Bloke KaldırmaBankalar

Şekerbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini bu sayfa üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma ve Şekerbank hesap kartı bloke kaldırma işlemleri ile ilgili tüm detaylara yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Banka hesabınız ya da hesap kartınız bir nedenden ötürü bloke olduysa bu durumu çözebilmek için en doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. 

Şekerbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Şekerbank hesap kartı bloke kaldırma adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde yapıldığında kısa sürede çözüm sağlanmaktadır. Öncelikle hesap kartının neden bloke olduğunu bilmek ilk aşamadır. Hesap kartı blokeleri genellikle üç farklı nedenden ötürü gerçekleşir.

Bunlardan ilki alışveriş veya ödeme sırasında 3 kez üst üste yanlış şifre girilmiş olmasıdır. Bloke nedeni eğer hatalı şifre girişi ise banka güvenlik nedeniyle hesap kartı şifresini bloke eder. Müşteri hizmetleri ve banka şubeleri üzerinden bloke kaldırma işlemi gerçekleştirmek son derece kolaydır.

BKZ:  Facebook Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: Şekerbank sim kart bloke kaldırma

İkinci bloke nedeni ise hesap kartınızın geçerlilik süresinin dolmasıdır. Şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma için banka tarafından yeni hesap kartınızın adresinize postalanması gerekir. Banka kartları üzerinde yer alan kart geçerlilik tarihi yıl ve ay şeklinde yer alır. 

şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma
şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma

Üçüncü bloke nedeni ise kayıp, çalıntı veya şüpheli işlem bildirimi ardından gerçekleşir. Bu durumda tarafınızdan bir bildirim yapılması gerekir. Güvenlik nedeniyle kullanıma kapatılan hesap kartı yine tarafınızdan talep gelmesi doğrultusunda açılmaktadır.

Şekerbank Banka Hesabı Bloke Kaldırma

Şekerbank Banka hesabı bloke kaldırma gecikmiş borç nedeniyle uygulandıysa borcunuzun olduğu ilgili kurum ve kuruluşa borcunuzun tamamını ödemeniz gerekir. Bazı bloke işlemleri mahkeme emri ile gerçekleştiği için borcun tamamen ödenmesinin ardından ilgili mahkeme birimine dilekçe ile bloke kaldırma talebinde bulunmak gerekir.

BKZ:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Genellikle son dönemlerde devlet kurumları tarafından uygulanan E-Haciz sistemi nedeniyle özellikle vergi borçları ya da trafik cezası gibi borçların gecikmeye düşmesinin ardından banka hesaplarına bloke uygulanmaktadır. Borcun tamamen ödenmesi ya da yapılandırma yöntemiyle ödeme planı oluşturulması durumunda banka hesabı blokesi kaldırılabilir.

Bkz: Finansbank sim kart bloke kaldırma

Şekerbank banka hesabı bloke kaldırma işlemlerinizi 7/24 Şekerbank Müşteri Hizmetleri 0850 222 78 78 numaralı hat üzerinden, Şekerbank şubelerinden, Şekerbank Mobil uygulaması veya İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank mobil uygulamasına daha önce giriş yapmadıysanız şifre alma işlemlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Hesap Mobil Bankacılık Şifre Alma

Telefonunuza indirebileceğiniz Şekerbank Mobil uygulaması sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Havale, EFT, FAST, kredi kartı borcu ödeme, fatura ödeme gibi tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca bu uygulama hesap ve kredi kartı durumunuzu kontrol etmek, Şekerbank internet bankacılığı bloke kaldırma açısından da büyük avantaj sağlamaktadır.

BKZ:  Operatör Değişikliği Sonrası Bloke Kaldırma 2023

İlk kez Şekerbank Mobil uygulamasını kullananların öncelikle mobil uygulamaya giriş şifresi belirlemesi gerekir. Android işletim sistemine sahip cep telefonları GooglePlay üzerinden, İOS işletim sistemine sahip cep telefonları ise AppStore üzerinden kolaylıkla uygulamayı indirebilir. İndirme işleminin ardından ilk sayfada karşınıza çıkan şifre al seçeneği sayesinde hemen bir şifre belirleyebilirsiniz.

Bkz: Maaş hesabı bloke kaldırma

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(