Bloke KaldırBankalar

3 Adımda Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma Adımları

Şekerbank sim kart bloke kaldırmak için aşağıda yer alan yönergeleri izleyebilirsiniz. Bu adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz de şekerbank bloke kaldırma işlemini yapmış olacaksınız.

Şekerbank sim kart bloke kaldırma işlemleri nasıl yapılır? Şekerbank sim kart bloke kaldırma adımları nelerdir? Şekerbank, sim kart değişikliğimizle birlikte hesabınıza bloke koyabilir. Bu bloke işlemi sizin daha güvenilir bir şekilde bankacılık işlemlerinizi yapabilir ve amacı güder. Sim kart değişikliği ile birlikte sim kartınızın içerisine tanımlı değişken kod da değişti için numaranızın değişmesine gerek kalmadan hesabınıza bloke koyar. Bu yazımızda sizlere Şekerbank sim kart bloke kaldırma işlemlerini anlatacağız. 

Bkz: Teknosacell Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Sim kartınız banka veritabanında kayıtlı benzersiz bir koda sahiptir. Bu kod sim kartınız ne yapacak olduğunuz her işlem ile birlikte banka tarafından teyide tabi tutulur. Bu teyitle birlikte sim kartın kodu banka veritabanındaki kodu eşleşmezse banka direkt olarak hesabınıza bloke koyar ve girişiminizi engeller.

BKZ:  E-Devlet Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: Denizbank pos cihazı bloke kaldırma

💳Şekerbank sim kart blokesi nasıl kaldırılır?

  • Bu işlem için en uygun adım müşteri hizmetleriniz aramaktır.
  • 0850 222 7878 numaralı telefonu aradığınızda müşteri temsilcisine “Sim kart blokemi kaldırmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır.
  • Bu işlemi bankada kayıtlı ve sim kart blokesi olmuş telefon ile yapmanız önemlidir.

Bkz: Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

💳Şekerbank Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Şekerbank bloke kaldırma işlemini başarılı bir şekilde yapmak için 0850 222 78 78 telefon numarasından müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine Şekerbank bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorum demeniz yeterlidir. Karşınıza birkaç tane güvenlik sorusunu yönlendirilebilir. Bu sorular blokeyi kaldırmak isteyen kişi ile hesap sahibinin aynı kişi olduğunu teyit etmek amacıyla yapılmaktadır. Sesli yanıt sistemi de sizlere bu tür sorular soracaktır, bağlandığınız müşteri temsilcisi de sorabilir.

BKZ:  Kredi Kartına Neden Bloke Konulur?

Bkz: Şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma

🏢Şubeden Şekerbank Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Şekerbank bloke kaldırma işlemi için şubeden yapacağınız işlemlerde aslında benzerdir. Şubeye gidip sıra numarası almanız gerekiyor. Gişe işlemlerinden aldığınız numaranın sırası gelince gişe personeline “blokemi kaldırmak istiyorum” dediğiniz takdirde işleminize başlayacaktır. Bunun için sizden kimlik isteyebilir. (Bazı durumlarda sıra numaranızı TC kimlik ya da kartınız ile alırsanız istemeyebilirler.)

Siz yine de kimliğinizi yanınızda götürün, sonradan bir problem yaşamazsınız. Bu işlem banka şubesine göre değişkenlik gösterebilir. Şekerbank sim kart değişikliği olarak da bazı personeller bu işlemi biliyor olabilirler, sizlerin de bu konuda bilgisi olsun diye eklemek istedik. Her iki durumda aslında bloke kaldırma işlemi anlamına gelecektir.

Alternatif yollar ile size blokenizi kaldırabileceğinizi söyleyeceğiniz kişilere itibar etmeyiniz. SMS, telefon ya da e-posta üzerinden blokenizi kaldırmak için gönderilen numaralara ya da bağlantılara itibar etmeyiniz. Hesabınızı güvende korumak için blokenizi kaldırabileceğiniz yöntemleri biz size söyledik. Bu işlemlerle ilgili alttaki videodan da bilgi edinebilirsiniz.

BKZ:  Emlak Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

📱Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma Videolu Anlatım

Şekerbank sim kart bloke kaldırma işlemini videolu olarak nasıl yapacağınızı alttaki videodan öğrenebilirsiniz. Şekerbank bloke kaldırma işleminde sorun yaşamanız durumunda yorum atarak soru sorabilirsiniz.

YouTube video

🏢Şubeden Şekerbank Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Şubeye gidip gişe işlemlerinden sıra alın. Şube personeline Şekerbank sim kart değişikliği şeklinde belirtin. Üstte bu konu hakkında daha fazla bilgi verdik.

🏧İnternet Bankacılığı ve ATM üzerinden Şekerbank Blokesini Nasıl Kaldırılır?

Bloke işleminiz olduğunda mobil üzerinden uygulamaya girerek blokenizi kaldırabilirsiniz. Fakat bazı bankalar bu duruma müsaade etmemektedir. Bloke kaldırma işlemini sadece ATM, Şube ya da telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak yapmanız gerekiyor.

📱Telefon ile Şekerbank Blokesini Nasıl Kaldırabilirim?

0850 222 78 78 telefon numarası üzerinden Şekerbank müşteri hizmetleri destek hattını arayın ve blokenizi kaldırmak istediğinizi belirtin. Hem sesli yanıt sistemi hem de çağrı merkezi personeli güvenlik adımları için sizlere bazı bilgiler soracaktır. Bu adımları geçince blokenizi kaldırabilirsiniz. Yukarda bu konu hakkında detaylı bilgiler paylaştık.

4/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(