BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Albaraka Türk Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Albaraka Türk Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi nasıl yapılır? Sim kart blokesi nasıl kalkar? Albaraka Türk İnternet Bankacılığına girmek için sim kart blokesi uyarı alıyorsanız  banka tarafından sim kartınız engellenmiş demektir. Bunun sebebi ise hat değişimi, operatör değişimi ve kaybolan hatların tekrardan çıkmasından ötürüdür. Eğer bir operatör değişikliği yaparsanız yeni bir sim kart alacaksınız. Numaranız değişmez ve sim kartınız değiştiği için banka bloke koyacaktır.

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası sim kart blokesi olan müşterilerine anında çözümler sunmaktadır. Şimdi sizlere bu sim blokesi kaldırma işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Albaraka Türk Sim Kart Blokesi Kaldırma

Ülkemizde eğer faizsiz bankacılık işlemleri yapmak istiyorsanız katılım bankaları üzerinden bu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası’da helal kredi veren bir bankadır. Bu yüzden bir çok müşteriyi kendi bünyesinde toplamıştır. Eğer bankadan internet bankacılığı kullanıyorsanız girişlerinizde size doğrulama şifresi gelecektir. Ayrıca ATM üzerinde para yatırma işlemlerinde de cep telefonunuza mesaj gelecektir.  Sim kartınız blokeli olursa bu işlemleri yapmanız imkansızdır. Bu yüzden ilk olarak sim kart blokesini kaldırmanız gerekiyor.

Bankalarda sim kart blokesi tamamen sizin güvenliğiniz için oluşan bir durumdur. Bu durumda hesabınıza bir şey olmayacaktır. Eğer böyle bir şey ile karşılaştıysanız sıkıntı yapmanıza gerek yoktur. Bankanın belirlediği yöntemlerle kolay bir şekilde sim kart blokesi kaldırabilirsiniz.

*Fibabanka Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi İçin Tıklayınız*

Albaraka Türk Banka Şubesinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Size en yakın olan banka şubesine giderek sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. Bunun için bankaya giderken cep telefonunuz ve kimliğinizin yanınızda olması yeterlidir. Bu işlemleri yaparken cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu banka personeline göstermeniz gerekiyor. Şifre doğrulama yapıldıktan sonra sim kart blokesi kalkacaktır.

Albaraka Türk ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart blokesi kaldırma işlemlerini ATM üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için ilk olarak ATM’ye kartınızı sokmanız gerekiyor. Kartınızı soktuktan sonra karşına gelen ekranda kart şifrenizi giriniz. Daha sonra ekranda işlemler menüsünden Sim menüsüne girerek cep telefonu sim hat bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken cep telefonunu yanınızda bulundurunuz. Çünkü telefonunuza bir kod gelecek ve o kodu girdikten sonra sim blokeniz kalkacaktır.

Müşteri Hizmetleri İle Sim Kart Blokesi Kaldırma

Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Numarası 0 850 222 5 666 numaralı telefonu arayarak sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kendi bankaya kayıtlı olan cep telefonunuz ile ararsanız zaten size uyarı verecek ve ilgili menüye aktararak sim kart blokeniz kalkacaktır. Bu şekilde kolay blokenizi kaldırmış olursunuz. Sim kart blokenizi kaldırdıktan sonra internet bankacılığına girebilir, banka tarafından gönderilen mesajları alabilirsiniz.

Tıklayın ve yazıyı oylayın!
[Oylar: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu