Bloke KaldırBloke Kaldırma

Gmail Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Gmail Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Son yıllarda teknolojinin hızla artması ile birlikte teknolojinin en büyük imkânı denilebilecek internet ortaya çıkmıştır. İşini büyütmek ve arkadaş edinmek isteyen kişiler Gmaile kaydolmaktadırlar. Son yıllarda gmaile fazla kayıtlardan dolayı kaydolan ve bu platformda yeni olanların aklına yüzlerce yeni soru gelmektedir. Bu soruların başında gmailde nasıl bloke kaldırılır olmuştur.

Bkz: Papara bloke kaldırma

Gmailde size hakarette veya farklı nedenlerden dolayı engellediğiniz fakat şu an barışmak istediğiniz veya barıştığınız insanların bloklarını nasıl kaldırmak gerekilir. Bu soru bütün gmail kullanıcılar tarafından eşilmesi ve bulunması kolay bir işlem gibi durmasına karşın bu konuda yüzlerce farklı kaynak insanların kafalarını karıştırmasına yardım etmektedir. Bu yüzden gmail bloke kaldırma işlemini kısa ve öz bir şekilde yapılması gerekenler;

BKZ:  Denizbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Bkz: HSBC kredi kartı bloke kaldırma

-Gmailin kendi ana ekranına(https://mail.google.com/mail/u/0/) istenilen bilgileri verdikten sonra hesaba giriş yapınız.

-Bu işlemden sonra Gmailin son güncellemesiyle beraber ekranın sağ üst bölümünde kendini bariz bir şekilde belli eden dişli ikonuna basınız. Ve bu sayfa gelene kadar farklı sayfalar ile uğraşmayınız.

-Bu işlemi tamamladıktan sonraki ve en önemli adım ayarlar kısmındadır. Kendini belli eden ayarlar bölümüne basın ve yeni sayfa açılana dek bilgisayarla farklı bir iş ile uğraşmayın.

-Bu kısımdan sonra ‘’Filtreler ve Engellenen/Bloklanan Adresler’’ seçeneğine tıklayın. Ve yeni sekmenin açılmasını bekleyin.

-Ardından karşınıza son güncellemeyle beraber liste halinde hesabın şu ana kadar engellediği kişileri kronolojik sırasına göre verildiğini görmektesiniz. Buradan engeli kaldırmak istediğiniz kişiyi bularak ‘’seçilen adreslerin bloğunu/engelini kaldır’’ seçeneğine basarak istediğiniz işlemi bitirmiş oluyorsunuz.

BKZ:  Vergi Dairesi E-Haciz Banka Bloke Kaldırma İşlemi

Bkz: Fastpay Bloke kaldırma

Gmailde Neden Bloke Atılır ve Bloke Atma Özelliği Nedir?

İşini dünyaya açmak ve arkadaş bulmak isteyen kişiler gmailden hesap açarak istediklerini yerine getirmek için farklı insanlarla diyalog oluşturmak istiyor. Bu diyaloglar bazı durumlarda karşı tarafın hoşlanmayacağı konuları kapsıyorsa bu durumda karşı taraf bu kişiyi engelleyerek/bloklayarak ondan rahatlıkla kurtulabilir. Aynı zamanda bu tür olayları Gmailin yardım ve destek kısmından gmail yetkilerine ulaştırırsa karşıda kişinin hem gmail hesabı kapanır hem de hesabı açmak için verdiği telefon adresini kullanarak farklı bir gmail hesabı açamaz.

Bu Yazıyı Puanlayınız post

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emeklerimizin göz ardı edilmesi bizi üzdü, birkaç reklama tıklandığı için akmasada damlıyorken sizin bu yaptığınız bizi çok üzüyor. Lütfen destek olmak adına AD Blocker engelleyicisine engel olun. :(