BankalarBloke KaldırBloke Kaldırma

Ziraat Bankası Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Pos Cihazı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası pos cihazı kullananlarda diğer banka pos cihazlarında olduğu gibi yaptıkları tahsilatları iki şekilde tahsil edebilmektedirler. Komisyon bedeli düşülerek bir sonraki iş gününde tahsil seçeneği dışında komisyon ödemek istemeyenler ise belli bir gün bloke de bekledikten sonra tahsil seçeneğini tercih ederler. Peki, acil nakit ihtiyaçlarında Ziraat Bankası pos cihazı bloke kaldırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Pos Tahsilatı Tercihiniz Ne?

Ziraat Bankası Pos cihazı kullananlar bilir. Ziraat bankası pos cihazı ile yapılan tahsilatların ödemelerini işyeri ile yaptığı anlaşmaya uygun gerçekleştirir. Peki, Ziraat Bankası pos tahsilatı seçenekleri neler?

1.      Bir Gün Sonrası Komisyon Düşülerek Ödeme

Bu ödeme yöntemini tercih eden üye iş yerleri pos cihazı ile yapmış oldukları tahsilatların bedellerini 1 iş günü sonrası komisyon düşüldükten sonra hesaplarına otomatik aktarabilmektedirler. Ziraat bankası tarafından uygulanan pos komisyon ücretleri ise işyeri tercihine göre % 1,05 ile tüm kartlara tek oran ya da % 1,05 ile kredi kartına, % 0,65 ile banka kartına olmak üzere kart tipi bazında tek oran olacak şekildedir.

2.      Komisyonsuz Blokeli Ödeme

Bu ödeme yöntemi komisyon ödemek istemeyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Ziraat Bankası blokeli işlemler de azami 40 gün sonra ödemeyi hesaba aktarmaktadır. Bu ödeme tercihini seçen müşteriler acil nakit ihtiyacı duyduklarında yıllık % 10.95 oran ile erken bloke çözdürme işlemi yapabilirler.

Erken Bloke Çözme Nedir?

Ziraat Bankası pos cihazı bloke kaldırma olarak da tanımlanan erken bloke çözdürme nedir sorusu sık sorulan sorular arasında her zaman yer bulur. Erken bloke çözdürme, blokeli ödeme yöntemi için anlaşan iş yerlerine tahsilatların belli komisyon karşılığında erken yapabilmelerine imkan tanıyan bir uygulamadır.

Ziraat Erken Bloke Çözme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ile blokeli pos hizmeti için anlaşmış olmanıza rağmen işletmeniz için acil nakit ihtiyacınız olduğunda erken bloke çözme talebinde bulunabilirsiniz. Ziraat erken bloke çözme işlemi için çalıştığınız Ziraat Bankası şubesine giderek talepte bulunabilir ya da Ziraat Bankası Üye İşyeri Platformu üzerinden Ziraat Bankası pos cihazı bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için aktarılacak tutar üzerinden komisyon tahsil edilmekte olup Ziraat Bankası erken bloke çözdürme komisyon oranı yıllık % 10.95’ dir.

Ziraat Bankası Bloke Kaldırma Neden Yapılır?

Üye işyerleri, Ziraat Bankası bloke kaldırma işlemini genellikle acil nakite ihtiyaçları olması durumunda tercih etmektedirler. Çünkü pos cihazı ile yapılan tahsilatların Ziraat Bankası bloke süresi maksimum 40 gün olarak uygulanmaktadır. Bu süreç içerisinde ortaya çıkabilecek olası nakit ihtiyaçlarında Ziraat Bankası tarafından erken bloke çözdürme imkanı sunulmaktadır.

Siz de ortaya çıkan sürpriz masraflarınızı karşılamak için Ziraat Bankası bloke kaldırma işlemi yapabilir ve sadece % 10.95 (yıllık) komisyon ücreti ile hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası Üye İşyeri Platformu üyeleri, Ziraat Bankası bloke kaldırma işlemini şubeye gitmeden anında yapabiliyorlar. Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma ve Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi sayfalarına giderek bu ürünler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu