BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

HSBC Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

HSBC Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? HSBC Bank Üzerinden sim kart blokesi kaldırmak için ne yapmalıyız? Sim kart blokesi neden olur? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Eğer internet bankacılığı ve HSBC Mobil uygulamasına girerken hattınız sim kart blokesi oldu diye bir mesaj alıyorsanız sim kartınızın blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Sim kart blokesi bir sim kartın değişmesi sonucunda bankanın güvenliği açısından blokelenmektedir. Bir operatör değişikliğinde, sim kart değişikliğinde, kartınızı kaybettikten sonra çıkartacağınız sim kartınızda bu blokeli işlem otomatik olarak uygulanmaktadır. Özellikle hatlarını 4.5G’ye çeviren vatandaşların karşılaştığı bu sıkıntı olduğunda bankadan sizin cep telefonunuza mesaj gelmeyecektir. Bu mesajlar gelmediği içinde ATM üzerinden para yatırma, para çekme işlemi yapamazsınız, Kartınızla internet üzerinden işlem yapamazsınız ve İnternet bankacılığı kanallarını kullanamazsınız. Şimdi sizlere HSBC Bank sim kart bloke kaldırma hakkında bilgiler vereceğiz.

BKZ:  Turkcell Şubesindeki Yanlış Bilgilendirmenin Sonuçları ve Tedbirleri

Bkz: Alternatifbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

HSBC bank Müşteri Hizmetleri İle Anında Sim Kart Blokesi Kaldırma

HSBC Bank Müşteri hizmetleri numarası olan 0850 211 0 111’i arayarak da sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırma işlemleri esnasında cep telefonunuza gelen şifreyi 3 dakika içinde karşı taraftaki bankacıya söylemeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi sıkıntısız olarak yaparsanız anında sim kart blokesi kalkacaktır.

HSBC Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer hattınızı 4.5G’ye çevirdiyseniz yeni bir sim kart alacaksınız. Eğer operatörünüzü başka bir operatörle değiştirdiğiniz de de yeni bir sim kartı alacaksınız. Bu sim kartlarını aldığınızda banka sim kartınızı otomatik olarak olası bir dolandırıcılık yöntemine engellemesi için bu bloke konulmaktadır. Bu bloke olduğu zaman hesaplarınıza bir şey olmayacaktır. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Bu yüzden bazı bankacılık yöntemleri ile anında sim kart blokesi kaldırabilirsiniz. Şimdi sizlere bu yöntemler ile ilgili bilgiler vereceğiz.

BKZ:  Albaraka Türk Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemleri

HSBC Bank ATM Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

İlk olarak sim kart blokesi kaldırma istiyorsanız  bankamatik aracılığı ile bu işlemi yapabilirsiniz. HSBC Bank sim kart blokesi kaldırma için en yakın Bankamatiğe giderek kartınızı soktuktan sonra bloke kaldırma menüsünden işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken cep telefonunuz yanınızda olması gerekiyor. Çünkü doğrulama kodu gelecek ve bu kodu bankamatiğe yazdıktan sonra işleminiz sonuçlanacaktır.

HSBC Bank Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Size en yakın banka şubesine giderek kimliğiniz ve cep telefonunuzla sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcisinden alacağınız numara ile işleminizi kolayca yapabilirsiniz. İşlemi yaparken cep telefonunuza bir şifre gelecek ve bu şifreyi bankacıya söylemeniz durumunda işleminizi yapacaksınız.

BKZ:  Bir Adımda İstanbulkart Bloke Kaldırma Yöntemi

Bkz: HSBC İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Yukarıda sizlere HSBC Bank sim kart blokesi kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu konu hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmında bize iletinizi yazabilirsiniz. Ayrıca eğer HSBC Bank müşteri hizmetlerinin sizi aramasını istiyorsa aşağıda belirtebilir ve bankanın sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(