BankalarBloke Kaldır

ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma

ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır? ICBC Kredi Kartı Blokesini bu sayfa üzerindeki adımları takip ederek kaldırabilirsin.

ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır? ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma konusunda herhangi bir problem yaşıyorsanız tüm adımları öğrenmek için en doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Günümüzde internet üzerinden bankacılık hizmetleri kapsamında birçok işlem yapıldığı için bloke kaldırma da bu işlemler arasında yer almaktadır. Bu nedenle kredi kartı blokesini bankaya gitmeden nasıl kaldırabileceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Tüm Bankalar için: Kredi kartı bloke kaldırma

ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma

ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemine başvurmak için öncelikle kredi kartı blok nedeni biliniyor olmalıdır. Genellikle kart blokelerinin en çok karşılaşılan üç sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi ödenmemiş ve geciken borçlar sebebiyle banka tarafından uygulanan blokedir. Bu gibi durumlarda bankaya gitmeye gerek kalmadan ICBC İnternet Bankacılığı veya ICBC Mobil uygulama üzerinden geciken borcunuzu kapatabilir ve kredi kartı bloke sorununu çözebilirsiniz.

BKZ:  Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Eğer borcunuz bir kere de ödeyemeyeceğiniz kadar yüklü ise banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Yapılandırma talepleri müşteri çağrı merkezleri ve banka şubeleri üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle ilk yolu tercih etmek ICBC kredi kartı bloke kaldırma konusunda size daha hızlı çözümü sunacaktır.

Bkz: ICBC Sim Kart Bloke Kaldırma

Bir diğer bloke sebebi ise müşterilerin talebi doğrultusunda güvenlik nedeniyle kartın kullanıma kapatılmasıdır. Genellikle çalıntı, kayıp ve şüpheli işlemlerde kartınızın kullanıma kapatılması için hemen ICBC Müşteri İletişim Merkezi 444 00 50 numaralı hat üzerinden arayarak durumu bildirmeniz gerekir. Eğer sonrasında kartınız ile ilgili bir sorun kalmadığını ya da kayıp durumunun ortadan kalktığını düşünüyorsanız yeniden müşteri hizmetlerini arayarak bloke kaldırma talebinde bulunabilir ve ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapmadığınız takdirde banka tarafından önceki kartınız iptal edilerek size hemen yeni bir kart gönderilecektir.

BKZ:  Turkcell Şubesindeki Yanlış Bilgilendirmenin Sonuçları ve Tedbirleri

Zaman zaman birçok kişinin başına gelen son ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma durumu ise kredi kartı kullanımı sırasında 3 kez art arda hatalı şifre tuşlamaktır. POS cihazlarında şifre girişi yaparken karşılaşılabilen bu durum şüpheli işlem kategorisinde kabul edildiği için kredi kartı şifreniz bloke edilecektir. Bu sorunu çözmek için kredi kartı şifre yenileme yapmanız gerekir.

ICBC Kredi Kartı Şifre Yenileme

ICBC kredi kartı sifre yenileme
ICBC kredi kartı sifre yenileme

Şifrenizi hatalı girdiğiniz için kredi kartınızı kullanamıyor iseniz hemen şifre yenileme yapabilirsiniz. ICBC İnternet Bankacılığı, ICBC Mobil, 444 00 50 ICBC Müşteri Hizmetleri ve tüm ICBC Banka ATM’lerinden şifre yenileme yapılmaktadır.

Dilerseniz chip & PIN logolu diğer ATM’ler üzerinden de şifre yenileyebilirsiniz. Böylelikle kredi kartınız fiziksel olarak kullanıma açılacak ve rahatlıkla dilediğiniz şekilde harcama yapabileceksiniz. Kredi kartı şifre blokelerinde internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden kullanım devam etmektedir. Bu nedenle online alışverişlerde kullanım mümkündür. ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma ve şifre yenileme ardından kartınızı değiştirmeye gerek kalmadan sorunsuz bir şekilde hemen kullanabilirsiniz.

BKZ:  ICBC Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: Bankamatik kartı bloke kaldırma

ICBC Kredi Kartı Başvurusu

ICBC Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemlerinin yanı sıra dilerseniz yeni bir ICBC kredi kartı başvurusu yaparak kredi limitlerinizi artırmak ve diğer kredi kartı avantajlarından faydalanabilmek için hiç vakit kaybetmeden ICBC internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. ICBC bank bünyesinde ICBC Turkey Bonus, DragonPass ve BKM Express gibi birçok avantajlı seçenek sunan kredi kartı yer almaktadır. Dilerseniz ICBC Mobil uygulaması ya da ICBC İnternet Bankacılığı şubesinden size özel sunulan avantajlara göz atarak yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(