BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

QNB Finansbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

QNB Finansbank kredi kartı bloke kaldırma nasıl yapılır? Finansbank card finans kredi kartı bloke kaldırması için şartlar nelerdir? Kredi kartı blokesi neden olur? Sizlere bu yazımızda QNB Finansbank üzerinden aldığınız kredi kartı blokesi kaldırma hakkında bilgiler vereceğiz.

QNB Finansbank kredi kartı veren bankalar arasında her zaman çok tercihe dilen bankalardan birisi olmaktadır. Sizlerde eğer bu bankadan bir kredi kartı almak istiyorsanız Card Finans özellikli kartı alabilirsiniz. Kredi kartı avantajları bu bankanın oldukça fazladır. QNB Finansbank kredi kartı kullanan müşterilerin en çok sıkıntı yaşadıkları durum ise bloke durumudur. Bloke kaldırma ve bloke neden olur gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Bkz: Odeabank internet bankacılığı bloke kaldırma

BKZ:  Akbank Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Kredi Kartı Bloke Oldu

Kredi kartı blokesi genel olarak banka borçlarınız için oluşmaktadır. Eğer bu bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ve kart blokesi yaşadıysanız bankanın bu durumu borç yüzündendir. Finansbank üzerinden kullandığınız kredi kartlarında harcamalar yaptıktan sonra o borcu bir ay sonra ödemeniz gerekiyor. Eğer borcunuzu ödemezseniz borç bir sonraki aya o ayki borçla birleşerek size geliyor. Bu durumda da banka kredi kartı ödemediğiniz için banka size uyarılar göndermektedir.

Kredi kartı ödemelerini genel olarak asgari ödeme tutarını ödeyen kişilerde bloke olabiliyorlar. Kart borçlarını 11 ay boyunca hep asgari öderseniz 12.ayda yine asgari ödemesini yaptığınızda kartınızın blokeli olduğunu görebileceksiniz. Bu durumda da tüm borcu ödemeniz durumunda bu bloke kalkacaktır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi kartı blokesi olduğu zaman öncelikle bankanın bu blokeyi neden koyduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Banka kredi kartı kullanan müşteriler kartları bloke olduğu zaman bildirim mesajı alabilirler. Ayrıca mail adreslerine de kredi kartının blokeli olduğunu gösteren bir mail alabilirler. Ama bu mailleri almadıysanız ve kartınızın da blokeli olma durumu varsa 0 850 222 0 900 müşteri hizmetleri numarasını arayarak kart blokenizin neden olduğunu öğrenebilirsiniz.

BKZ:  E-Devlet Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bkz: İnternet bankacılığı neden bloke olur?

Kredi kartı blokesi borcunuzdan dolayı ise borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Eğer borcunuzu 90 gün hiç ödemediyseniz banka kartınızı iptal ederek sizi icraya verecektir. Bu icralık durumlarda bloke kaldırma işlemi yapamazsınız. Ama eğer güncel borçlarınızı sürekli olarak düzensiz ödüyorsanız banka sizin kartınızı bloke etmiştir. Toplam borcu ödedikten sonra 24 saat içinde kart blokeniz kalkacaktır.

Ayrıca bankalar sizin şüpheli kart kullanımınızda da kredi kartınızı bloke yapabilir. Bu durumda kartınız blokeli olduysa hemen müşteri hizmetlerini arayarak bloke kaldırmasını yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Blokesi Hakkında

Eğer kredi kartı blokesini kaldırmadıysanız ve banka sicilinizin bozulmadan kartınızı kapatmak istiyorsanız bankanın yapılandırma kampanyalarına göz atabilirsiniz. Banka şubelerine giderek kredi kartı blokesi kaldırılması için bir yapılandırma kredisi alabilirsiniz. Kart borcunuz verilen vadeye bölünür ve bu borç bitesiye kadar kartınızı kullanamazsınız. Banka şubeleri ve müşteri hizmetleri size bu konu hakkında bilgiler verecektir.

BKZ:  Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Sizlere bu yazımızda QNB Finansbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu bilgiler ile kolay bir şekilde bloke kaldırma yapabilirsiniz. Finansbank kredi kartı ile ilgili şikayet ve görüşleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma ve Enpara Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi sayfalarına giderek bu konular hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yasaktan dolayısıyla şübeye gidemiyorum ve benim hesabım bloke olmuş ve kaldırmak istiyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(