Bloke KaldırBloke KaldırmaDevlet

KYK Borcu Bloke Kaldırma İşlemi

KYK ödemelerini almış fakat bu borcu vaktinde ödememiş olan kişilere son zamanlarda bloke işlemleri yapılmakta. KYK Bloke Kaldırma işlemi iyi mi yapılır? KYK borcu bloke kaldırma ; bloke işleminden kurtulmak mümkün müdür? Sizlere bu yazımızda KYK Bloke Kaldırma işlemi iyi mi yapılır, yapılandırılabilir mi? bu detaylardan bahsedeceğiz.

Ilk olarak KYK üstünden kredi ödemesi alıp, vakti vardığında bu ödemeyi yapmazsanız Gelir İdaresi Başkanlığı sizin üzerinizde işlem başlatarak bu borçları öğrenim etmek için elinden geleni yapmış olacaktır. Bu borçları alabilmesi için ilk adımı ise banka hesaplarınıza bloke koymak olacaktır. Bu blokeler, hesaplarınızdaki mevcut bakiyelerinizin kullanılamaz hale gelmesi anlama gelir. Dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan husus şu; mevcut bakiyeleriniz kullanmaz hale geliyor, banka hesaplarınız değil. Hesaplarınıza para yükleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece mevcut bakiyeleriniz blokeli olduğundan onlar ile işlem yapmanız mümkün değil.

KYK Bloke Kaldırma İşlemi İçin İlk Adım Borç Ertelemek

KYK borçlarınızı ödeyemediyseniz ve bloke işlemiyle karşılaştıysanız, borçlarınızı ertelemeyi deneyebilirsiniz. Dijital ortamdan yapılabilecek olan bu işlem için borçlarınız belli bir süre ertelenebilir ve hesaplarınızdaki blokeler kaldırılabilir. Bu işlemi deneyebilmek için E-Devlet‘e giriş yapmış olup “Kredi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu” menüsünden faydalanabilirsiniz.

Kredi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu
Kredi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu

Bu işleme bloke ile karşı karşıya kalmasanız bile yapmanızı tavsiye ederiz. Bundan dolayı her geçen gün biriken faizler ile beraber borçlarınız artmakta ve sizlere epey problemler çıkarabilecek duruma gelebilmektedir.

KYK Borcu Bloke Kaldrıma; Hasta Raporu Olanlar KYK Borcunuz Silinebilir!

Herhangi bir hastaneden “yaşamını emek vererek kazanamaz” raporu elde edebilmiş olanlar, bu raporu kullanarak KYK borçlarından kökten kurtulabilir. Heralde hak edilerek alınacak olan bu rapor, devletin birçok imkanından da faydalanabilmeyi bizlere sunuyor olacaktır.

Vergi Yapılandırmalarını Takip Edin

KYK borcunuz için takip etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim husus Gelir İdaresi Başkanlığı’nın vergi yapılandırma duyurularıdır. KYK borcunuzun tahsilini meydana getiren kurum Gelir İdaresi Başkanlığı’dır. Başkanlık dönem dönem vergilerinizi yapılandırıp faizsiz bir halde ödeyebilmeniz için sizlere olanak sunmaktadır. Bu yapılandırmalar resmi gazetede yayımlandığı an müracaat yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu