Bloke Kaldır

3 Adımda Turkcell Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Turkcell sim kart blokesini kaldırmak için gerekli olan yöntemleri sizlere aktarıyoruz. İhtiyacınız olan pin ve puk kodlarına nasıl erişebileceğinizi de belirttik.

Turkcell Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır? En hızlı Turkcell Sim Kart Bloke Kaldırma adım adım anlatıyoruz. Her kurumun olduğu gibi Turkcell gibi GSM operatörlerinin de kendilerine ait envai çeşit güvenlik yöntemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik yöntemleri, olası saldırı girişimlerini ve kurumların kendilerine ve müşterilerine, değerli bilgilere erişebilme amacını güden bütün kötü amaçlı adımlara engel olmayı amaçlar. Turkcell sim kart bloke kaldırma işlemlerini aşağıdaki adımları takip ederek kaldırabilirsiniz.

Bkz: Kyk borcu bloke kaldırma

☎️ Turkcell Sim Kart Bloke Kaldırma

Turkcell sim kart bloke kaldırma işlemi için puk koduna ihtiyacınız vardır. Puk kodu ise sizler hattınızı aldığınızda hattı çıkarttığınız kredi kartı boyutunda bir kartta yer almaktadır. Hattınızı ilk aldığınızda bu alanda pin kodunu kazıyarak hattınıza ilk girişi yapıyorsunuz. Daha sonrasında pin kodunuzu kaybetmeniz durumunda kullanabileceğiniz pin 2 kodunuzda burada yer almaktadır. PİN kodlarını bloke etmeniz durumunda ise sizlere PİN kodunuzu tekrar oluşturabilmeniz için verilen 9 karakterli PUK 1 ve PUK 2 kodları da yine bu kart üzerindedir. Bu şifreleri sizden başkası kullanamaz ve bilemez. Bu sadece Turkcell için değil, türk telekom ve vodafone içinde geçerlidir. İhtiyacınız olan bu kodlara nasıl ulaşabileceğiniz konusunda bilgilendirme yapalım.

BKZ:  HSBC Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

☎️ Turkcell PUK 1 ve PUK 2 Kodları Nedir?

Turkcell tarafından sizlere verilen PUK 1 ve PUK 2 kodları PİN kodunuzu unutmanız durumunda devreye giren yardımcı kodlardır. Olurda bu kodları bulamaz ya da kaybederseniz hattınızı kurtarmanız için ekstra bir kod bulunmayacaktır. 9 haneden oluşan bu kodlar ile hattınızı kurtarmak son derece basit ve 1-2 dakikalık işlemlerden oluşmaktadır. Eğer bu kodları bulamıyorsanız bununda çözümü mevcut. Geçelim diğer önerimize.

☎️ Turkcell PUK Kodu Öğrenme Yöntemi

Turkcell sim kart bloke kaldırma işlemi için bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen pin kodunuzu 3 kere yanlış girmişsiniz demektir. 3 kere hatalı girilen PİN kodu durumunda hat bloke edilir. Bu tamamen sizlerin güvenliği için yapılan bir uygulamadır. Hattın gerçek sahibi PUK kodu ile tekrardan erişim sağlayabilsin diye uygulanmaktadır. Eğer olurda PUK kodunu 9 kere yanlış girerseniz de bu sefer hattınız komple bloke olacaktır. Bu durumdan sonra hattınızı uzaktan kurtarmanız söz konusu değildir.

Turkcell sim kartınızın PİN kodunu yanlış girdiyseniz ve henüz PUK kodunu bloke etmediyseniz bu durumu daha hızlı çözebilirsiniz. 0532 532 00 00 no’lu telefondan Turkcell müşteri hizmetlerini arayınız. Durumu izah edin ve PİN kodunuzu yanlış girmenizden dolayı Turkcell sim kartım bloke oldu diye belirtin. Ardından PUK kodunu bulamadığınızı ve hattınızın blokesinin açılmasını talep edin. Güvenlik gereği sizlerin doğrulamayı geçebilmesi adına bir kaç soru yönetilebilir. Bu adımları başarılı bir şekilde geçtikten sonra müşteri hizmetlerinden PUK kodunuzu alarak hattınızı sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.

BKZ:  E-Devlet Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: Şekerbank sim kart bloke kaldırma

☎️ Turkcell PUK Kodunu da Bloke Ettim Ne Yapabilirim?

Turkcell puk kodu bloke edildiyse bu durumda yapılacak tek bir şey vardır. Bulunduğunuz bölgedeki herhangi bir turkcell bayisine gitmek olacaktır. Kimliğiniz ile beraber hattınızı da götürürseniz komple kapanan hattınız için işlem yapabilirler. Turkcell sim kart komple bloke oldu adımında sizlere yeni bir sim kart çıkartılacaktır. Eski numaranızı kaybetmeden verilen bu kartı cihazınıza takarak yeniden numaranızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yalnız yeni bir kart çıkartılacağı için ve bu durum kullanıcı hatası olduğundan dolayı yeni sim kart ücreti tarafınıza yansıtılabilir.

☎️ Turkcell’de Sim Kart Neden Bloke Olur?

Hiç kuşku yok ki arka arkaya girilen yanlış sim kart şifreleri bloke işlemlerinin %95’ini sebebiyet veren adımlardır. Bu adımların ardından sim kartınıza bloke konulur ve hattınızı açmak için PUK kodunuza ihtiyacınız olur. PUK koduna erişerek hattınızı açmanız mümkündür. Sadece Turkcell ile değil vodafone ve türk telekom gibi diğer operatörlerde aynı sebeplerden dolayı güvenlik adımlarını uygulamaktadır. Bunların başlıca sebepleri;

  • Hattınız başkasına geçmiş olabilir,
  • Telefonunuz çalınmış olabilir,
  • Çocuklar tarafından farkında olmadan kurcalanmış olabilir,
  • Yanlış ve asılsız aramalar yapılabilir.

Tüm bu etkenlerin önüne geçebilmek için sizlere sunulan turkcell sim kart bloke kaldırma adımları sorunlarınızı gidermeniz açısından yardımcı olacaktır.

📞 Turkcell PUK Kodunu Kaybetmeme Yöntemi

Hattınızı başarılı bir şekilde açtırdıktan sonra bir sonraki adımda daha dikkatli olmak için hattınıza ait PUK kodlarını saklamanızı öneriyoruz. Bunun için telefonunuzda bu kayıtları tutmayın. Olurda cihazınız çalınırsa karşı tarafa kolaylık sağlamış olursunuz. Mümkünse gmail , telefonda şifreli bir klasör ya da internet ortamında güvenli gördüğünüz google drive gibi araçları kullanarak PUK kodlarınızı bir sonrakinde aynı hataya düşmemek için saklayınız.

BKZ:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

📞 Turkcell Sim Kart Blokesini Kaldırma Adımları Nelerdir?

  • Sim kartınıza bloke konulmasıyla birlikte sizden PUK kodu istenir. Yapmanız gereken ilk iş PUK kodunu bulmak olacaktır.
    • Örnek PUK KoduÖrnek PUK Kodu
  • PUK kodu, hattınızı ilk aldığınızda sizlere verilen kartvizit boyutundaki hat kartıyla birlikte kazınarak elde edebileceğiniz koddur.

📱 PUK kodu kartını bulamadım, ne yapmalıyım?

PUK kodu kartını bulamadıysanız 532 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir konu daha var:

Bkz: Halkbank internet bankacılığı bloke kaldırma

📱 Turkcell Sim Kart Bloke Kaldırma Videolu Anlatım

Turkcell SIM kart bloke kaldırma işlemini yapamayan kişiler için videolu anlatım ekliyoruz. Bu anlatımla Turkcell SIM kart bloke kaldırma işlemini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

YouTube video

📱 Turkcell SIM kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

​*05PUK numarasıyeni PIN numarasıyeni PIN numarası# – Bu işlemi telefonun ekranına yazın ve arama tuşuna basın.
Yalnız Dikkat! bu işlemi 10 kez yanlış yaparsanız sim kartınızı değiştirmeniz gerekebilir.

📱 PIN kodum bloke oldu, ne yapabilirim?

SIM kartınızın PIN şifresini 3 kez yanlış girerseniz size verilen karttaki PUK kodunu girmeniz gerekmektedir. Eğer PUK kodunu da yanlış girerseniz üstteki adımları uygulayın.

5/5 - (10 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(