Bloke Kaldırma

Nakit Avans Bloke Kaldırma

Nakit avans bloke kaldırma işleminizi hızlıca gerçekleştirin. Bankalara göre nakit avans blokesini kaldırmanın yöntemlerini anlatıyoruz.

Nakit avans bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Nakit avans bloke kaldırma için neler gereklidir? Her kredi kartı kullanıcısının zaman zaman yaşadığı nakit avans bloke kaldırma sorununu siz de yaşıyorsanız çözüm için yazımızın devamından faydalanabilirsiniz. Gün geçtikçe nakit paranın yerini alan kredi kartları kullanıcılarına nakit avans seçeneği de sunmaktadır. Birçok bankada uygulanan bu sistem kredi kartından ani nakit ihtiyacınızı karşılayabilecek miktarda nakit çekim yapmanıza olanak sağlar. Kişinin kredi kartı limitine göre nakit avans tutarları değişiklik göstermektedir.

Kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarının üst üste 3 ay ödenmemesi durumunda banka nakit avans çekimini geçici süre ile kapatmaktadır. Bu durum BDDK tarafından yapılan düzenlemelerin ardından neredeyse her bankaya ait kredi kartları için geçerlidir. Nakit avans bloke kaldırma işlemi ancak mevcut borcunuz ödendiği zaman gerçekleşmektedir. Eğer bu sorunu yaşamak istemiyorsanız kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarını 1 yıl içerisinde 3 ay üst üste ödemeyi unutmamanız gerekir.

Bkz: Maaş hesabı bloke kaldırma

Nakit Avans Nedir?

garanti bbva taksitli nakit avansBanka müşterilerinin acil nakit ihtiyacını karşılayabilmesi için kredi kartları ile birlikte sunulan nakit avans seçeneği birçok kredi kartı sahibi için kolaylık sağlar. Nakit avans bir kredi türü değildir. Banka kredi kartınızın limitine uygun olarak sizlere nakit avans kullanma imkanı sağlar. Her bankanın kendi belirlemiş olduğu faiz oranı ilave edilerek çekilen nakit avans kredi kartı ekstresine yansıtılır.

BKZ:  Twitter Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Özellikle acil nakit ihtiyaçları halinde kullanılan bu avantaj kredi kartınız üzerinden banka hesabınıza nakit para aktarmanıza yardımcı olur. Dilerseniz online bankacılık sistemleri üzerinden aktarım sağlayabilir ya da ATM’lerden nakit olarak çekebilirsiniz. Kredi çekmek ile uğraşmak istemeyenler ve acil paraya ihtiyacı olanlar için kolaylık sağlamaktadır. Birçok banka kredi kartı ile doğrudan nakit avansı seçeneğini de aktif ederken bazı bankalar da ise müşteriler kendileri nakit avans seçeneğinin aktif olmasını talep edebilmektedir. Bazı kredi kartlarında taksitli nakit avans seçeneği de yer almaktadır. Taksitli nakit avans seçeneğinde ise size sunulan taksit seçeneklerine göre ödeme yapmanız gerekir.

Bkz: Kredi kartına neden bloke konulur?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakit avans ile benzer özellikler taksitli nakit avans kredi kartı müşterilerine ödeme açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Kredi kartından kredi çekmek olarak adlandırılan taksitli nakit avans 2-18 ay arasında değişik ödeme planları sunulabilmektedir. Tamamen müşterisi olduğunuz bankaya bağlı olarak faiz oranları ve ödeme seçenekleri değişiklik gösterdiği gibi bazı durumlarda bireysel müşteri portföyüne göre bankanız tarafından size özel avantajlar da sağlanabilir. Nakit avans limitiniz dahilinde istediğiniz taksit ve tutar da taksitli nakit avans kullanmanız da mümkündür. Birçok banka tarafından yılın belirli dönemlerinde yeni kredi kartı başvuruları için faizsiz taksitli nakit avans kampanyası da sunulmaktadır. Sitemizi takip ederek sizler de bu kampanyalardan faydalanabilir ve faizsiz taksitli nakit avans kullanarak ekstra masraf ödemeden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

BKZ:  Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans Bloke Kaldırma Kampanyası

Garanti bankası mobil üzerinden yeni müşteri olanlara özel 5000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız taksitli nakit avans kampanyası sunmaktadır. Şubeye gitmeden Garanti BBVA mobil uygulaması üzerinden bireysel kredi kartı başvuru yapan herkes 7-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında kampanyadan faydalanabilmektedir.

Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans Kampanyası Detayları 

 • Kampanyadan faydalanmak isteyen yeni müşterilerin tüm süreci Garanti BBVA mobil üzerinden tamamlaması gerekir. Uzaktan müşteri olma sürecinin herhangi bir sebepten şubeden devam etmesi durumunda kampanyadan yararlanmak mümkün değildir.
 • Taksitli Nakit Avans kampanyası yalnızca Garanti BBVA Mobil, BonusFlaş, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında geçerli olur.
 • Kampanya tanımı yapılan kredi kartı başvurusunun onaylanmasından 1 gün sonra yapılmaktadır.
 • Taksitli Nakit Avans kampanyasından faydalanmak isteyen müşterilerin kredi kartını kullanıma açmış olması ve şifre belirlemesi gerekir.
 • Kampanya kapsamında 7 Temmuz-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında kredi kartı açılan müşteriler 31 Ağustos 2022 tarihine kadar Taksitli Nakit Avans fırsatından yararlanabilecektir.
 • Kampanyadan her müşteri 1 kez faydalanabilecektir.
 • Kampanyaya yalnızca bireysel ve asıl kredi kartları dahil edilmiştir. Ek kartlar, Ticari kredi kartlar ve sanal kredi kartları dahil edilmemiştir.
 • Kredi kartı başvurusunun onaylanmaması dahilinde kampanyadan faydalanılamayacaktır.
 • Kredi kartı başvurusunun 5000 TL’den daha düşük limitli olması halinde kullanılabilecek maksimum Taksitli Nakit Avans limiti kredi kartının limiti ile sınırlandırılacaktır.
 • Garanti BBVA bu kampanyada değişiklik yapma hakkını ve istediği tarihte sona erdirme hakkını saklı tutar. 
BKZ:  Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Garanti BBVA diğer ürünler;

Nakit Avans Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Eğer nakit avans bloke kaldırma işlemini Garanti, Ziraat Bankası, İş Bankası ya da Akbank üzerinden yapmak istiyorsanız bir kaç tavsiye verebiliriz. Nakit avans bloke kaldırma işlemini yapmak için gerekenler;

 • Asgari tutar ödeme yapmayın,
 • Kredi kartlarınızın dönem borçlarının tamamını ödemeye özen gösterin.

Bu işlemlerden sonra blokeniz açılmazsa banka ile görüşme sağlamanız gerekecektir.

Bu işlemle ilgili işlem kısıtlamasını kaldırmak için ziraat bankasından nasıl yapacağınıza dair bir video ekliyoruz. Eğer emekliyseniz ve emekli maaşı bloke kaldırma konusunda çözüm arıyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

YouTube video
Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(