımı sayenizde kurtardım. Benim adımım şu şekildeydi. Müşteri hizmetlerini aradım başka bir telefondan ve puk kodumu unuttuğumu söyledim. Tamamen kilitlemediğim için oradan yardımcı oluyorlarmış. Fakat tamamen kitleyenler için mecbur yeni sim kartın çıkması lazım ve bayiye gitmeniz gerekiyor. Hattın bana ait olduğunu doğrulamak için bir kaç güvenlik sorunu geçtik ve hattı açtık bilginize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(