BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Aktif Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Aktif Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Olur? Aktif Bank Üzerinden sim kart blokesi kaldırmak için ne yapmalıyız? Sim kart blokesi neden olur? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Eğer internet bankacılığı ve Aktif Mobil uygulamasına girerken hattınız sim kart blokesi oldu diye bir mesaj alıyorsanız sim kartınızın blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Sim kart blokesi bir sim kartın değişmesi sonucunda bankanın güvenliği açısından blokelenmektedir. Bir operatör değişikliğinde, sim kart değişikliğinde, kartınızı kaybettikten sonra çıkartacağınız sim kartınızda bu blokeli işlem otomatik olarak uygulanmaktadır. Özellikle hatlarını 4.5G’ye çeviren vatandaşların karşılaştığı bu sıkıntı olduğunda bankadan sizin cep telefonunuza mesaj gelmeyecektir. Bu mesajlar gelmediği içinde ATM üzerinden para yatırma, para çekme işlemi yapamazsınız, Kartınızla internet üzerinden işlem yapamazsınız ve İnternet bankacılığı kanallarını kullanamazsınız. Şimdi sizlere Aktif Bank sim kart bloke kaldırma hakkında bilgiler vereceğiz.

BKZ:  Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2023

Bkz: Vergi Borcu Bloke Kaldırma

Aktif Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer hattınızı 4.5G’ye çevirdiyseniz yeni bir sim kart alacaksınız. Eğer operatörünüzü başka bir operatörle değiştirdiğiniz de de yeni bir sim kartı alacaksınız. Bu sim kartlarını aldığınızda banka sim kartınızı otomatik olarak olası bir dolandırıcılık yöntemine engellemesi için bu bloke konulmaktadır. Bu bloke olduğu zaman hesaplarınıza bir şey olmayacaktır. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Bu yüzden bazı bankacılık yöntemleri ile anında sim kart blokesi kaldırabilirsiniz. Şimdi sizlere bu yöntemler ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Aktif Bank PTT Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Size en yakın banka şubesine giderek kimliğiniz ve cep telefonunuzla sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcisinden alacağınız numara ile işleminizi kolayca yapabilirsiniz. İşlemi yaparken cep telefonunuza bir şifre gelecek ve bu şifreyi bankacıya söylemeniz durumunda işleminizi yapacaksınız.

BKZ:  Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

ZİRAAT BANKASI SİM KART BLOKE KALDIRMA

Aktif Bank ATM Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

İlk olarak sim kart blokesi kaldırma istiyorsanız  PTT bankamatik aracılığı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Aktif Bank sim kart blokesi kaldırma için en yakın Bankamatiğe giderek kartınızı soktuktan sonra bloke kaldırma menüsünden işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken cep telefonunuz yanınızda olması gerekiyor. Çünkü doğrulama kodu gelecek ve bu kodu bankamatiğe yazdıktan sonra işleminiz sonuçlanacaktır.

Müşteri Hizmetleri İle Anında Sim Kart Blokesi Kaldırma

Aktif Bank Müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 30 50’i arayarak da sim kart blokesi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırma işlemleri esnasında cep telefonunuza gelen şifreyi 3 dakika içinde karşı taraftaki bankacıya söylemeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi sıkıntısız olarak yaparsanız anında sim kart blokesi kalkacaktır.

BKZ:  Halkbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Bkz: Garanti BBVA Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yukarıda sizlere Aktif Bank sim kart blokesi kaldırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu konu hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmında bize iletinizi yazabilirsiniz. Ayrıca eğer Aktif Bank müşteri hizmetlerinin sizi aramasını istiyorsa aşağıda belirtebilir ve bankanın sizi aramasını sağlayabilirsiniz.  Aktifbank resmi internet sitesi bu konu ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Merhaba SIM kart değişikliği nedeniyle SMS kodu alamamak dayım Kredi başvurusunda bulunmak için telefon güncellemesi sağlamam gerekiyormuş. müşteri hizmetleriniz bu siteyi önerdi buradan bana yardımcı olur musunuz sevinirim. Telefonum güncellendi takdirde Kredi başvurusunda bulunacağım bekliyorum teşekkürler. Şu an güncel telefonum 532 1553800 dır saygılarımla..

  2. Aktif Bank Genel Müdürlüğü hattımı blokesini kaldırılmasına arz ederim

  3. Aktif bank genel müdürlüğüne sim kart blokemi kaldırmanız arz ederim.temsilci arkadaşlara dilekçeyi gönderdim biri tamam iki saat içinde biri mesai saati içinde , bir diğeri ise zaman vermedi.calisma pensibiniz ve personelinizin bu ayrı cevaplarını da degerlendirmeniz rica ederim.

  4. 427782***** TC kimlik numaralı 0538 702 ** ** nolu hattın kullanıcısı olan n kolay banka müşterisiyim.Operatör değişikliği nedeniyle sim bloke mesajı gelmediğinden işlemlerimi yapamıyorum ve sizlere ulaşamıyorum.Yardımcı olurmusunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(